Národní výstava Ostrava 2017

Pondělí, 8. květen 2017

Prosluněný víkend prozářila na Ostravsku ve dnech 8. a 9. dubna Národní výstava psů všech plemen, pořádaná Kynologickou jednotou ČR. Sešlo se zde opravdu úctyhodné množství nejrůznějších plemen všelijakého věku, bylo na co koukat a co obdivovat!

Titul není pro každého

Letos účastníci mohli zabojovat o tituly CAJC, BOJ, BOV, CAC, CAC ČR, Národní  vítěz a BOB. O vítězné tituly na Výstavišti Černá louka v celkem deseti skupinách během dvou dní bojovala nejrůznější plemena – například teriéři a jezevčíci, ovčácká, pastevecká a honácká plemena, molossoidní plemena, pinčové a knírači i pudli. Hlavní rozhodčí pro tento ročník výstavy byla Libuše Ubrová. Výstavní kruhy byly umístěny venku i vevnitř, počasí přálo, majitelé na poslední chvíli čile „došlechťovali“ dokonalý vzhled svých miláčků a celkově panovala příjemná a rodinná atmosféra.

arrrrrrrrrrrr.jpg

Naděje pro psí útulek

V záplavě stánků i pejsků se krčil také stánek ostravského psího útulku. Prezentoval zde své svěřence, kteří marně čekají na nový domov. Měli tu smůlu, že se nenarodili titulovaným rodičům s dlouhým rodokmenem a s prvními komplikacemi je jejich ostravští majitelé bezohledně vyhodili na ulici. Pozitivní stránkou tohoto koutku byli vděční páníčkové a noví majitelé, kteří se přišli pochlubit, jak se u nich adoptovaní útulkoví svěřenci mají skvěle. Zájemci si také mohli nechat u stánku pomalovat obličej veselými barvičkami a ornamenty. V útulku téměř skončilo i několik podnikavých „šampionů,“ kteří v nastalém shonu hbitě svým páníčkům utekli a pobíhali v okolí výstaviště, jak všímaví občané obratem telefonovali na odchytovou službu. Naštěstí vše dobře dopadlo a majitelé si své psy odchytili zpět ještě před příjezdem přivolané ostravské odchytové služby.

17842352_1409352412473466_760408241_n.jpg

Elegance, majestátnost i zvláštnosti

Letošní výstava byla opravdu pastvou pro oči. Vidět jste mohli lehce nervózního saarlosova vlčáka, která poulí oči na vedle sedícího honiče, usměvavé a nadšené teriéry i načesané a vznešené pudly. Pastvu pro oči skýtaly také nepřeberné stánky a prodejní koutky. Mezi klasickým sortimentem pro psy zde byly k zakoupení také nejrůznější podoby vystavovaných plemen – ať již jako samolepka, hrneček, či přívěšek ke klíčům. Našly se tu i méně známé pomůcky, jako například postojový trenažér pro psy, aneb posuvné čtyři podstavečky pod nohy pro naučení postoje plemen všech velikostí. Každý kdo přišel měl na co koukat a i pořadatelé hodnotí letošní ročník jako mimořádně vydařený. Návštěvníků se sešlo úctyhodně mnoho a vše klaplo tak, jak má. Už teď se můžete těšit na příští ročník Národní výstavy!

tttttttttttttttr.jpg

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2279

Zpět na výpis


Top inzerát

Klif

Klif

Plemeno : Kříženec
Pohlaví : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace