Nebezpečí pro psy může číhat i na zahradě

Středa, 26. červenec 2017

S příchodem léta trávíme stále více času venku na sluníčku, v přírodě, u přátel. Dokonalý zážitek umocní, když může být náš miláček s námi. Ne vždy, je pro něj všude bezpečno a měli byste myslet i za svého pejska, než dáte všanc jeho zdraví!

Chemie není pro psy

Poslední dobou se množí otravy psů na zahradách a záhoncích. Tak schválně, jaké používáte na zahrádce pesticidy proti škůdcům? Hnojiva? Postřiky? A co granulky a nástrahy proti slimákům? Nebezpečí číhá v tom, že i když na obalu píší výrobci, že pro domácí mazlíčky není výrobek nebezpečný, již mnohý veterinář se přesvědčil o tom, že to bohužel neplatí vždy. Váš pes na danou nástrahu může mít třeba jen alergii a na kapačkách na klinice si to potom budete vyčítat. Je lepší dohlédnout na to, aby pes nic na zahradě nepozřel nebo neolízl, obzvláště po aplikaci silné chemie na zahradě.

Bylinky, které neléčí

Nezapomínejte také na to, že ne každá bylinka je pro psa léčivá a někteří psi jsou schopni ochutnat a sežrat kde co, i to, co by normálně člověk nepředpokládal. Na zahradách se často vyskytují rostliny jako například oleandr, durman, klívie, anturie, prvosenka, pryšec. Překvapivě i například vlčí mák nebo lilek černý může u psa po pozření byť kousku rostliny vyvolat zástavu dechu, tlumí srdeční činnost, způsobují bezvědomí. Průjem, zvracení a křeče může způsobit i cypřiš, kapradí, tis nebo plaménky! Aneb není kytka jako kytka

zahrada1.jpg

Nástrahy všedního dne

Možná by vás o tom ani nenapadlo uvažovat, ale někteří psi, jsou svou všežravostí a temperamentem schopni skutečně všeho. Při příchodu na návštěvu bleskově zhodnoťte například i rizika jako bazén – zda je pes schopen z něj vylézt, pokud se do něj šťastně nebo nešťastně dostane. Nezapomínejte na grily – mnohý pes se rozdovádí k divokému běhu a ne každý gril je „neshoditelný.“ Žhavé uhlíky na svém psovi jistě nechcete. Stejně tak po očku pohlídejte, aby nic nesežral ze stolu – jemné, špičaté kostičky, avokádo, čerstvé fazole a mnohé další lidské pochutiny jsou pro psy život ohrožující! Ať již na zahradě relaxujete jakkoliv, počítejte s tím, že váš pes je tak trochu jako dítě a neměli byste jej spustit z dohledu!

 

zahrada2.jpg

Za Hafici.cz přejeme hravé, krásné a zároveň bezpečné léto pro Vás a vaše mazlíčky.

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2856

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  11.08.2017 23:54:10

  Magdalena Bischofová napsal(a):

  Moc děkuju za pozitivní ohlas :) Moje kamarádka udělala avokadovou pomazánku a pes jí to sežral a doletěla s ním na veterinu v poslední chvíli. Udělali mu vyplách žaludku a vše dobře dopadlo :)

 • -- bez nadpisu --

  27.07.2017 08:27:58

  Akíčita napsal(a):

  O tom, na co by si člověk měl dávat se psem pozor, by se dal napsat román>:) :-D Rozumný člověk si dá hodně věcí dohromady sám, ale něco ho třeba na druhou stranu vůbec nenapadne, a tak já si radši články tohoto typu vždycky ráda přečtu a někdy zjistím i zajímavé věci, co jsem netušila. Třeba jsem nevěděla, že pro psy je avokádo jedovaté.

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Top inzerát

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

Plemeno : Labradorský retrívr
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace