Vánoce v útulku již po desáté

Úterý, 28. listopad 2017

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně připraví již desátý ročník akce Vánoce v útulku pořádané prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář. Jednodenní akce se bude konat v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava ve čtvrtek 7. prosince 2017 od 15:00. Celý útulek na jeden den ožije vánoční atmosférou a rozdáváním radosti, jelikož celkový výtěžek z akce putuje právě na podporu útulku. Hellosandy tam jakožto mediální partner nebude chybět, těšte se na report z této skvělé akce!

Letos je cílem projektu přiblížit návštěvníkům problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak mohou sami pomoci. Studenti připraví pro veřejnost bohatý program. Návštěvníci se mohou pokochat nad psími dovednostmi při vystoupení policejní kynologie a vidět další psí kusy. Pro děti je připraveno vyrábění vánočních ozdob a malování na obličej. Pravou vánoční atmosféru nabudí zpěvy sboru ZŠ Komenského II. Obdarováni budou nejen pejsci a kočky, ale i pomocníci ze Základní školy Komenského II, jelikož každoročně nasbírají pro útulek krmivo v hodnotě přes 40 000 korun. Mezi nimi bude vyhlášen nejlepší sběrač zvířecích dobrot, který bude patřičně odměněn. Na akci Vánoce v Útulku zavítají i šikovní zlínští hokejisté jako Libor Kašík a David Šťastný, u kterých bude možnost vyzvednout si autogram.

Vanoce v utulku 2017_2.jpg

V průběhu celého dne mají návštěvníci možnost také ochutnat výborné občerstvení, které bude na tuto akci zajištěno. Celé odpoledne bude provoněno horkým svařákem, čajem a cukrovím, které dokreslí tu pravou atmosféru Vánoc. Nebudou chybět ani sladké cupcakes, na kterých si pochutnají nejen děti, ale i dospělí.

Vanoce v utulku 2017_3.jpg

Stejně jako loni i letos studenti Univerzity Tomáše Bati připravili rozsáhlý program, který nám připomene, že v období klidu, míru a lásky, je dobré myslet i na opuštěná zvířátka, která právě láskou k nám opravdu nikdy nešetří. Akce Vánoce z útulku se snaží nabídnout pomoc i těm, kteří si o to nemohou říci. Výtěžek z této akce poputuje právě na podporu útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava, kde je aktuálně umístěno 81 psů a 55 koček.

Vanoce v utulku 2017_4.jpg

Přečtěte si příběh 11letého psa Duxe, který čeká v útulku na svého nového páníčka:

„Představte si! Dnes se mi zrovna zdálo o tom, že mě vzali takové lidské sympaťačky na procházku! A co se nestalo? Konečně vím, že sny se občas plní!

Šlo vidět, že byly dost zmatené. Tak jsem je vedl. Sice měly za to, že je nepořádně táhnu nebo co, ale já jim jen dychtivě ukazoval směr. Klouby už nejsou, jaké byly dříve, ale dostávám výživu, a tak mi furt slouží. Jsem již starý moudrý pes a zdejší lesy mám probádané, bohužel jen po člověčích pěšinkách. Po nocích se mi zdává, že je volně s tlapkami mladého psa zkoumám bez zastavení do hlubin. Cítím se tam skvěle, cítím to propojení, totiž, je to kus mého JÁ. Také se mi občas zdává o mé předešlé milující paničce, bohužel odešla do nebe, ne do toho našeho psího, ale do toho vašeho, lidského. Vím, že se tam má skvěle, ale moc mi chybí. Snad mi někdo dá tolik vřelosti a lásky, co mi dávala ona.

Když mě sem tam nějaká člověčina přijde navštívit, zajdeme na procházku, pohladí mě a prokáže mi v ten moment hřejivou náklonnost, vím, jak se odvděčit. Pro nás, co máme v sobě kousek retrívra, je typické, že vděkem u lidí nešetříme. Uslintaná pusa sem, pusa tam. Ocásek tančí, očička září. Oba ale víme, že je to jen na chvíli. I přesto si spolu já a můj chvilkový páníček užijeme souznění. Stále snívám a nevzdávám to, že si mě na ta moje stará psí kolínka vezmete domů.“

Dux.jpg

Pomáhejme i těm, kteří si o to nemohou říct, má to smysl!

Více o této akci se dozvíte přímo na facebookové události:

https://www.facebook.com/events/187958045112872/

zlin_Fotor.jpg

autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 4800

Zpět na výpis

  • Psí útulky o Vánocích

    30.11.2017 20:38:04

    Vernypes napsal(a):

    Velice krásná a inspirující akce pro Zlínský útulek, pokud to máte do Zlína daleko, vzpomeňte si i na pejsky v dalších útulcích teď o Vánocích, sestavili jsme seznam psích útulků z celé republiky nahttps://vernypes.cz/psi-utulky/

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Reia - kríženka NO

Reia - kríženka NO

Plemeno : Německý ovčák
Pohlaví : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace