Zanedbáváte zuby Vašeho pejska? Máme pro vás pár tipů, jak čištění může být zábava!

Neděle, 4. červen 2017

Bolest zubů patří k těm, ze kterých máme největší strách, přitom mnoho majitelů psů zanedbává čištění jejich chrupu. Je možné najít přirozenější způsob čištění zubů pejska, než ten "chemický" a stresující?

Kdy čistit zuby?

Doporučené čištění zubů je od tří měsíců věku Vašeho pejska. Důvod je, aby si zvykl na manipulaci a čištění zůbu ve své tlamě.

Menší psi jsou k zánětům dásní od přírody náchylnější, protože mají kratší lebku a čelist. Zuby jsou nahuštěny na sebe více, než u větších plemen.

Problémy u dlouhodobého zanedbávání.

Po každém jídle se kolem zubů vytváří plak, který se přemění na zubní kámen, tvrdý žlutý nános, který nalezneme podél dásní.

Následné problémy mohou nastat s infekcí a vypadáváním zůbu, co ale většina majitelů neví, že se bakterie způsobující infekci mohou dostanou do krevního oběhu a mohou ohrozit ledviny, játra a srdce!

Varovné příznaky - žluté až hnědavé nánosy na okrajích dásní, obtíže při jídle a krvácení z dásní. Mnoho páníčků pozná problémy podle zkaženého dechu pejska. Proto doporučujeme nepodceňovat varovné signály a provádět alespoň jednou ročně kontrolu u veterináře.

Zanedbání péče o zuby Vašich mazlíčků může být nejen hazardující s jejich zdraví, ale také bude finančně drahé. Následné léčení může být ve vyšších tisících a podstupujete riziko léčby druhotných následků, kdy vzniká zánět srdečních blan nebo ledvin.

yoni5.jpg

obr. čištění zubů je mnohdy pro pejsky stresující

Jak udržet zdravé zuby a předejít problémům?

Na trhu máme několik možností

- speciální zubní pasty a kartáčky pro psy (nepužívat zubní pasty pro lidi!)

- čištění zubů ultrazvukem (většinou pod sedativy)

- speciální zubní pamsky pro pejsky (vyjdou na pár set korun měsíčně)

- čištění prstem, nebo speciálním kartáčkem, který se navlékne na prst

Ovšem v každém případě, až na pamlsky (které, ale mají na čištění zubu spíše okrajový efekt), Vám pejsek nebude moc vděčný. Více než polovina majitelů psů zanedbává čištění zubů, protože většinou neudrží psa v klidu a nechtějí interval 2-3x týdně čištění zubů s kartáčkem absolvovat. Majitelé pejsků radějí tento "boj" vzdají a problémy s plakem přehlíží.

 

Může být čištění zubů zábava?

Až do nedávna, jsme nevěřili tomu, že může být čištění zubů pro pejsky a jejich majitele zábavou.

Přírodní kartáček Yoni pochází z větviček blahodárného stromu salvadory perské. Tento způsob čištění zubů je tisíce let starý. Vyskytují se vněm silice a šťávy, které pomáhají k odbourání zubního tlaku.

yoni1.jpg

Tento přirodní klacík obsahuje fluorid a vápník. Při opakovaném použití vylučuje čerstvou mízu, která má antikarcinogenní účinky. Obsahuje také oxid křemičitý, který ostraňuje fleky z povrchu zubů a velkou koncentraci chloridu, který zabraňuje vzniku zubního kamene. Přesném složení naleznete zde.

yoni2.jpg

Pejsek se nevystavuje stresu

Jediný způsob, kdy se můžete s pejskem bavit a zároveň pečovat o jeho zoubky. Pocit je zde příjemnější, než když má v čelisti umělohmotný kartáček.

Yoni3.jpg

Náš tip

Někdy stačí dát přírodní kartáček- klacík pejskovi a sám bude rozkousávat klacík, který bude vypouštět přírodní šťávu k čištění zubů.

Pokud mu tato specifická "příchuť" Yoni kartáčku nezachutná, tak se začněte s pejskem přetahovat nebo aportovat... to neodmítne žádný pejsek :)

Yoni6.jpg

Stačí si hrát chvíli: 15 až 60 minut, alespoň 3x týdně. Doporučujeme následně pejskovi klacík vzít, ať ho za jeden den nerozkousá. Délka tohoto kartáčku je 14 cm, tedy můžeme očekávat životnost kartáčku několik týdnů. Samozřejmě podle zuřivosti Vašeho miláčka.

Pokud upřednostňujete přírodní a ekologickou variantu, můžete ho vyzkoušet také pro sebe. Osobně mě tento kartáček vydrží měsíc a půl a nepotřebuji k němu vodu, ani stát u umyvadla, jak můžete názorně vidět ve videu.

yoni4.png

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 3208

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  15.08.2017 12:34:22

  Akíčita napsal(a):

  Taky se přikláním ke krmení přirozenou stravou. Můj pes má kosti každý den, na okus dávám ty velké hovězí a problémy se zuby nejsou. Ovšem když už nějaké čištění nutné je, tak se mi ten výše uvedený "přírodní kartáček" jeví jako dobrá varianta...zejména asi pro ty malé psíky.
  Nikdy předtím jsem o tom neslyšela, ale je to zajímavé....Člověk znovu objevuje již dávno objevené:-D >:)

 • Stačilo by správne kŕmiť...

  09.06.2017 09:12:03

  Skyrra napsal(a):

  Verím, že táto zubná kefka je oveľa lepšia varianta než iné možnosti čistenia zubov, ale stačilo by psíka správne a prirodzene kŕmiť. Vo voľnej prírode si zvieratá zuby nečistia a nemajú s nimi problémy. Príčinou zlého stavu zubov u domácich zvierat je hlavne zlá a nevyhovujúca strava. A rovnako aj u ľudí tak isto...

 • Re:

  08.06.2017 10:45:08

  Libor napsal(a):

  Dobrý den,

  máte pravdu, určitě tvrdé pečivo může částečně odstranit povlak ze zubu, ale nadruhou stranu tam potom kusy jídla zůstanou. Obzválště menší psi, kteří se dožívají delšího věku jsou nachylní na problémy se zuby a je lepší to nepodceňovat. Proto osobně raději volím (i pro sebe) něco přírodnějšího :) Samozřejmě každý pes je jinak náchylný na zuby a bolesti dásní.. je to stejné a individuální jako u lidí.

  Díky za Vaši zkušenost Scyllo  Scylla (08.06.2017 06:16:44) napsal: Úplně nejlepší péče o psí zuby je krmení normální stravou, ne granulemi, velké syrové kosti a tvrdé pečivo na okus a není třeba žádné další péče, výživa se o to postará sama.

 • -- bez nadpisu --

  08.06.2017 06:16:44

  Scylla napsal(a):

  Úplně nejlepší péče o psí zuby je krmení normální stravou, ne granulemi, velké syrové kosti a tvrdé pečivo na okus a není třeba žádné další péče, výživa se o to postará sama.

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Nej plemena

Top inzerát

kalendář dobrmani v nouzi 2018

kalendář dobrmani v nouzi 2018

Plemeno : Dobrman

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace