Kulečník s gymnastickými míči – ideální psí sport!

Sobota, 14. listopad 2015

Gymnastický míč je hitem poslední doby, stále více žen si jej pořizuje domů, cvičí a hubne pomocí tělu prospěšných cviků s míčem. Věděli jste, že může míč prospět i vašemu psovi? Aneb když ze zdravotních důvodů a nedostatků svého psa vytvoříte sport!

Jen tak si pinknout!

Treibball je psí sport, který světem koluje již notnou dobu od minulého století, k nám se ale dostal až teprve před rokem. Když ty nadšené psí sportovce vidíte, máte taky chuť si pinknout! Ale naučit je to, to je už jinačí umění.

 

Jaké míče se hodí na treibball

K tomuto sportu se skutečně používají gymnastické míče nejrůznějších velikostí. Sport byl vymyšlen pro pejsky, kteří mají pohybové omezení nebo nejsou schopni z nějakého důvodu nahánět ovce. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jsou pro tento sport upřednostňováni ovčáčtí psi, není to pravidlem. Mistrem republiky je entlebušský salašnický pes, zdatně v tomto sportu vynikají kříženci nebo malá plemena, která mají z nějakého důvodu třeba problém cvičit agility, ale pohyb potřebují jako sůl!

 

Jak rozkutálet míče

Zprvu pravidla treibballu připomínají velký kulečník, nic ale není tak jednoduché jak se zdá! Jedna z variant se hraje s osmi míči, rozestavěnými do trojúhelníku. Podle přísných pravidel by měl pes míče dostrkat postupně do brány, kde čeká psovod. Hra má několik úrovní výkonnosti. Není dovolena aktivní spolupráce psovoda, nesmí se používat ostnaté ani elektrické obojky, náhubky, či jiné pomůcky. Na závěr svého shánění míčů si pes lehne do brány k psovodovi a tím je závod ukončen. Jak vysvětlit pejskovi, aby míče dostrkal přesně tam, kam chcete?

 

Levá - pravá, seno - sláma

Výborně se k tomuto výcviku hodí target, je ale třeba jej hned, jak pejsek pochopí vaše záměry z výcviku, odbourat. Nejjednodušší je naučit psa za pomocí odměn nebát se dotknout míče, a když se někam rozkutálí, bohatě jej odměnit. Samozřejmostí je rozlišení povelů vlevo a vpravo. Internet se zvolna naplňuje množstvím naučných a užitečných videí. Nikde vás o disciplíně neproškolí dokonale, nejlepší je prostě to doma vyzkoušet metodou pokus – omyl. Odměnou vám bude nadšený pes! Psi – aportéři tento sport milují a vrhají se do něj s neutuchajícím entuziasmem. A uvidíte, že bude bavit i vás! Takové to domácí pinkání. Podrobná pravidla sportu a další nadšence pro něj naleznete zde.

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 1882

Zpět na výpis


Top inzerát

Pomeranian deti FCI

Pomeranian deti FCI

Plemeno : Německý špic trpasličí
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace