VIDEO: Překážky pro agility na vaší zahradě? Máme pro vás pár tipů.

Čtvrtek, 5. září 2013

Ať už máte psa, který s agility teprve začíná, nebo už jste pokročilí a pouze chcete se svým čtyřnohým mazlíčkem trénovat i doma, můžete si postavit domácí agility cvičiště na své vlastní zahradě. Na následujících řádcích vám dáme pár rad, jak si postavit překážky, které si můžete doma sestrojit i pro psa, se kterým agility závody dělat nechcete, ale máte zájem udělat něco pro jeho kondici a zábavu.

Agility a skok do výšky

Základní překážkou, která se v agility vyskytuje, je skok. Tuto překážku lze doma sestrojit i bez značné manuální zručnostI. Zkrátka doma vezmete dva kbelíky nebo bedničky a na ně položíte koště nebo dřevěnou lať. Výhodou takto postavené překážky je, že pokud vám na zahradě z nějakého důvodu začne překážet, jednoduše ji rozložíte.

 

Jak si vyrobit agility překážku - skok do dálky

Překonání překážky skok do dálky spočívá v tom, že pes musí přeskočit co nejdelší vzdálenost. Prvky tvořící přeskok jsou vysoké od patnácti do osmadvaceti centimetrů. Pomůcky pro skok do dálky lze sestrojit z několika málo kusů dřeva. Stačí nám menší dřevěné kostky, na které přibijeme užší prkno. Takto sestrojíme například čtyři kusy překážky, které poskládáme za sebe tak, aby mezi nimi byla zhruba 15 cm mezera. Pro ohraničení vzniklého čtverce můžeme použít například lyžařské tyčky.

 

Slalom pro psy cvičící agility

Slalomová překážka je u agility založena na stejném principu, jako u jiných sportů. Pro tuto překážku bývá použitý sudý počet tyček. Všechny tyčky jsou umístěné v řadě za sebou a je mezi nimi mezera 50-65cm. Na soutěžní slalom bývají obvykle používané speciální manžety, aby se tyčka při dotyku ohnula. Pro domácí slalom jsou nejvhodnější buď násady od košťat či bambusové tyče zapíchané do země.

 

Agility překážka - tunel

Tuto překážku lze sestrojit dvěma způsoby. Tím prvním je pouhé zakoupení a rozložení dětského prolézacího tunelu, který by měl být dlouhý 2,5 – 3,5m. Pokud nechcete tento tunel kupovat, můžete si agility tunel sestrojit jednoduše tak, že z několika klacků uděláte „áčkovou“ konstrukci jako u stanu a přehodíte přes ni deku.  Minimální délka takto sestrojeného tunelu by měla být tři metry.

 

Výše popsané překážky lze doma používat při cvičení psa navíc oproti hodinám na cvičáku, anebo v případě, že máte psa, se kterým si tímto způsobem chcete hrát.

 

 

Autorka: Andrea Ivaničová

autor článku: Andrea Ivaničová

Počet přečtení tohoto článku: 21238

Zpět na výpis

 • Re: kríženec

  02.01.2015 14:56:57

  Verča a Pejsci napsal(a):

  Jerryka (30.10.2014 09:28:24) napsal: ja mám doma kríženca Jek rusla teriera s jazvečikom môže behať agilitu ? na suťažiach?  Ano, agility může dělat každý pejsek i na soutěžích akorád na mistrovství světa v agility musí mít pejsek pp jinak můžou běhat pejsci i bez pp ... :)

 • kríženec

  30.10.2014 09:28:24

  Jerryka napsal(a):

  ja mám doma kríženca Jek rusla teriera s jazvečikom môže behať agilitu ? na suťažiach?

 • Agi

  16.09.2014 12:16:57

  Léňa napsal(a):

  Mám nové nápady. Ten skok do dálky mě zaujal. Já je dělám ještě trochu jinak. Chci taky udělat článek. Ale díky. Mám nové znalosti :D

 • Hm...

  06.01.2014 18:48:09

  Betty-Sisi napsal(a):

  My zkoušíme překážky z židliček a desek- máme velmi malý dvorek. Takže aspoň tak.

 • Re: Agility

  19.10.2013 19:00:38

  jessie napsal(a):

  angeli5516 (25.09.2013 21:13:41) napsal: Hele nevíte od kdy se cvičí agility???  to mas uplně jedno mužeš začít kdykoliv třeva ve 2.měsíc nbo třeba v 8 letech

Celkem záznamů: 11
|< << 123 >> >|

Top inzerát

prodám štěnata fr. buldočka

prodám štěnata fr. buldočka

Plemeno : Francouzský buldoček
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace