Psí hry a sporty

 • Rozhovor s MVDr.Lucii Matrkovou - jednou z nejúspěšnějších doktrekařek

  Úterý, 5. leden, 2010
  Jedno krásné odpoledne jsem se setkala s Lucií Matrkovou - jednou z našich nejúspěšnějších doktrekařek v současné době. Jestliže se chcete dozvědět více o jednom ze psích sportů - dogtrekkingu, tento rozhovor je určen právě vám.
 • Jak se dá se psem sportovat v zimě?

  Středa, 18. listopad, 2009
  Zima je obdobím, kdy my lidé, mnohdy více než zvířata, upadáme do tzv. zimního spánku, lépe řečeno zazimujeme často u televize a hledáme vhodné výmluvy, proč nelze užívat zimu stejně jako léto. A náš čtyřnohý miláček se našemu zazimování musí bohužel přizpůsobit, ať se mu to líbí, nebo ne. Ovšem stačí jen přemýšlet, jak by se dalo i toto zimní období - se sněhem nebo bez něj, plně využít a stejně jako v létě provozovat se psem sport. Stačí jen trochu fantazie a můžeme běžné zimní sporty, kdy pes je naším partnerem, přizpůsobit podmínkám a hlavně plemenu našeho psa.
 • Přepis CHATU s mistryní Evropy v jízdě psím spřežením - Dagmar Nešněrovou

  Úterý, 27. říjen, 2009
  Chat s mistryní Evropy v jízdě psím spřezením, Dagmar Nešněrovou, se odehrál dne 27. 10.2009. V tomto článku Vám přinášíme přepis celého chatu. Všechny otázky, na které jste se ptali včetně odpovědí paní Nešněrové.
 • Proč běhat se psem?

  Pondělí, 22. červen, 2009
  Běh se psem je dnes celkem populární způsob jak si budovat fyzickou kondici a prospívá jak vám tak vašemu psovi. Stačí si jen vybrat aktivitu vyhovující vám oběma. S běháním je možné začít prakticky kdykoli, pes musí dobře zvládat základní povely a být zvyklý na přítomnost jiných lidí a psů. Nedoporučuje se pouze v případě, trpíte-li vy nebo pes kloubními potížemi. Při běhání nesmíte cítit bolest! Ta se zcela určitě dostaví při přecenění vlastních sil. Pozor na to, zpočátku se držte pravidla, že více je méně a dávky zvyšujte pozvolna. Dále berte v úvahu momentální zdravotní stav, hmotnost a věk vás obou. Poraďte se s lékařem, potažmo s veterinářem máte-li pochybnosti.
 • O pohár Achátového kraje

  Středa, 15. duben, 2009
  Dne 5. 4. 2009 pořádala ZKO Stará Paka ve spolupráci s SDH Nezdařín 1. ročník jarního závodu O pohár Achátového kraje. Místem konání byla rozlehlá louka v Horce u Staré Paky. Tento závod probíhal podle zkoušky ZZO (zkouška základní ovladatelnosti), bez speciálních cviků. Průběh této zkoušky – co všechno musí pejsek umět, aby jí splnil, naleznete již v článku, který byl napsán v říjnu 2008.
 • Bikejoring

  Středa, 25. březen, 2009
  Bikejoring je jednou z disciplín závodů psích spřežení. Princip je jednoduchý. Psa připoutáme vlečným lanem ke svému tělu či ke svému kolu a využíváme jeho tažné síly. To je ovšem velmi zjednodušená specifikace, o čemž se přesvědčíte níže.
 • Co je to pulling?

  Pátek, 13. březen, 2009
  Pulling - trošku specifická kategorie v závodech psích spřežení. Zjednodušeně lze říci, že jde o tažení co nejtěžšího břemena a psovoda psem. Na vozík se přikládá v rozmezí obvykle 30-60 kg na jednu soutěžní váhu. Vítězem kategorie se stává pes, který utáhl nejvyšší váhu. V případě shody rozhoduje čas, za který tuto zátěž dopravil do cíle. Je kladen důraz na zdraví psa a váhu nákladu, stejně jako časový rozestup mezi jednotlivou zátěží má svá přísná pravidla. Psi jsou rozděleni podle pohlaví (psi, feny) a dále do váhových kategorií (psi do 28 kg, 28-40 kg, nad 40 kg, feny do 23 kg, od 23 do 31 kg, nad 31 kg).
 • Závody psích spřežení

  Čtvrtek, 12. březen, 2009
  U nás se první závody se psím spřežením konaly v roce 1985 v Peci pod Sněžkou. Pes má speciální postroj, aby mohl táhnout psovoda (mushera). Při všech odvětvích tohoto sportu je nutné brát zřetel na bezpečnost, aby souhra mezi psem a psovodem byla naprosto dokonalá. Psovod zodpovídá nejen za sebe, ale i za psa.
 • Skijöring

  Středa, 25. únor, 2009
  Máte vy i váš pes rádi pohyb, ale teď v zimě musíte sedět doma, protože se venku sportovat nedá? Omyl! Můžete vyzkoušet pro vás i psa zábavný sport nazývaný skijöring. Skijöring je zimní sport, kdy se člověk na lyžích nechá táhnout psem, koněm nebo i motorovým vozidlem. Slovo pochází z norského skikjøring, v překladu „řízení lyží". Pro psí skijöring se nejčastěji používá jeden až tři psi, kteří jsou stejně jako lyžař upoutáni ve speciálním postroji. K sobě jsou přivázáni lanem. Není to tak, že by se člověk pouze vezl a pes ho táhl. Lyžař psovi nebo psům pomáhá pomocí hůlek a lyží a psi slouží jen jako přídavný „motor".
 • Agility – sport pro psy

  Pátek, 30. leden, 2009
  Agility není klasický výcvik psů, i když k němu má blízko. Mohou se ho však účastnit jen pejsci vychovaní, kteří reagují na povely. Neočekávejte tedy výcvik v drsného hlídače. Agility je pro psy převážně hrou a zábavou. Toto sportovní odvětví vzniklo z koňského parkuru, který spočívá v překonávání překážek, umístěných na ohraničeném prostoru ve stanoveném pořadí. Princip agility je stejný. Pejsci také zdolávají překážky, musejí při tom dodržet stanovené pořadí, neudělat chybu a hlavně vše zvládnout v co nejkratším čase.
Celkem záznamů: 55

Top inzerát

prodám štěnata fr. buldočka

prodám štěnata fr. buldočka

Plemeno : Francouzský buldoček
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace