Psí hry a sporty

 • Jak naučit psa plavat

  Úterý, 18. listopad, 2008
  Plavání je pro psy přirozenou aktivitou, ne každý pejsek však vodu miluje. Naučit by se to měl ale každý. Plavání může být výborným doplňkem při letní procházce, pejsek se ve vodě dokáže nádherně vyřádit a navíc se v horkých dnech příjemně ochladí. S plaváním by se mělo začít již ve štěněcím věku, obecně platí „čím dříve, tím lépe", nic se ale nesmí přehánět. Nejvhodnější věk pro začínání s plaváním je kolem 0,5 roku až jednoho roku. Každý pes je jinak rostlý a fyzicky zdatný a právě na jeho síle je závislá vhodná doba k začátku výcviku.
 • Weight Pulling - Netradiční závody psích spřežení

  Pátek, 14. listopad, 2008
  Jak už anglický název napovídá, jde o závody v tahu. Nejsou to klasické závody psích spřežení, dráha je dlouhá maximálně 10 metrů a jde o to, jakou nejvyšší váhu dokáže pes utáhnout a také je důležité, za jaký čas. Už jen dva měsíce zbývají do oficiálního zahájení pullingové sezóny Čechách. Dva měsíce na doladění formy, na vychytání chybiček, na další posilování závodníků. Sezóna trvá do září příštího roku, takže je možné využít všechny druhy drah. Břemena psi tahají na sněhu, na asfaltu nebo na trávě. Na travnatém terénu jsou břemena (používají se třeba pytle s krmivem) na speciálních vozících tahána po kolejích.
 • Miluje váš pes vodu? Zkuste dock jumping!

  Pátek, 10. říjen, 2008
  V roce 2008 přidal United Kennel Club, což je druhý nejstarší psí klub v USA, do seznamu podporovaných sportů i něco pro psí vodomily - sport, pojmenovaný dock jumping, česky bychom asi řekli „skok z mola". Tento sport je určený pro všechny psy, kteří jsou ochotni „pro hračku i z mola skočit" - samozřejmě do vody a jsou starší 6 měsíců. Délka skoku se měří od bočního středu konce mola k bodu, kde hladinu vody protne základna ocasu a aby bylo měření objektivní, používá se k němu elektronická kamera, vybavená funkcí freeze frame. Aby se předešlo různým dohadům, jsou psi dělení do kategorií - například kategorie „Veterán", určená pro psy starší osmi let nebo kategorie „psíci", která je speciálně pro malé psy.
 • Obedience - sport pro psy

  Pondělí, 28. červenec, 2008
  Kynologický sport obedience vznikl ve Velké Británii. První závod se konal v Londýně 22. října 1949 a rok poté se obedience předvedla na světoznámé výstavě Crufts. Ač se nynější pravidla od původních britských značně liší, původní myšlenka obedience přetrvává stále. Důraz obedience je kladen na vztah psovoda a psa, precizní, ochotné a radostné provádění cviků psem a jeho schopnost práce i na značnou vzdálenost od svého psovoda. Z toho vyplývá, že celkový dojem týmu - psovod a pes - musí působit harmonickým, sehraným dojmem.
 • Agility pro psy

  Pátek, 16. květen, 2008
  Agility je název pro jeden z nejoblíbenějších a také nejstarších psích sportů vůbec. Nicméně pro člověka neznalého věci, je tento termín většinou jen nic neříkajícím slovem a sport, který se za ním skrývá, pak představuje často doslova záhadu. Přesto je možné říci, že o agility již téměř každý člověk někdy slyšel, nebo třeba četl a ve své podstatě tedy tento sport zná - jen je důležité představit jej trochu jinak - spíše jako psí parkur.
 • Psí triatlon

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Běžný triatlon dnes už zná každý, triatlon se psem se od tohoto klasického pojetí liší v podstatě pouze tím, že závodník není sám, ale soutěží spolu se svým psem. Přesto raději zopakujme, že triatlon znamená soutěž ve třech sportovních disciplínách - konkrétně v plavání, v běhu a jízdě na kole. Triatlon se psem představuje stejné disciplíny, ovšem soutěžící, nebo chcete-li psovod k sobě musí mít navíc připoutaného psa. Pes psovodovi pomáhá tím, že táhne např. při běhu nebo jízdě na kole, ale zároveň musí vzorně spolupracovat - tato schopnost se nejlépe projeví při plavání a jízdě na kole.
 • DOG PACKING – nošení zátěže

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Dog packing je sportem, který se zcela pochopitelně vymezuje pro psy větších plemen, minimální výška psa by měla být alespoň 50 cm, pes musí být zdravý a v dobré fyzické kondici. Protože se jedná o sport zátěžový, zcela samozřejmě se nehodí pro štěňata ani pro psí seniory. S výcvikem tohoto sportu je vhodné začít teprve tehdy, když pes dosáhne dospělosti a pouze je-li jeho pohybový aparát definitivně vyvinut.
 • Mondioring

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Mondioring patří k velmi mladým psím sportům, které do České republiky dorazili teprve nedávno. Jedná se v podstatě o specifický druh sportovního kynologického výcviku psů. Mondio = svět, Ring = kruh, hlavní důraz je přitom kladen na slovo kruh, které má znamenat sled za sebou jdoucích cviků. Všechny běžně známé kynologické disciplíny se tedy provádí v jednom sledu za sebou, bez přerušení. Pes musí zvládnout tři po sobě jdoucí disciplíny – poslušnost, skoky (zde je možnost volby mezi skokem vysokým, skokem do dálky a šplhem) a obranu.
 • Psí sporty - Canicross

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Canicross je sportem pro lidi, kteří milují své psy a běhání ve volné přírodě. Nejedná se totiž vlastně o nic jiného, než o běh přirozeným terénem se psem, kterého má psovod připnutého na speciální šňůře ke svému bedernímu pásu. Soutěže a závody v canicrossu se obvykle dělí na kategorie mužů, žen a často také kategorii mládeže a veteránů. Konají se ale i tzv. hromadné starty a oblíbeným se stal i štafetový běh.
 • Dog-trekking

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Princip dog trekkingu spočívá v orientačním pochodu se psem, kdy je předem stanovena trasa a časový limit, ve kterém musí účastníci tuto trasu zvládnout. Velice často je součástí dog trekkingu značné výškové převýšení a vlastní pochod může trvat několik dní, případně i nocí. Soutěže a závody v dog trekkingu se konají po celé České republice a jednotlivé akce je možné najít v termínovém kalendáři sportu psích spřežení, pod které dog trekking spadá.
Celkem záznamů: 55

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace