Psí hry a sporty

 • Psí dostihy a coursing

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Coursing je v podstatě faktickým předchůdcem dnes běžně známých psích dostihů. Tradice tohoto sportu spadá hluboko do historie a je možné ji ve velice podobných znacích najít na většině kontinentů. Vlastní coursing spočívá v soutěži mezi minimálně dvěma psy, kteří na trať vybíhají tzv. z ruky a jejichž cílem je ulovit zvěř v přírodním terénu, přičemž obvyklá délka trati je od 500 do 1000 m.
 • Musical canine freestyle - Tanec se psem

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Výhodou Musical Canine Freestylu je bezpochyby fakt, že tento sport není prioritně určen pro konkrétní plemena a není stanovena ani žádná směrodatná velikost psích účastníků. Díky tomu je tento sport velice oblíbený, protože šanci uspět má prakticky každý. Výcvik Musical Canine Freestyle není fyzicky náročný pro psa ani pro psovoda, jedná se spíše o dlouhodobou a trpělivou práci.
 • Frisbee jako psí sport

  Úterý, 29. leden, 2008
  Frisbee, neboli házení létajícího talíře psovi, je výbornou doplňkovou aktivitou například pro vyznavače agility. Tento sport si postupně získává více a více zájemců, takže v některých okolních státech se již začínají pořádat i profesionálně vedené soutěže a závody. U nás má tato aktivita zatím ráz spíše soukromého výcviku provozovaného v malých nadšeneckých skupinách, které jej dále šíří a předvádějí v rámci psích výstav nebo dalších podobných akcích.
 • Mushing je jízda se psím spřežením

  Úterý, 29. leden, 2008
  Psí spřežení a jízda s ním vychází ze severských tradic, kdy člověk už před několika tisíci lety objevil, že své věrné psí přátele může využít také k pomoci s přemisťováním a taháním těžkých nákladů a to jak po sněhu, tak na suchu. Mushing přibližně ve stejnou dobu také samozřejmě zjistil, že někteří psi se pro tuto práci hodí lépe, než jiní a začal tak s plánovaným chovem psů, kteří nad jiné vynikali v takových vlastnostech jako je velká vytrvalost a spolehlivost v kombinaci s nenáročným odchovem. Soutěž psích spřežení na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat, protože lidé mají tu vlastnost, že se odjakživa poměřují téměř ve všem, co dělají.
 • Flyball - populární psí sport

  Úterý, 29. leden, 2008
  Flyball je velmi populární psí sport. Vznikl přibližně v 70. letech v americké Kalifornii. Jeho téměř masové rozšíření bylo takřka dílem okamžiku, protože tento psí sport v sobě spojuje hned dva velké klady: zatímco pejsek se zcela vydovádí, páníček se nestačí ani pořádně zadýchat.
Celkem záznamů: 55
|< << 23456 >> >|

Top inzerát

prodám štěnata fr. buldočka

prodám štěnata fr. buldočka

Plemeno : Francouzský buldoček
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace