Psí nemoci

 • Když si pes dá jointa

  Úterý, 13. prosinec, 2016
  Byl jednou jeden pes – německý ovčák – a ten se narodil do vrhu s písmenem „J“ a tak jej pojmenovali Joint. Nikdo nemohl tušit, že z něj vyroste špičkový pátrací pes na vyhledávání marihuany. Aneb, víte, co se s vaším psem stane, když si dá jointa? A lze toho pozitivně využít?
 • Syndrom mrtvého ocasu – a nebo psa?

  Sobota, 26. listopad, 2016
  „Ó bože, zavřela jsem mu ocas do dveří!“ To by mohla být věta uvozující katastrofu každého chovatele. Nicméně, pokud najednou dostanete pocit, že k ničemu nepředvídanému nedošlo a váš psík nese svůj ocas nějak jinak než obvykle, může jít docela pravděpodobně o syndrom mrtvého ocasu.
 • I jelen může nakazit vašeho psa

  Pondělí, 26. září, 2016
  Sezóna klíšťat se zvolna chýlí ke konci, ale všem dnům ještě není zdaleka konec. O borelióze, encefalitidě a jim podobných jste již pravděpodobně slyšeli až až. A co anaplazmoza?
 • Když pumpa psa nespolupracuje

  Pátek, 9. září, 2016
  Tak jako u lidí, i u psů se mohou občas objevit srdeční problémy a netýká se to romantických vztahů. Jde bohužel mnohdy o nenapravitelnou chybu matky přírody. Jak rozpoznat začínající problémy se srdíčkem u štěněte? A co s tím lze dělat?
 • Oko, do duše okno - zákal očí

  Sobota, 9. duben, 2016
  V dnešní době už nějak zevšednělo, že existují asistenční psi a trénují se pro nevidomé spoluobčany. Kdo ale vytrénuje asistenční psy pro nevidomé psy? Zrak jim už nikdo nevrátí.
 • Když váš pes potřebuje psychologa – separační úzkost

  Sobota, 27. únor, 2016
  Stává se to často i zkušeným chovatelům. Někteří psi k tomu mají psychické predispozice, někdy se jim v životě přihodí něco hodně stresujícího, někdy je spouštěčem nepatrná změna v pravidelném stereotypu. Váš pes se na vás zkrátka naváže až přespříliš – vytvoří si v hlavě pocit klidu a bezpečí pouze ve vaší těsné blízkosti. A ve všech ostatních situacích (například chcete-li jít do práce) nastává velká katastrofa!
 • Proč se psi vlastně drbou a škrábou?

  Sobota, 16. leden, 2016
  Existuje mnoho příčin škrábání a drbání. Možná to znáte: nohy vašeho psa jsou neustále v pohybu, pes se drbe za uchem nebo na břichu. Možná se tře o kus nábytku ve snaze podrbat se tam, kam nohami nedosáhne. Nejde vám to na rozum, protože pes je chráněn proti blechám i klíšťatům, nebo jste ho nedávno koupali? Jako správný majitel budete chtít vašemu psu pomoci, ale kde začít?
 • Částečná hluchota u psa

  Sobota, 12. září, 2015
  „Cože, děvenko? Já tě špatně slyším, musíš víc nahlas!“ Křičí dědeček a tiskne si ruku k uchu. U starších lidí horší sluch už tak nějak předpokládáme, navíc oni umějí dát najevo, že nás případně neslyšeli a také jim dnes pomáhají nejrůznější naslouchátka. Jenže co když se takové částečné ohluchnutí přihodí vašemu psovi? Jak něco takového můžete poznat, když si neřekne, že vás neslyší a co se s tímto problémem dá dělat?
 • Nástraha léta pro psy - Hot-spot

  Čtvrtek, 20. srpen, 2015
  Mnozí chovatelé psů se již s tímto problémem setkali. Podobně jako osiny z travních porostů, řadí se hot-spot mezi sezónní každoroční komplikace při teplém počasí. Zprvu si ho ani nemusíte všimnout, jeho vývin je rychlý a mimořádně nepříjemný. Příčiny, které hot-spot vyvolají, je však více, než jen slunce!
 • Když se pes nemůže ani pohnout

  Pátek, 13. březen, 2015
  Když vám ztuhne krev v žilách, jde jen o metaforickou katastrofu. Jenže když vám ztuhnou všechny končetiny a vy nemůžete nic dělat, jen koukat na páníčka, který vám nerozumí, jde o katastrofu více než skutečnou. Periferní neuropatie je děsivý název zákeřné nemoci, která udeří náhle a bez varování. Poslední dobou se na poli vědy začínají objevovat první střípky možností léčby tzv. periferní polyneuropatie.
Celkem záznamů: 96
|< << 12345 >> >|

Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace