Psí nemoci

 • Mohou i psi trpět Alzheimerovou chorobou?

  Pátek, 7. listopad, 2014
  V současné době je díky celosvětové osvětě mnoho lidí obeznámeno s pojmem Alzheimerovy choroby, s její podstatou, s příčinou, průběhem a následky. Kolik z nás ovšem ví, že i psi mohou trpět nemocí, která je velmi podobná Alzheimerově chorobě? Nazývá se kognitivní dysfunkce.
 • 10 holistických tipů pro řízení alergie

  Pondělí, 27. říjen, 2014
  Bez ohledu na to, odkud váš pes pochází nebo kde vyrůstá, sucho, vlhkost, nižší teploty a podobné prvky ovlivňují vznik alergenů v životním prostředí a také dráždidel, které mohou ovlivňovat zdraví nejen člověka, ale také psů. Mezi běžné příznaky alergie u psů patří nosní a oční výtoky, kýchání, kašel, svědění na různých částech těla s potřebou dané místo škrábat nebo okusovat, ztráta chlupů nebo změna barvy srsti způsobené kontaktem slin a slz s kůží (obsahují porfyriny, které zbarvují kůži do hněda až růžova).
 • Úloha stravy u psů s epilepsií

  Pátek, 24. říjen, 2014
  Pokud máte doma psa trpícího epileptickými záchvaty, tak dobře víte, že se jedná o dosti závažné onemocnění. Hned na začátku je třeba si přiznat, že ačkoli u lidí v některých případech dochází ke snížení počtu záchvatů v případě ketogenní stravy, u psů toto pravidlo neplatí. Navíc i kdy se veterinární lékaři na špičkové úrovni snaží vyzkoumat, které složky stravy mohou vyvolat nebo naopak odstranit epileptické záchvaty, nejsou zatím ve výzkumu nijak oslnivě úspěšní. Ale právě proto bychom měli stravě u psa s epilepsií věnovat zvýšenou pozornost.
 • Zásady správné manipulace se zraněným psem

  Pondělí, 13. říjen, 2014
  Přestože si to raději žádný chovatel nechce připustit, je třeba vědět, jak jednat se psem, který je raněný tak, že bychom mu mohli svým jednáním ještě více ublížit nebo riskovat svoje zranění. Může se také stát, že nalezneme raněného psa na ulici. Jak správně postupovat?
 • Když má pes větší srdce

  Pátek, 10. říjen, 2014
  Zvětšené srdce, odborně nazvané dilatační kardiomyopatie, je nemoc postihující srdeční sval. Je typická tím, že rozšířené srdce není schopné správně fungovat. Při dilatační kardiomyopatii dochází k tomu, že se obě srdeční komory zvětšují, přičemž na jedné straně je komora srdce ovlivněna více, než na straně druhé. Pokud se rozšíří vertikální nebo dolní komora, schopnost srdce pumpovat krev do plic a těla celkově se snižuje.
 • Cukrovka u psů

  Pátek, 12. září, 2014
  V současné době se téma cukrovky stává velmi aktuálním, a to nejen mezi lidmi, ale také mezi zvířaty. U koček není cukrovka už tolik výjimečná jako dřív, a to samé bohužel platí také pro psy. Možná proto nebude od věci se na téma cukrovky na chvíli zaměřit, pochopit příčiny jejího vzniku, průběh a případně také možné léčení.
 • Jak lze zjistit, zda je štěně hluché?

  Pondělí, 16. červen, 2014
  U štěňat hluchých na obě uši můžete velmi brzy začít pozorovat potíže s orientací, často mohou být vylekaná (což může občas doprovázet i agrese jako obranný mechanismus). Tato štěňata také nereagují na zvukové podněty. Velkou výhodou pro taková štěňata je, pokud jsou vychovávána alespoň zpočátku s dalšími hluchými jedinci – jednoduše se naučí vzájemně kopírovat své chování.
 • Co je vlastně BAER test?

  Pátek, 6. červen, 2014
  Jedná se o test sluchu, který detekuje elektrickou aktivitu v hlemýždi ucha a sluchových drahách v mozku v podstatě stejným způsobem, jako anténa detekuje rádiový nebo televizní signál. Výsledek je zaznamenán v podobné formě, jako např. EKG detekuje aktivitu srdce.
 • Srdce psa a vrozené vady

  Pondělí, 24. březen, 2014
  Srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů jak v těle člověka, tak psa. Psí srdce je součástí jeho oběhové soustavy, má tvar kuželu a v poměru k tělu je velké, tvoří 0,7% celkové tělesné hmotnosti psa. Tento orgán je tvořen srdeční svalovinou a uvnitř najdeme čtyři dutiny (pravá síň, pravá komora, levá síň a levá komora). Pohyb krve pak zajišťují chlopně. Nárazy na uzavřené chlopně způsobují srdeční ozvy, které se dají poslouchat buďto fonendoskopem, nebo na konkrétních místech na hrudi psa.
 • Na psí lupy reklamy nestačí

  Pátek, 14. březen, 2014
  Že je pro krásné vlasy bez lupů potřeba kvalitní šampon s americkým názvem, už díky nekonečným reklamám v televizi my lidé dávno víme. Jak si ale poradit, když tento nepříjemný problém potká vašeho psa?
Celkem záznamů: 96

Top inzerát

Pomeranian deti FCI

Pomeranian deti FCI

Plemeno : Německý špic trpasličí
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace