Psí nemoci

 • Nechce svého psa očkovat proti tetanu

  Pondělí, 17. únor, 2014
  Lidé se proti tetanu povinně očkují již od padesátých let minulého století. Způsobují ho bakterie Clostridium tetani, které se množí sporami, přežívajícími všude v prostředí. Dostane-li se spora této bakterie ranou do krve, dochází k produkci toxinů do krevního řečiště, narušujících metabolismus buněk, což vede k postupnému zablokování a tuhnutí svalstva, počínaje svalstvem hlavy a krku. Pokud se nemoc neléčí – u lidí funguje léčba jen obtížně a s malou pravděpodobností plného uzdravení – končí většinou do měsíce udušením při ztuhnutí dýchacích svalů.
 • Tuberkulóza u psů

  Pátek, 24. leden, 2014
  Nadchází období, kdy všichni smrkají, kýchají a kašlou a viry se šíří vzduchem jako vlna neviditelného oblaku. I váš pes může začít zničehonic kašlat. Až 9 z 10 lidí trpí latentní formou tuberkulózy, která se navenek nijak výrazně neprojevuje, ale stejně snadno se šíří. Právě od nakažených lidí může tuberkulózu chytit i váš pes – u psů je projev této nemoci vždy chronický a jde o nebezpečné infekční onemocnění. Lze se mu nějak bránit?
 • Strašák jménem brucelóza

  Pondělí, 13. leden, 2014
  Když v roce 1887 David Bruce objevil původce nemocí v podobě malých narůžovělých bakterií a pojmenoval je po sobě jako „brucovy buňky – Brucelly,“ nejspíš ani netušil, jak zákeřné nemoci právě propůjčuje své jméno. Ačkoliv je rozdělení druhů a poddruhů těchto bakterií do dneška ne zcela objasněno, jisté je to, že smrtelnou nemoc popisoval již Hippokrates před 2000 lety. Nemoc se zachovala do dneška a v mnoha zemích dosud řádí nezměrnou silou, nejhojnější výskyt této nemoci lze pozorovat na Blízkém východě. Nemoc se šíří mezi zvířaty a odtud pak „přeskakuje“ na lidi.
 • Jak léčit kýlu u psa bez operace

  Pátek, 29. listopad, 2013
  Onemocnění kýlou je opomíjeným a přesto častým a nelehkým problémem. A nejde zde pouze o štěňata a jejich štěněčí kýlu. Tuto nenápadnou bouličku si pes může při neobvyklé aktivitě přivodit i v pozdějším věku a může se stát opravdu velkou komplikací. My jsme si přivedli zdravou roční fenku z útulku, plnou energie. Byla energií nabitá natolik, že několikrát přeskočila vysoký plot a způsobila si bouli v místě žaludku. Naše panika vzrostla, když veterinář diagnostikoval kýlu s nutností operace za 4500 Kč. Pak jsme ale přešli na jinou veterinu. Paní doktorka pracovala nějakou dobu v USA a nestačili jsme se divit, jaké cenné zkušenosti si odtamtud přinesla. Operace nakonec nebyla ani nutná.
 • Jak poznám, že mi někdo otrávil psa?

  Pondělí, 18. listopad, 2013
  Případy otravy psů způsobené ať už úmyslným zaviněním cizí osobou či naprostým nedopatřením v domácnosti majitele, se v poslední době vyskytují stále častěji. O tzv. „travičích“ slýcháme z médií, v parcích a na ostatních místech, kde se milovníci psů běžně setkávají, a v obavách řešíme, jak se takovému nebezpečí vyhnout. Následující informace nám pomohou ujasnit si, které toxiny opravdu ohrožují životy našich čtyřnohých společníků a jakým způsobem se do jejich organismu mohou dostat.
 • Hluchý pes a jak na něj

  Pondělí, 14. říjen, 2013
  Ztráta sluchu je často opomíjeným onemocněním, které je u psa velmi snadno přehlédnutelné a o to více nebezpečné. Jak tedy poznat hluchotu, její příznaky a jaké mohou být následky?
 • Když psa bolí záda

  Čtvrtek, 10. říjen, 2013
  Poruchy pohybového i nervového aparátu u psů jsou mezi chovateli stále aktuálnějším problémem. Možná si ani neuvědomujeme, čím vším takovýmto komplikacím napomáháme. A nejedná se pouze o náchylná malá plemena s dlouhým trupem, jako jsou například jezevčíci. Těmito obtížemi, přicházejícími hlavně s věkem, trpí bez výjimky také velká a relativně „ohebná“ plemena. Důležitou roli zde hrají detaily denního života, které z neznalosti přehlížíme. Nejde jen o permanentní chůzi do schodů. Nebezpečí pro vašeho psa hrozí na nečekaných místech. Vyvarovat se těchto omylů a poskytnout psovi delší a spokojenější život přitom není nijak těžké.
 • Průjem u psa

  Úterý, 17. září, 2013
  Průjem u psa se projevuje řídkou a většinou zapáchající stolicí. Ve většině případů je to reakce těla na potravu, se kterou si trávicí trakt nedokázal poradit. Musíme však rozlišovat trávicí obtíže, které si vyřešíme sami doma a problémy, které vyžadují veterinární péči.
 • Znáte parazita trudník psí?

  Neděle, 8. září, 2013
  Demodikóza (demodex canis) neboli trudník psí je parazit, který stojí za původem demodikózy, onemocnění postihujícího především krátkosrstá plemena psů jako jsou boxeři, buldoci nebo dalmatini. Jde o onemocnění kůže, kdy hlavním příznakem je vypadávání a tvoření tzv. map na povrchu těla psa.
 • Léčba artrózy psů pomocí kmenových buněk

  Pátek, 23. srpen, 2013
  Svého psa nade vše milujeme (kolikrát má partner bohužel zkrátka smůlu) a udělali bychom pro něj první poslední. Jenže čas nelze zastavit a dříve či později pes zestárne - o slovo se přihlásí bezpočet neduhů a naše srdce puká žalem. Tak jako my lidé, i psi trpí stále častěji artrózou a to nemyslím jen problematické kyčle německých ovčáků, ale naprosto drtivou většinu plemen. Existuje přesto spousta efektivních postupů, jak našim přátelům život kvalitně prodloužit a zbavit je bolesti. Jednou z mnoha účinných metod špičkové medicíny se stala léčba kmenovými buňkami.
Celkem záznamů: 96

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace