Psí nemoci

 • Choroby přenosné ze psa na člověka

  Čtvrtek, 15. srpen, 2013
  Stále více z nás propadá kouzlu soužití se psem. Pokud pes není jen módním doplňkem, ale plnohodnotným členem rodiny, objevuje se řada otázek, na které je třeba znát odpovědi. Jedním z diskutovaných témat jsou nemoci, které mohou psi „sdílet“ se svými páníčky.
 • Pes a uštknutí zmijí

  Úterý, 9. červenec, 2013
  Při procházce v lese nebo loukou na psa číhá spousta nebezpečí stran napadení hmyzem nebo parazity. Dalším nebezpečím ale je i kousnutí zmijí. Málokterý chovatel ví, jak se v takovém případě zachovat.
 • Když pes onemocní artrózou

  Pátek, 10. květen, 2013
  Kulhá váš pes? Má sníženou chuť k pohybu? Obtížně vstává, neochotně chodí do schodů a nechce se mu vyskočit na svůj oblíbený gauč? Zhoršují se tyto příznaky v chladném a vlhkém počasí a při nadměrné zátěži? Při omezení pohybu naopak kulhá méně? Pokud je odpověď na výše zmíněné otázky ano, pak váš pes zřejmě trpí artrózou.
 • Pozor na parazity u psů při jarních procházkách

  Středa, 13. březen, 2013
  Jarní období s sebou nese větší riziko získaných parazitů. Příroda se začíná probouzet, ale s ní se probouzí naprosto všechno. Toto období tedy přináší více možností, jak parazity získat. Pes by tedy měl být pod větším dohledem.
 • Když je pes nemocný

  Sobota, 9. březen, 2013
  Nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Každý zná určitě toto přísloví. Nemoci ale chodí i po našich zvířecích miláčcích. Na rozdíl od lidí ale pes nenaříká, pokud tedy není opravdu zle. Vnímavý chovatel umí rozpoznat, že něco s jeho psem není v pořádku. Jak ale bezpečně rozpoznat nemoc?
 • Když pes "smrdí" - střevní onemocnění

  Neděle, 15. červenec, 2012
  Jedná se o střevní onemocnění, doprovázené zapáchajícím průjmem. Toto onemocnění lze přenést za jistých okolností i na člověka. Pokud je ale správně diagnostikováno a léčeno, jedná se o celkem snadno vyléčitelný problém.
 • Jak na klíšťata a blechy

  Pondělí, 25. červen, 2012
  Spokojený pes je vizitkou majitele. Můžete se postarat o pestrou a vyváženou stravu nebo pravidelné aktivity pro svého čtyřnohého mazlíčka, ale váš kamarád se nebude cítit dobře, pokud ho budou trápit parazité jako blechy, vši nebo klíšťata.
 • Psí blechy vám mohou udělat ze života peklo! Zabraňte tomu!

  Pondělí, 11. červen, 2012
  Spokojený pes je vizitkou jeho majitele. Můžete se postarat o pestrou a vyváženou stravu nebo pravidelné aktivity pro svého čtyřnohého mazlíčka, přesto se ale váš kamarád nebude cítit dobře, pokud ho budou trápit parazité jako blechy, vši nebo klíšťata. Nepříjemnému svědění a zamoření bytu těmito cizopasníky můžete předejít výběrem vhodného přípravku.
 • Otrava psa nemrznoucí kapalinou

  Čtvrtek, 8. prosinec, 2011
  Blíží se zima a s ní i možnost otravy vašich domácích mazlíčků nemrznoucí směsí do ostřikovačů. V dnešní době mají sice nemrznoucí kapaliny nějakou barvu i zápach, to však nic nemění na jejich sladké chuti, která je způsobena hlavní složkou nemrznoucích kapalin, a tou je etylenglykol.
 • Torze žaludku u psů

  Pondělí, 10. říjen, 2011
  Jedná se o závažné onemocnění u psů, které je nutné řešit co nejrychleji, protože v momentě, kdy k torzi dojde, ohrožuje bezprostředně jejich život. Proč ale vůbec k torzi dochází? Touto otázkou se již zabýval nejeden chovatel.
Celkem záznamů: 96

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace