Psí nemoci

 • Když psa bolí nohy

  Úterý, 30. srpen, 2011
  Nemyslete si, i psa mohou bolet nohy a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je artróza. Jde o degenerativní onemocnění kloubů, které se může vyskytnout jak u psů, tak koček. Většinou vzniká jako následek jiného postižení kloubů např. u dysplazií, traumat či zánětlivých onemocnění. Chrupavka v kloubu postupně ztrácí svou pružnost, vznikají drobné trhlinky a obecně chrupavky ubývá. Úlomky chrupavky se mohou dostávat do prostoru kloubu. V těžkých případech chrupavka zmizí úplně. Nejčastěji postiženými jsou klouby na končetinách.
 • Bradavice u psů

  Úterý, 16. srpen, 2011
  Má váš pes bradavice okolo očí nebo v dutině ústní? Tak to se může jednat o tzv. papilomatózu. Co to je? Papilomatóza je nepříliš časté virové onemocnění psů a koček. Projevuje se výskytem bradavic především v dutině ústní nebo v oblasti očí. Výskyt bradavic na hlavě nebo na spodních částech končetin je ojedinělý.
 • Očkování proti borelióze

  Pondělí, 7. březen, 2011
  Nyní v zimních měsících je nejvhodnější doba pro očkování vašeho psa proti borelióze. Ta je stejně jako u lidí závažnou nemocí a u psů navíc velmi špatně diagnostikovatelnou i léčitelnou. Pokud bydlíte v oblasti, kde byla lymská borelióza prokázaná nebo chodíte se psem často ven, je toto očkování velmi vhodné.
 • Jak pes ke kýle přišel

  Pondělí, 28. únor, 2011
  Nejčastější příčinou bývají autonehody či pády z výšky. Důvodem je zvýšení tlaku v dutině břišní, který po úderu (nárazu) do břišní stěny způsobí rychlé vyprázdnění plic. Kvůli těmto náhlým změnám tlaků v jednotlivých dutinách těla, může dojít k protržení bránice nejčastěji v nejtenčím místě. Tyto traumatické hernie jsou často doprovázený dýchacími obtížemi, mohou však být naprosto bez příznaků.
 • Má moje fenka falešnou březost?

  Pondělí, 14. únor, 2011
  Falešná březost (pseudogravidita) je nemoc vyvolaná změnami hormonální hladiny během hárání a po něm. Jedná se tak především o hormon prolaktin, který produkuje podvěsek mozkový. Během hárání také vaječníky produkují hormony (progesteron, estradiol), kvůli kterým započnou stejné pochody, jako kdyby byla fena již březí. Toho bylo výhodné, když ještě žili psi ve smečkách a nebřezí fena tak mohla odchovat cizí štěňata při úhynu jejich matky, neboť se jí díky falešné březosti vytvořilo mléko. Proto se nejedná o nemoc ryze hormonální, ale taktéž fyziologickou. Rozhodně se však nejedná o chorobu reprodukčního cyklu a nemá vliv na plodnost.
 • Příznak vykloubení kolenního kloubu - nenápadné kulhání

  Pátek, 19. listopad, 2010
  Nedávno jsem u mého pejska zjistila, že trpí jistým onemocněním zadních nožiček. Začala jsem se o tuto chorobu více zajímat a zjistila jsem, že je hodně častá u psů malých plemen (pražský krysařík, čivava, pudl, jorkšírský teriér), většinou bez průkazu původu.
 • Eutanázie ukončí trápení

  Sobota, 21. srpen, 2010
  Eutanázie - slovo, které zapříčinilo tolik diskuzí, emocí, ostrých výměn názorů, a to hlavně v případech, pokud se hovoří o eutanázii člověka. Co člověk, to jiný názor. U lidí v našem státě nepřípustná, u zvířat může být eutanázie důstojný konec života našeho čtyřnohého společníka a kamaráda.
 • Klíště může ohrozit vašeho psa i babeziózou!

  Středa, 16. červen, 2010
  Babezióza je poměrně závažné onemocnění savců (psů, koček, výjimečně i člověka), které způsobuje prvok z rodu Babezia (u psů Babezia canis nebo B. gibsoni, u koček B. felis či B. cati). Tento parazit se do těla hostitele dostane společně se slinami vektora (přenašeče), tím jsou klíšťata rodu Rhipicephalus, Dermacentor a někdy i z rodu Ixodes a další. Tento prvok napadá červené krvinky, v nichž se množí a způsobuje další obtíže. V Evropě se vyskytuje převážně ve Středomoří.
 • Jak podat léky psovi?

  Pátek, 2. duben, 2010
  Velká část chovatelů se již setkala s problémem podání léků svému psovi. Neexistuje metoda, která by se dala použít plošně pro všechny psy, ale každý chovatel musí vystihnout tu, či onu metodu nebo vychytávku, která je přímo „ušita“ právě pro jeho psa. Je několik způsobů podání léků a praktických rad, které nabízí knihy nebo které se dozvíte přímo z úst chovatelů.
 • Když nám onemocní pes - onemocnění svalstva

  Čtvrtek, 11. březen, 2010
  V tomto článku si přiblížíme některá onemocnění svalstva, která mohou postihnout našeho psa. Jedná se o myopatii, eosinophylackou myositis a rabdomyolýzu. Všechny tyto názvy vám budou znít asi trochu cize, ale to vůbec nevadí. Vysvětlíme si, o jaká onemocnění jde, jaké jsou příznaky nebo jak se dají tato onemocnění u psů léčit.
Celkem záznamů: 96

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace