Léčba artrózy psů pomocí kmenových buněk

Pátek, 23. srpen 2013

Svého psa nade vše milujeme (kolikrát má partner bohužel zkrátka smůlu) a udělali bychom pro něj první poslední. Jenže čas nelze zastavit a dříve či později pes zestárne - o slovo se přihlásí bezpočet neduhů a naše srdce puká žalem. Tak jako my lidé, i psi trpí stále častěji artrózou a to nemyslím jen problematické kyčle německých ovčáků, ale naprosto drtivou většinu plemen. Existuje přesto spousta efektivních postupů, jak našim přátelům život kvalitně prodloužit a zbavit je bolesti. Jednou z mnoha účinných metod špičkové medicíny se stala léčba kmenovými buňkami.

Strašák jménem Artróza

Co je vlastně artróza? Je to zánět kloubů. Jde o opotřebení chrupavky kolenních, kotníkových, kyčelních a dalších spojů, jejímž důsledkem mohou být abnormální výrůstky, srůsty a celková nefunkčnost až nemožnost pohybu. Jedná se o záležitost velice bolestivou. Přichází s věkem, ale nevyhýbá se ani mladším jedincům. Může být vyvolána rychlým růstem štěněte v kombinaci s nesprávnou krmnou směsí nebo nadměrnou zátěží, či vrozenými a genetickými předpoklady. Záleží také na kvalitě stravy, na pohlaví, zda má psí plemeno k tomuto onemocnění sklony, zda je pes chován venku, či doma. Velkou roli zde hraje častý problém dnešních domácích mazlíčků, tedy obezita, kdy jsou klouby nestejnoměrně zatěžovány.

 

Kmenové buňky v akci

Tato převratná metoda je u nás relativně nová, původem přišla z USA. Kmenové buňky jsou buňky nacházející se například v kostní dřeni nebo v tukové tkáni. Mají neobyčejně hojivé a regenerační vlastnosti. Jsou ryze přírodní a zákrok není nijak náročný. V praxi to vypadá tak, že se odebere dostatečné množství tkáně (u zvířat nejčastěji tukové) a z ní se pak oddělí kmenové buňky. Následně se smíchají se specificky připravenou krevní plazmou a pak se injekčně aplikují do místa zánětu. Tento postup je účinný nejen v rámci artrózy, ale také pro další kostní a kloubní onemocnění, jako jsou například displazie nebo zlomeniny. Délka léčby přitom trvá 1-14 dní.

 

Kolik léčba psa kmenovými buňkami stojí?

Jako vždy, nic není zadarmo. Dle rozsáhlosti léčby si v tomto případě pro svého psa připravte zhruba 20 tisíc Kč - cena se samozřejmě liší kliniku od kliniky a s pokračující modernizací přímou úměrou klesá. Nicméně investice se rozhodně vyplatí. Jde o malý zázrak, který za tu cenu stojí – první u nás takto operovaný retrívr se díky zákroku vrátil zpět do života, ačkoliv na začátku diagnózy již téměř nebyl schopen chodit.

 

Máte-li psa, který najednou přestal mít chuť jíst, neskáče na svůj oblíbený gauč a v chladném počasí je unavený a „líný“ určitě se zajděte poradit s veterinářem. Operace je efektivní a zaručí vám ještě mnoho dalších zážitků a příjemně společně strávených chvil.

 

Autorka: Magdalena Hegerová

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 4212

Zpět na výpis

  • nwm

    04.01.2014 20:28:37

    ennie napsal(a):

    mun pes ma artozu ale nwm jestli tam mam dat tolik penez jako mam je ale jeste to neni vyzkousene a mam ho mc rada a taky neni nejmladsi ma 9 roku :-~

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Plemeno : Pudl střední
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace