Jak vyrobit psovi invalidní vozíček doma?

Úterý, 19. červenec 2016

Trendem poslední doby je pořídit psovi vozíček, sotvaže začne mít nějaké pohybové problémy. O tom to bohužel není, odlehčení jedněch nohou a naopak zatížení druhých může způsobit katastrofální deformaci dalších kloubů a celkové zhoršení stavu. Ne vždy je to ideálním řešením. Jsou ovšem okamžiky, kdy není zbytí, pes zcela ochrne, ale ještě jej nechcete odeslat na pravdu boží. Jak na to?

Pat a Mat s psí vozíčkem

Co vlastně k takové výrobě potřebujete? Samozřejmě trochu zručnosti a zdravý rozum. Materiál se dá sehnat všude – nejčastěji se používají hliníkové trubky a trubky z tzv. PPR. Jsou snadno k sehnání v každém větším obchodě pro kutily, podstatou je, aby byl materiál co nejlehčí a pevný. U koleček nehraje ani tak roli velikost (důležité je, ať nesahají zbytečně vysoko), jako spíše materiál, zda chcete raději nafukovací nebo z tvrzeného plastu – podle terénu, kam s pejskem budete chodit. Na popruhy pak je nejvhodnějším materiálem polypropylén – také snadno k sehnání v kutilském obchodě nebo na internetu. Celý vozíček by pak neměl být těžší než 4kg a to i pro velká psí plemena. Jeho rozměry musíte řešit přiměřováním, zdravým rozumem a metodou pokus-omyl. Nepočítejte, že se vám napoprvé povede ta správná konstrukce a připravte si raději zásobu materiálu.

Invalidní vozík pro psa

 

Invalidní vozíček pro psy

 

Invalidní vozík pro psa

 

Zatěžkávací test invalidního vozíčku pro psy

Hotové dílo musíte podrobit přísnému zatěžkávacímu testu. Pejsek by se měl na pobyt ve vozíčku těšit a viditelně projevovat radost. Jakmile je smutný, zhoršuje se jeho zdravotní stav nebo se mu dělají otlačeniny a ranky, je potřeba uznat chybu a poradit se s odborníky. Samozřejmě můžete nasbírat rady u veterináře, nejlepší je ale obrátit se na specializovanou firmu, která se výrobou vozíčků zabývá. V České republice takovýchto firem přibývá jako hub po dešti. „Je důležité hledět i na cenu. Pořízením levnějšího modelu můžete být lehce zklamáni, že je zboží nevyhovující a málo trvanlivé. Je dobré investovat víc na kvalitu,“ říká Kristýna Dvořáková z firmy Invalidní vozíky pro psy Monty. „Lidé by si také měli uvědomit, že vozíček není řešením, jak ušetřit za terapie a soužení psa, ale posledním řešením před nutností jej dále netrápit. Vše je důležité probrat s veterinářem, zda se u pejska nevyskytuje nějaká anomálie nebo zakřivení páteře, které by pejskovi jen přihoršilo. “

Invalidní vozík pro psa

 

Invalidní vozíček pro psy

 

Invalidní vozíček pro psa

 

Snadná údržba invalidního vozíčku pro psy

Zhotovený vozíček je samozřejmě potřeba udržovat – měl by být sice zkonstruován tak, aby se v něm mohl pes bez problému vyprázdnit, k jeho znečištění ale dojde i tak. Kolečka je nutné promazávat a udržovat v čistotě a suchu. Látkové části pak je potřeba často prát. Každopádně se nebojte zeptat o radu, nikdo učený z nebe nespadl a vozíček je zásadní volbou v životě vašeho psa. Firma Invalidní vozíky Monty vám poradenství poskytne ráda a obratem. Pokud se rozhodnete svěřit plně do jejich rukou, zhotoví vám vozíček na zakázku do deseti dní. Spolupracují se slovenskou firmou www.terapiezvirat.com, kde si lze prototypy i postroje osahat a také vyzkoušet některé terapie se svým psem. Jejich ceny patří mezi „lidové,“ výrobky jsou kvalitní a propracované.

Invalidní vozík pro velkého psa

 

Invalidní vozíček pro psy detail

 

Pokud váš pes ochrne, ať již následkem nehody nebo stářím, jistě mu lze pomoci prožít plnohodnotný zbytek života. Není důvod házet flintu do žita! Život je boj, který lze vyhrát!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 4676

Zpět na výpis


Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace