Jak zabránit psovi, aby po bytě roztahal bláto?

Úterý, 18. říjen 2016

A je to tady! Babí léto – kdo vymyslel, že je babí? – je pomalu pryč a přichází období bahna na botách, vlezlého větru a nedostatečného šatníku ve skříni – neboť vše, co si na sebe oblečete, bude nedostačující a nakonec ani celá skříň najednou nezabrání, aby vám nebyla zima. A s tímto obdobím vyvstává otázka: Jak to udělat, aby pes do bytu nezavlekl epidemii nepořádku a bahna? Jedno bahno – všude bahno…

Použijte psí "protibahní" pomůcky

Nejjednodušším řešením je užití pomůcek! Nejlevnější variantou je sáček – navlečte jej zespodu na psa a gumičkou, či provázkem stáhněte kolem bříška, krku a pod zadečkem. A před vchodem jen sundejte sáček (nebo tašku) – váš pes vstoupí domů zcela čistý! Pozn.: U samců je nutno aplikovat plenku. Další variantou jsou botičky – lze je zakoupit v každém lepším zverimexu. Pamatujte na to, že potřebujete dohromady čtyři! A připravte si obnos od jednoho do několika tisíc. U psa je výhodou, že až začnou silničáři sypat cesty solí, nebudou mu packy rozežírány a stačí před vchodem pouze zout! Nevýhoda? Většina psů trvale a vlekle odmítá v něčem takovém chodit – do začátku si po nazutí botiček připravte kameru a natáčejte to!

 

Omývací psí linka

Další varianta je pro skvěle vycvičené psy. Máte - li svého psa dobře zvládnutého, nainstalujte si před vstupní dveře (nebo za, podle praktičnosti) velkou rohož s vysokými okraji, kterou použijte jako nádržku – a napusťte ji vodou. Možno do vody přidat jemný psí šampon. Před vstupem do domu přikažte psovi, aby se na rohož postavil a zvedl postupně každou packu. Následně mu tlapky otřete do sucha. A je to!

 

Parkovací systém pro psy

Poslední možností je nejnovější „supernovinka“, naváděcí systém, jaký je využíván u moderních aut. Je propojený s vodítkem a obojkem psa a je naprogramovaný na všechny kaluže a příležitosti, skýtající bahno. Jakmile se pes k podobnému přírodnímu úkazu přiblíží, začne systém hlasitě pípat a upozorní psa i vás, abyste nepohodlnost bezpečně obešli. Pouze dodatek – v deštivém počasí nevycházejte ven vůbec, pípání by vám znělo v hlavě ještě i druhý den.

 

Nebo prostě jen jako každý rok po procházce budete muset strávit asi čtvrt hodinu utíráním tlapek nebo rovnou rychlou koupelí, chcete-li byt zachovat bez bahna. Možno také vystlat hadry na jedno použití asi pětimetrový pruh od vstupních dveří do bytu, aby si pes chůzí po nich tlapky sám očistil, a vy jen pak hadry vyhodíte. Nebo máte jiný tip, jak zachovat na podzim byt či dům bez bahna?

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2816

Zpět na výpis

  • Psi a bláto

    30.10.2016 16:52:07

    Irena napsal(a):

    Já to dělám následovně.Před odchodem si připravím do kbelíčku horkou vodu, ten postavím ke dveřím spolu s velkým hadrem a ručníkem.Když se vrátíme z procházky,na hlavní chodbě rozprostřu velký hadr, vyndám z bytu kbelíček,pes si stoupne na hadr,voda je za dobu procházky teplá.už ne horká,psovi postupně myju tlapky v kbelíku,pokud prší,tak musím omýt břicho,v tomhle případě mu kbelíček šoupnu pod břicho,pak připraveným ručníkem osuším,vydrbu a domů ho pouštím čistého.No,super suchý není,takže ťapky po podlaze nějaké jsou,ale to se dá vydržet.Neumím si představit,že bych ho špinavého pustila do chodby v bytě,je zvyklý se hned oklepat a to by bylo bláto až na stropě. Po skončení procedury musím dát do pořádku chodbu před bytem,ale to se nedá nic dělat. Samozřejmě mě to nebaví 3x denně takovou proceduru a tak nesnáším,když prší.Pokud neprší,myjeme jen tlapky a to je v pohodě.

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace