Pokojíček pro psy

Úterý, 24. březen 2009

Hned v úvodu si neodpustím osobní poznámku. Když jsem se rozhodla psát tento článek, má představa o obsahu byla celkem jasná. Ovšem jakmile jsem začala získávat další informace, nabyla jsem dojmu, že své zvířectvo hrubě zanedbávám.

Pelíšek je základ

Při výběru pelíšku bereme v úvahu nejen velikost psa, ale i jeho váhu a fyzickou sílu. Při dostatku prostoru je možné vybírat mezi kovovými a dřevěnými postelemi různých velikostí, tvarů, barev i materiálů. U luxusních modelů psích pelíšků je použito třešňového dřeva, borovice, bohatého vyřezávání doplněného náročným kováním apod.

 

Lehátka a pohovky se téměř neliší od těch našich, je použit materiál odolný proti proražení a téměř vždy je možná omyvatelnost. Nejčastěji jde o Sunbrellu nebo Crypton, který je antibakteriální a rezistentní vůči zápachu. Polštáře a matrace jsou vyráběny pro použití doma nebo venku. Ne vždy je účel na první pohled rozeznatelný, proto se při výběru ptejte prodavače a čtěte informace o výrobku. Čím dál oblíbenějšími se stávají „domácí psí boudy". Nabídka je prakticky nevyčerpatelná. Jako svrchní tkanina může být použit samet, brokát, manšestr, kašmír, kůže i bavlna. Pro mnoho majitelů je zajímavá možnost boudu libovolně dozdobit třásněmi, krajkami, polštářkem. Nejen pelíšky lze ochránit před skvrnami a zápachem, a to přehozem či dekou. Některé jsou napuštěny speciální chemickou sloučeninou, poměrně těžce vypratelnou, která chrání před parazity a zápachem (je přítomna i když ji později nebo vůbec necítíte).

Misky, dózy a sklenice pro psy

V psím pokoji by mělo být jasně dané a neměné místo určené k jídlu a pití. Uzpůsobte jej tak, aby bylo možné jej neustále udržovat v čistotě. Je možné koupit celé jídelní sestavy, které mohou být volně stojící, vyvýšené nebo zakotvené ve „stolech" různého typu. Na porcelánu je možné mít obrázek vlastního psa.

Psí nábytek

Psí nábytek by měl, pokud možno, vkusně doplňovat domácí dekoraci a to i v případě, že je psovi či psům opravdu vyhrazena celá místnost. Skříňky a komody se téměř neliší vzhledem a velikostí, ale odlišují je hlavně namontované úchyty, košíky a háčky na psí potřeby. Lze pak snadno pověsit obojky, vodítka a náhubky. Garderobiéru, veškeré kartáče, pudry, popřípadě kleštičky skladujte v určené přihrádce. Zbylé místo je pro misky, jak na vodu, tak na potraviny. Další skříň může být na oblečení, chrániče nohou, botičky nebo deky, které jsou určeny jen pro vašeho psa. Často je součástí psí skříně i koš na hračky, takže uklidíte opravdu vše.

Stěny a podlaha

Podlaha musí být v první řadě snadno udržitelná v čistotě. Pod tím si není třeba představit jen snadno omyvatelné povrchy typu dlaždic, linolea, plavoucí podlahy. Koberec je samozřejmě možný, ale nesmíme jej výrazně zatížit. V případě potřeby posunete pár věcí, koberec srolujete a vyperete. Vhodný je „maskovací" vzor, na němž nebude vidět každá skvrnka. Na zeď jsou nejvhodnější omyvatelné akrylátové barvy. Od opravdu pečlivých majitelů je doporučována klimatizace.

 

Autorka: Marcela Mrázková

autor článku: Marcela Mrázková

Počet přečtení tohoto článku: 13263

Zpět na výpis

 • Re: PES NENÍ KOČKA!!!!!!!

  29.05.2013 17:21:42

  Monika napsal(a):

  no jorkšír na řetazu NESOUHLASÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§>:-( >:-( >:-( >:-( >:-( >:-( >:) >:) >:) >:) >:) >:)

 • kočka není pes§§§§§§§§§§§!!!!!

  29.05.2013 17:19:32

  Monika napsal(a):

  No tak čivavu nebo jorkšíra uvázaného venku u boudy kdo to kdy viděl s německým ovčákem nebo dogou to venku souhlasím ale všichni psi to teda nesouhlasím a to já mám doma 5 němčourů tak mám trochu přehled našim psům stačí když můžou ležet v chodbě nebo v kotci ale doma v pokoji žádným případě

 • -- bez nadpisu --

  24.02.2013 18:45:50

  napsal(a):

  Pes potřebuje již od narození být a spát se svou smečkou. Je naprosto jedno zda je ta smečka matka se sourozenci nebo nový majitel. Psi v těchto pokojích trpí samotou, ti, kteří to chtějí ukázat demolují a ničí. Někteří dělají naschvály v podobě hromádek a loužiček. Kdo má psa rád a rozumí jeho psychice by jej nikdy nedal do jiného pokoje, nebo dokonce do boudy nebo kotce. A věřte, že jakmile štěňátko psychicky dospěje začne si vaše chyby /pobyt v jiném pokoji, v boudě, v kotci a nedejbože přepravce/, začne vyjadřovat svůj nesouhlas, výše popsanými naschvály nebo agresivitou, dominancí nebo plachostí. Jestli to chcete tak si nechte udělat v domě pokoj pro psi. Jistě se z růžového snu probudíte brzy, jenomže pak začne noční můra - pro vás, ale především pro psa. >-|

 • -- bez nadpisu --

  15.04.2012 13:05:29

  Renata napsal(a):

  Moje fenka má takový polopokojíček. Mám palandu a pod ní má ona pelech a misky a všechny možný hračky :)

 • -- bez nadpisu --

  28.03.2011 21:54:34

  ♡Nikushka a Ladyshka♡ napsal(a):

  Můj se zblázníííííí8-} 8-} 8-} >:) >:) >:) 8-| :-) :-O

Celkem záznamů: 49
|< << 12345 >> >|

Top inzerát

Pes ke kryti

Pes ke kryti

Plemeno : Yorkšírský teriér
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace