Jak jsem chtěla pomáhat v psím útulku

Pondělí, 25. říjen 2010

Můj příběh se stal již dávno, před mnoha lety, asi v roce 1995, ale i tak jsem se rozhodla Vám o tom napsat.

 

Byla a jsem velkým milovníkem všech zvířátek a proto jsem se rozhodla jít zdarma pracovat do psího útulku. Samozřejmě v útulku moji nabídku ihned přijali a hned druhý den jsem nastoupila. Hned první den, po tom, co jsem tam viděla, jsem byla dost zklamaná. Myslela jsem si, že když někdo provozuje psí útulek, že má zvířátka opravdu rád, ale zjistila jsem, že jsem se bohužel strašně mýlila. V útulku jim šlo pouze o kšeft a né blaho pejsků. A jak to tam probíhalo?

 

Ráno jako první byl úklid v kotcích, kde na jeden metr čtvereční bylo namačkáno několik psů, kteří se v kotci sotva otočili. Pro asi 10 pejsků byla jen jedna miska na vodu a druhá na jídlo. Když jsem viděla že i miska na vodu je prázdná, ihned jsem jim šla vodu napustit, když v tom slyším, jak majitelka útulku letí a křičí na mě, proč jim dávám vodu. Když jsem jí oznámila, že miska byla prázdná, tak jsem dostala vynadáno, že je prázdná úmyslně, aby nepili a tudíž moc nečůrali aby se po nich nemuselo moc uklízet. Dalším pejskům jsem pak vodu lila potají, aby mě neviděla. Pak následovalo krmení. Ve vodě se rozpustili ty nejobyčejnější granule, které se prodávají. Když jsem začla misky plnit granulemi, opět jsem dostala vynadáno, že jim dávám moc, že mám ubrat. Pak jsem jen smutně koukala, jak hladově papají a když jsem viděla, že pár slabších pejsků se k misce vůbec nedostalo, nemeškala jsem a šla misku doplnit, aby se najedli i ostatní. To už na mě ale majitelka opět křičela, že to nesmím, že prostě mají smůlu, že se k misce nedostali. Šla jsem domů úplně zničená, ale né fyzicky, ale psychicky.

 

Druhý den ráno jsem zajela hned koupit pytel lepších granulí a poprosila manžela, aby mě tam s tím zavezl. Když to majitelka uviděla, hned zajásala, pytel mě odebrala a šla na druhý konec útulku, kde to nasypala psům, u kterých jsem ani předešlý den nebyla. Pak jsem zjistila, že majitelka úmyslně množí čistokrevný pejsky pro prodej, na kterých pěkně vydělávala, účtovala si nehorázné peníze za každý den strávený pejska v útulku, za stravu a ubytování, jak kdyby byli v hotelu a voříšky, které tam měla, jen že musela, aby dostávala dotace od města. A to raději pomlčím o tom, jak se k pejskům chovala. Po týdnu jsem tuto práci psychicky nezvládla, denně jsem kvůli voříškům, které tak trápila, brečela, tak jsem raději odešla. Jednoho pejska jsem si ale odtam vzala domů, bohužel víc jsem si jich vzít nemohla. V té době se vlčáci dali koupit bez papírů za asi 500 kč a ona mně naúčtovala několik tisíc. Ale ráda jsem zaplatila, abych ho chudáčka vysvobodila. A to majitelka útulku netušila, že z nalezených štěňátek vyrostou opravdu vlčáci, jinak by mě zřejmě naúčtovala zdaleka víc. Z voříška nakonec vyrostl krásný německý ovčák, kterému jsme dali jméno Briteček. Bohužel nám již před 3 roky stářím zemřel.

 

Od té doby jsem ve zmíněném útulku nebyla a raději zvířátkům poháhám jinak, třeba tím, že nosím do lesa jablíčka a jiné ovoce ze zahrádky. Když jsem se rozhodovala pořídit si nové pejsky, jako první mě opět napadl útulek, ale při myšlence, že tam opět uvidím jen týrání chudáčků voříšků, jsem si to raději rozmyslela a hledala inzeráty jinde. Koupila jsem postupně dva, oba bez PP, takže jsem stejně neměla jistotu, co z nich vyroste. Ale i kdyby z nich vyrostlo úplně něco jiného než ovčák, stejně bych je měla ráda úplně stejně. Bohužel do útulku už asi nebudu mít odvahu nikdy jít. Jen doufám, že tohle se neděje všude a tento útulek je jen výjimka a také doufám že v tomto útulku se již tohle neděje, i když o tom dost pochybuji, protože paní (majitelka útulku) tam stále je. Nejvíc mě vždy dokáže naštvat, když jí vidím někde v televizi, jak pěkně o pejscích mluví a přitom se tak nehorázně přetvařuje. Jmenovat ale útulek raději nebudu, nechci tím odradit další zájemce o pejsky. Možná někdo i řekne, proč jsem onu majitelku neudala za týrání zvířat, ale měla jsem strach z toho, že mně to nikdo neuvěří, protože ona paní často vystupuje v televizi jako hodná milovnice všech zvířátek a bylo by to tvrzení, proti tvrzení a samozřejmě svědky jsem žádné neměla.

 

PS - na fotografii je ten pejsek z útulku, náš milovaný Briteček, který nás před 3 roky stářím opustil a šel do psího nebíčka, nikdy na něj nezapomeneme.

 

Přidáno: 80 bodů

autor článku: jessynka

Počet přečtení tohoto článku: 1312

Zpět na výpis

 • ..

  14.06.2012 11:46:46

  Radka a smečka napsal(a):

  Nezlobte se na mě,ale to co čtu je hrůza.Ne kvůli tomu,jak to v tom útulku chodilo,ale proto,že VY jste neudělala nic proti tomu,nepodala oznámení na příslušné úřady a nakonec ještě podpořila množitele stejné,jako zmiňovaná vedoucí útulku!I kdybyste neměla odvahu jít do stejného útulku pro nového psa,proč jste nešla jinam?Útulků je spousta a zdaleka ne ve všech probíhá to,co je zde napsáno.Takže jste vlastně ještě podpořila to,co se vám tak nelíbí.Množitelství.Je mi z toho na zvracení

 • :/

  14.06.2012 10:44:25

  Daniela napsal(a):

  tak to je poprvi co mě nějaký článek rozbrečel.. :-( to je strašný.. :-( nwm co mám napsat.. :-( chudačci

 • -- bez nadpisu --

  06.03.2011 20:18:37

  Majky napsal(a):

  To musí být ten nejhorší útulek na planetě !!

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Top inzerát

Koupím šteně

Koupím šteně

Plemeno : Dánsko-švédský farmářský pes
Pohlaví : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace