Můj příběh na farmě - Ríša prodavač

Pondělí, 25. únor 2013

Probudil jsem se přesně v 6:00, pak jsem uviděl Petra, který zíval jako o život. Aaaach Ríšo, ty se nemáš, protože já zítra odjíždím domů. Petr mě vedl ke stodole pana souseda a řekl mi: "Počkej tady, já dojdu pro plastový stůl a židly."

 

 

Čekal jsem na Petra celou věčnost. Místo Petra jsem uviděl strýčka, jak nese plastový stůl, židly, mlečné výrobky, vajíčka a ovoce ze zahrady. Strýček přinesl ovoce: jablka, hrušky, meruňky, třešně a jahody. Posadil mě na židly a já čekal, až přinese další židly a vezme koláče tety. Zatímco strýček odešel, tak přišli jiní lidé, třeba sousedka s Kristýnkou, mojí psí kamarádkou. Konečně je tu strýček se zákazníci. Nějak se nám nedaří.

 

"Dobrý den," řekl vysoký hnědooký muž s holčičkou, kteří se zajímali o kozí sýr. "Dobrý den, tak co to bude?" "No, já mám rád kozí sýry a řekli mi o téhle vesnici, že tu mají kozy, ovce a krávy, no tak jsem tu, abyste mi doporučil nějaký sýr." "No, tak máme tady moc dobrý sýr od kozy Timii, tady zkuste." "Mmmm, moc dobré, koupím si 3 sýry." "Dobře pane, tady máte, bude to 150 korun." "Prosím, děkuji."

 

Čerstvá vejce přímo z mé farmy! Haf, kupte si vejce! No Ríšo, ty jsi ale prodavač. Tati koukej, to je ale hezký pejsek a jak hezký štěká. Anetko, přišli jsme koupit nějaké dobré jídlo a ne koukat na nějakého pejska, počkej, mmm, ten sýr, koláč, ale voní, to je domácí? Dobrý den, pane. Ano, je to domácí, všechno tu máme domácí. Můžeme s dcerkou ochutnat? Určitě. Mmmm, tatí ten je tak dobrý.

 

Děvenko, vem si ještě. Je to s tvarohem? Pane, moje manželka dělá obvykle koláče s tvarohem a lesnímy plody. Aha, tak tedy bereme ten koláč s tvarohem. Dobře pane, poprosím 30 korun. Tady. Děkuji, na shledanou. Nashle. Haf, kupte si ovoce z naší zahrady! Haf. Je, děti, koukněte, to jsou pravé mléčné výrobky. Je můžeme ochutnát? Běžte, dobrý den můžeme ochutnat vaše mléko? No, jasně, jen si nalejte.

 

Mňaam, to je ale mlíko. Tati, mami, kupte nám, prosím, prosím. Tak pojďte, je ten pejsek, je ale hezký. No jo, ale chceme holkám koupit mlíko. Dobrý. Dobrý den, mychom chtěli dvě lahve mléka a pět vajíček. Dobře paní. Mami, můžeme pohladit pejska? Můžou pohladit pejska? No jasně, to je takový mazel, ale do práce, to né. Ahoj pejsku, já jsem Marcela a já Petra. Haf, já jsem Ríša. Váš pejsek má moc hezký hlas. Děkuju, tak tady máte, bude to 130korun.

 

Prosím. Děkuji. Dobrý, sousede. Dobrý den, tak co to bude? Deset jablíček, sedm hrušek a jeden jahodový koláč. Takže to bude 200 korun. Tady máte. Dík sousede. Dobrý den, já bych si koupila kozý sýr a ovčí. Dobře. Poprosím 110 korun. Na shledanou. Prodávali jsme do večera a strýček mě chválil a zrušil trest, taky jsme zaplatili za ten bynec v obchodě. Když jsme přišli domů, tak teta byla nadšená, že jsme přišli s plastovým stolem a židlemi. Dostali jsme se strýčkem moc dobrou odměnu, já kost a strýček maso s bramborovou kaší.

 

Pak strýček si sedl do svého houpacího křesla, který stál u krbu, houpal se na něm a luštil spokojeně křížovky. Já jsem si lehl na chlupatý koberec vedle Barona a s chutí jsme jedli zbytek večeře a teta pletla svetr pro Petra a Petr, ten si sbíral kufr, protože zítra odjíždí. Příště si přečtete, jak se Ríša seznámil s rodiči Petra a jak Petr odjede zpátky domů.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

autor článku: Jana

Počet přečtení tohoto článku: 554

Zpět na výpis

  • děkuju

    03.03.2013 10:50:31

    Jana napsal(a):

    Moc děkuju že čtete moje příběhy a jestli se vám se něco nelíbylo nebo naopak tak pište budu moc ráda:D :D

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Plemeno : Yorkšírský teriér
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace