Nerozluční přátelé

Pondělí, 15. červenec 2013

Bylo mi tenkrát 8 let, měli jsem hladkosrstého jezevčíka Dášu ,ale jelikož Dáša byla nevycvičitelný pes (táta měl spoustu psů a vždy skvěle vycvičené). Ale Dáša se prostě vycvičit nedala. A tak se táta rozhodl, že si pořídí dalšího psa a jakožto myslivec zvolil německého křepeláka.
Bylo to v červnu 1999 když přivezl malou hnědou kuličku jménem Billy. Já byla nadšená s péčí o štěňátko jsem pomáhala a trávila jsem všechen volný čas s Billy. Billy rostl jako z vody, táta ho cvičil já jsem ovšem měla zakázáno Billyho něco učit, abych náhodou jeho výcvik nekazila. Když byl Billy vycvičený, šel na svoje první lovecké zkoušky, kde měl plný počet bodů. A začala jeho lovecká kariéra. Táta ho bral na hony. Pokud byl Billy doma, trávila jsem s ním celé dny hraním, lumpačením. Měl skvělou povahu,vycházel s ostatními psy skvěle. Jednou, když jsme s ním šli z procházky, sousedce utekl krysařík, který nenáviděl všechny velké psy. Myslela jsem, že s krysaříkem bude konec s vrčení a štěkotem se rozeběhl naproti Billymu. Když doběhl, zakousl se Billymu do náprsenky. Billy si ho ani nevšiml a rozběhl se k naší zahradě i s krysaříkem houpajícím se mu na krku. Po cestě se krysařík pustil, udělal pár kotoulů a z kňučením odběhl zpátky domů. Další podobný příběh je z naháňky, kdy se trpasličí jezevčík zakousl Billymu do ocasu a on nic, mával ocasem sem tam i z jezevčíkem, který to po chvilce vzdal a Billyho pustil. Také se povedlo, když jsem tátovo zákaz učit Billyho nové cviky neuposlechla a naučila ho dávat pravou pac, kdykoliv jsem si k němu dřepla. Předvedl to na naháňce, kdy si jeden myslivec k němu dřepl, že si Billyho pohladí, ten jako správně vychovaný pes mu podal pravou packu. Všichni s toho měli legraci a táta mi povolil Billyho učit. Také miloval koupání ,skákání na balíky sena, samozřejmě se mnou. Kryla jsem ho, když rozhrabal záhon, rychle jsem zahrabala díru a zasadila rostlinky zpátky. Také miloval veškerou zeleninu, hlavně když jsem jí jedla já. Byli jsme spolu pořád na stráni, čekali, až půjde táta na zahradu, seděli jsme vedle sebe, já Billyho drbala za uchem a on si opřel hlavu o moje rameno. Musím říct, že mi změnil život, vyrůstat ze psem, který je nejlepším přítelem, je něco, na co se nezapomíná. Billy tu byl se mnou 14 let. A na den 21.6.2013 nikdy nezapomenu. Billy odešel navždy. Měl rakovinu a tak jsme museli nechat Billyho uspat. Odešel důstojně, byla jsem s ním až do poslední chvíle. A navždy zůstane v mém srdci. Přidáno: 60 bodů.
autor článku: Elis

Počet přečtení tohoto článku: 423

Zpět na výpis


Top inzerát

Prodám hovawart štěnata

Prodám hovawart štěnata

Plemeno : Hovavart
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace