Poprvé na cvičáku

Sobota, 7. duben 2012

Možná si říkáte, že tihle bude příběh nějakého štěňátka, protože na cvičák by se mělo chodit, když jsou menší. Ale ne. Roxinkovi je 6 let a právě v tomto věku jsme se poprvé vydali na cvičák.

 

 

Dorazili jsme chvilku před pátou hodinou a už na nás čekala paní cvičitelka se svou belgickou ovčandou Májou. Také tam už byla Kamča s fenkou křížence Muffinkou, která jako by Roxovi z oka vypadla. Byli si strašně moc podobní. Já jsem byla překvapená, jak klidně se Rox choval.

 

Když jdeme na procházku a potkáme nějakého psa, tak si buďto chce hrát a nebo po něm vyjíždí. Tady se choval úplně klidně a jenom se očmuchali. Po chvilce dorazila i Gabča s Montym a nakonec přijela dalmatinka Džessi. S tou Rox už nebyl tak klidný, chtěl za ní často běhat, ale po chvilce se zklidnil.

 

Jako první jsme zkoušeli odložení, což jsme měli za domácí úkol. Sednout, čekat, běžet. Bylo to jednoduché a všichni pejsci to zvládli na jedničku. Poté jsme postupně přeskakovali řadu tří překážek. Bylo to poprvé, co jsme skákali ve společnosti cizích psů a i když to nebylo dokonalé, tak jsem byla ráda, že mě i na volno poslouchal. Co by on taky neudělal za odměnu, že?

 

Pak jsme přešli na dálkový skok a za ním tunel. Rox napřed skočil jen dálku a do tunelu se mu moc nechtělo, ale asi na třetí pokus jsem ho přemluvila. Zkusili jsme to ještě na pravou ruku a šlo se na další překážku. Jako další byla kladina. Paní cvičitelka nám vystvětlila, že se dá "sbíhat" různě a že je jen na nás, pokud chceme dělat zónu sbíhanou, nebo zastavovanou.

 

Ona sama dělá s Májou zastavovanou, protože je bezpečnější. Pak nám ukázala, jak udělat, aby pes na konci zastavil se zadníma tlapkama na kladině a předníma na zemi. Pak jsme to zkoušeli my. Některým pejskům to nešlo, nebo spíš nechápali, co to po nich ten páníček chce. Nakonec to ale všicni aspoň jednou zvládli a zasloužili si tak velkou pochvalu.

 

Až jsme si všichni zkusili kladinu, tak jsme šli na látkový tunel, který Rox i Monty umí, protože ho máme doma. Takže i tady ho bez problémů zvládli. No a nakonec jsme zkoušeli proběhnout dráhu překážek: skok, skok, skok, tunel, dálka.

 

S Roxem nám to nedělalo problémy a proletěli jsme to jakoby nic. Moc mě to potěšilo.. Dvě hodiny uběhly strašně rychle a bylo na čase jet domů. Ten den jsme si moc užili a už se zase těšíme na příště..

 

 

 

 

Přidáno: 58 bodů.

autor článku: Mončača ヅ

Počet přečtení tohoto článku: 804

Zpět na výpis

 • Re:

  28.04.2012 07:46:07

  Mončača ヅ napsal(a):

  Kaťulinka (27.04.2012 17:36:51) napsal: Je to malý šikula. S naším psem jsme začala chodit když mu bylo 3 roky. Přeju vám mnoho úspěchu :-):D ;-)


  Díky :-)

 • -- bez nadpisu --

  27.04.2012 17:36:51

  Kaťulinka napsal(a):

  Je to malý šikula. S naším psem jsme začala chodit když mu bylo 3 roky. Přeju vám mnoho úspěchu :-):D ;-)

 • Re: Šikulka

  11.04.2012 16:46:18

  Mončača ヅ napsal(a):

  Pavča (11.04.2012 06:21:59) napsal: Náš Rexík je zkrátka pašák a šikulka.S jeho paničkou se nebojí ničeho a jak se říká : Nikdy není pozdě.Začít se dá v jakém koliv věku.Moc držíme palce a moc fandíme.:-DD


  Děkujeme. :-)

 • Šikulka

  11.04.2012 06:21:59

  Pavča napsal(a):

  Náš Rexík je zkrátka pašák a šikulka.S jeho paničkou se nebojí ničeho a jak se říká : Nikdy není pozdě.Začít se dá v jakém koliv věku.Moc držíme palce a moc fandíme.:-DD

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Top inzerát

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Plemeno : Yorkšírský teriér
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace