Začátky byly těžké, ale dokázali jsme to!

Středa, 9. květen 2012

Vždycky jsem milovala koně a parkur, kdy koně letěli přes překážky s jezdcem na zádech mě strašně fascinoval. Jenomže ke koním jsem přístup neměla. Ale měla jsem Roxinka.

 

 

Tehdy mu byly asi dva nebo tři roky. Stavěla jsem překážky z cihel a tyčí. Myslela jsem, že ho skákání baví. Tahala jsem ho na vodítku ke překážkám a nutila jsem ho za každou cenu skočit. Jako odměnu měl pouze piškot a žádné pomazlení nebo pořádnou pochvalu. Prostě jsem chtěla, aby skákal co nejvíc a nejvýš.

 

Samozřejmě, že ho to pak nebavilo a skákat nechtěl. Nechápala jsem, že pes to musí brát jako hru, zábavu a srandu. Když neskočí, byla jsem na něho naštvaná. Až potom se něco stalo a já jsem pochopila, že agility je hra a zábava. Trénovali jsme maximálně deset minut denně, za hračku a když nechtěl, tak jsem ho nenutila.

 

Brzy si to oblíbil a už nedělal "psí oči", když jsem vytahovala překážky. Vždycky jsem chtěla chodit na cvičák, kde by byli lidé se stejnýma zálibama jako já. Lidi, kteří milují psy a agility. Jenomže Roxinek se nesnesl s jinými psy. Pomalu už jsem ztrácela naději, že by se nám jednou povedlo být na závodech, nebo jen na cvičáku s opravdovými překážkami. Ale i tak jsem se dočkala.

 

Chodíme na cvičák, jsou tam super lidé i jejich čtyřnozí miláčci a řekla bych, že se Roxinek na každý trénink snad i těší. Je to neuvěřitelné, když pomyslím, jaký jsme udělali pokrok. Ze začátku agility kvůli mé chybě neměl rád a teď...

 

Čekají nás i závody. Mám úžasného pejska. Jenom díky němu se mi splnil sen, on v tom měl největší zásluhu.. Miluji tě, Roxíí.

 

 

 

 

Přidáno: 40 bodů.

autor článku: Mončača ヅ

Počet přečtení tohoto článku: 832

Zpět na výpis

 • Re:

  13.09.2012 11:05:19

  lovcova napsal(a):

  Gabča a chlupáč Monty (15.05.2012 16:26:19) napsal: Ty to píšeš, jako kdyby už umřel...:_/ A jak víš že pojedete na závody? A ty si pamatuješ, že ho to nabavilo?? :D

  A proč by si to neměla pamatovat.Já také vím,jak Ťapku nebavil slalom a je to už osm let.A když se přihlásí na závody,tak asi na ně pojede,to je snad jasné.

 • Re:

  28.05.2012 19:54:28

  Mončača ヅ napsal(a):

  Gabča a chlupáč Monty (15.05.2012 16:26:19) napsal: Ty to píšeš, jako kdyby už umřel...:_/ A jak víš že pojedete na závody? A ty si pamatuješ, že ho to nabavilo?? :D  Jak můžu nevědět, že pojedu na závody? Na jedny pro nás začátečniky, vždyť tam jedou všichni ze cvičáku a na druhé do Sedlece, přihláška poslaná, proč bych neměla vědět, že tam jedu?
  A proč bych si to nepamatovala? Je to přece můj pes..

 • -- bez nadpisu --

  15.05.2012 16:26:19

  Gabča a chlupáč Monty napsal(a):

  Ty to píšeš, jako kdyby už umřel...:_/ A jak víš že pojedete na závody? A ty si pamatuješ, že ho to nabavilo?? :D

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Top inzerát

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Jorkšírský terier - čoko a biro štěňátka bez pp

Plemeno : Yorkšírský teriér
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace