Štěňata

 • Štěně versus nebezpečná místa v bytě II.

  Středa, 17. září, 2008
  Další velká skupina možných úrazů přímo vyplývá z nekonečné štěněcí radosti ze života, touze objevovat nemožné a téměř naprosté absenci pudu sebezáchovy. Nebezpečí pádu hrozí všude tam, kde chybí ochrana před pádem - pozor proto na pootevřená sklepní okénka, nezajištěné septiky a nejrůznější jímky, studny apod. Stejnou pozornost si ale zaslouží balkónová a schodišťová zábradlí, jejichž jednotlivé části mohou být od sebe natolik vzdáleny, že jimi zvědavé štěně bez problémů proklouzne a může se zřítit z nebezpečné výšky. Velmi bedlivě také hlídejte zejména malé rasy psíků, které se v mládí častěji ocitají na kuchyňských linkách, jídelních stolech, nebo jiných vyvýšených místech - tady platí opravdu totéž co pro rodiče malých dětí - stačí krátký nestřežený okamžik a může dojít k úrazu s trvalými následky. Štěně ve výšce mějte proto raději stále na očích.
 • Nejčastější choroby u štěňat

  Pátek, 22. srpen, 2008
  Jestliže jste se rozhodli pořídit si domů čtyřnohého kamaráda, měli byste počítat s tím, že vás s novým přírůstkem kromě radostí čekají také starosti. Není příliš pravděpodobné, že by zrovna váš pejsek byl celý život zdravý. Dobrým základem je výběr štěňátka, prověřte si, jestli je opravdu zdravé. O tom více ve článku Na co se zaměřit při výběru štěněte. V den odběru štěněte byste měli jít na prohlídku k veterinárnímu lékaři, abyste si byli naprosto jisti, že vašemu štěňátku nic nechybí. Pokud se o něj poté budete dobře starat, jeho imunitní systém by měl být v pořádku a jen tak nějaká nemoc by ho neměla skolit.
 • Štěně a loužičky

  Pátek, 22. srpen, 2008
  Štěně a loužičky, to patří neodmyslitelně k sobě. Psi jsou od přírody čistotná zvířata, a tak se časem každý naučí vyprazdňovat venku. Často majitelé nevědí, jak štěněti vštípit hygienické návyky, a tak jsou nuceni mnohem déle běhat za psem s hadrem v ruce. Při správném vedení si však pes pravidla čistotnosti osvojí velmi rychle a Vaše soužití se psem se zase o něco vylepší.
 • Než si pořídítě štěňátko

  Úterý, 12. únor, 2008
  Než si štěně pořídíte, pořádně se zamyslete nad tím, za jakým účelem psa chcete. Pokud hledáte psa pouze jako společníka, vaše nároky nebudou zajisté tak vysoké, jako kdybyste pořizovali psa služebního nebo loveckého. Důležitá je rovněž volba plemene a pohlaví.Štěně byste měli vybírat opravdu pečlivě. Pejska budete mít několik let, a proto by jeho výběr neměl být krátkodobou záležitostí. U štěňat vzácných plemen s dobrým původem a předpoklady pro budoucí využití k chovu se čeká rok i déle. Chovatelské stanice běžnějších plemen lze většinou nalézt v přiměřené vzdálenosti a na vhodné štěně se čeká maximálně půl roku. U běžnějších plemen si zpravidla lze vybírat z více vrhů.
 • První návštěva u chovatele

  Úterý, 12. únor, 2008
  První návštěva může proběhnout ještě před odstavením štěněte od fenky, kdy má budoucí kupec šanci si štěňata pořádně prohlédnout a vybrané štěně si zamluvit. S výběrem štěněte z daného vrhu není radno otálet. Nejenže byste mohli přijít v době, kdy už nebude možné si vybrat pohlaví psa, ale dokonce by se vám mohlo stát, že na vás zůstane poslední štěňátko z vrhu, u kterého je více než pravděpodobné, že je nejméně kvalitní.
 • Na co se zaměřit při výběru štěněte

  Úterý, 12. únor, 2008
  Nikdy nepřistupte na nabídku chovatele, že vám štěně přiveze. Nejenže je dobré vidět v jakém prostředí a podmínkách štěně vyrůstalo, ale je rovněž důležité posuzovat štěňata v prostředí, na které jsou zvyklá. Při první návštěvě máte šanci si dobře prohlédnout celý vrh i matku vašeho budoucího štěňátka, případně další přítomné psy. Všichni by měli být bez viditelných známek nemoci, čisté okolí bez známek průjmu nebo zvracení. Agresivita či naopak bázlivost matky štěňat je špatným znamením, protože by potomci mohli tyto její vlastnosti zdědit nebo odpozorovat. Naopak dobrým znamením je vrtění ocasu fenky a zvědavost štěňátek. Štěňata by měla být veselá, nebojácná, hravá, vrh by měl být vyrovnaný, a to jak do velikosti, tak i váhy. Není na místě se nechat zaujmout nejmenším štěnětem ve vrhu - to svědčí o jeho menší životaschopnosti.
 • Koupě štěněte - jaké dokumenty jsou důležité?

  Úterý, 12. únor, 2008
  O prodeji štěněte by měla být sepsána kupní smlouva, která do budoucna chrání jak chovatele, tak kupce. Tato smlouva musí obsahovat všechny základní údaje o transakci a přesný popis "předmětu prodeje". To znamená, že ve smlouvě by měly být uvedeny všechny údaje o štěněti, jeho tetovací číslo, plemeno, pohlaví, stáří, uvedení případných vad, na které byl kupec majitelem upozorněn předem a které ovlivnily cenu zvířete. Dále by mělo být uvedeno, zda je pes zdravý, očkovaný, odčervený a podobně. Podle občanského zákoníku platí na koupené zvíře šestitýdenní záruka, během této doby lze reklamovat u chovatele zatajené nebo skryté vady, o kterých nebyla ve smlouvě zmínka a které byly zjištěny až po příjezdu domů nebo po návštěvě u veterinárního lékaře.
 • Výchova štěňátka

  Úterý, 12. únor, 2008
  Předpokládejme, že již máte za sebou alespoň první noc po příchodu vašeho štěňátka domů. Teď pro vás oba nastává rozhodující období, kdy vznikají potřebné vazby mezi vámi a vaším štěnětem. Od této chvíle je odkázáno pouze na vás, nahrazujete mu nyní jeho matku i sourozence. Buďte vstřícní, trpěliví, štěňátko se u vás musí cítit bezpečně. Přivykání na nové prostředí mu může trvat několik dnů až týdnů. Ale pozor, s výchovou, alespoň toho základního jako jsou hygienické návyky, musíte začít včas. Výchova štěněte je velká odpovědnost a řada chyb se dá později jen těžko napravit. Štěně se dá poměrně snadno formovat, proto neváhejte začít hned. Snažte se o přátelský přístup. Štěňátko při výcviku hodně chvalte, klidně přehánějte a při dobře provedeném cviku „jásejte". Štěňátka reagují především na tón hlasu a intonaci. Nebojte se ze sebe „udělat blázna" před ostatními, vaše štěňátko to ocení.
Celkem záznamů: 28
|< << 123 >> >|

Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace