Buďte připraveni na nového člena rodiny

Pondělí, 7. září 2015

Očekáváte v nejbližší době příchod nového člena rodiny a netušíte, co všechno byste měli štěňátku pořídit? Máme pro vás několik tipů, co nezapomenout a na co si dát pozor, protože ten malý nezmar k vám dorazí v plné síle.

Schovejte věci, které se dají snadno zničit. Štěňátka rozkoušou úplně všechno, co najdou. V ohrožení jsou především boty, knihy a květiny. Věřte tomu, že pejsek je šikovný a vždycky si vybere ten nejdražší pár bot nebo tu nejstarší a nejcennější knihu.

Ze začátku budete mít loužičky po celém bytě, protože naučit pejska chodit ven chvilku trvá. Pokud tedy máte někde doma menší kusové koberce, schovejte i je, protože váš čtyřnohý kamarád nebude chodit na podlahu, když může jít na koberec.

 

Zasuňte doma židle

Jestli necháváte nějaké jídlo na stole, tak zasuňte všechny židle u stolu. Štěně je sice malé, ale chytré, takže si vyskočí na židli, ze židle na stůl a všechno, co na něm necháte, sní.

A co budete pro vašeho mazlíka potřebovat? Mezi základní výbavu pro pejska patří miska na vodu a také krmivo. Misky vždy vybírejte podle plemene a velikosti pejska. Pro malého yorkšírka určitě budete potřebovat jinou misku než pro dogu.

Štěně v rodině

 

Dopřejte mu sladké spaní

Pelech pro pejska patří do základní výbavy a platí u něj to samé co u misky. Budete-li s pejskem cestovat, pořiďte mu cestovní tašku nebo batoh a také pásy do auta, ty zajistí bezpečnost vám i pejskovi. Obojek, vodítko a košík také nezapomeňte, ve spoustě parků už je povinnost vést psa na vodítku. Pokud majitel neuposlechne, hrozí mu dokonce i pokuta.

 

Nezapomeňte na ochranu před parazity

Během letních měsíců je potřeba sprej nebo obojek chránící pejska před klíšťaty a blechami, v zimě je zase nutnost obleček pro psy, ten pejska ochrání před mrazem.

Štěně a loužičky

Výběru stravy pro pejska věnujte tu největší pozornost. Je nutné, aby měl váš kamarád všechny potřebné živiny pro bezproblémový vývoj. Každé plemeno potřebuje jiné vitamíny, to samé platí i v různých věkových etapách psa. Pokud si nejste jistí, poraďte se u svého veterináře nebo ve specializovaných prodejnách.

Nezapomeňte pejskovi pořídit i nějaké hračky a odměny za splněné povely a teď už vám nezbývá nic jiného, než se těšit na nového člena rodiny.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 5747

Zpět na výpis


Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace