Výchova a výcvik psa

 • Trénování klikrem

  Pátek, 3. duben, 2009
  Klikr je nejen malá a užitečná pomůcka na výchovu a trénování psa. Je to zároveň způsob výcviku, který je založený na pozitivní motivaci. Díky tomu se pes učí rychleji, ochotněji a nemůže se stát, že by se mu nechtělo cvičit. Trénink je pro psa i psovoda příjemným zážitkem a zábavou.
 • Zkušební řád mezinárodní vs. národní

  Pátek, 27. únor, 2009
  Mnoho nadšenců sportovní kynologie v dnešní době dává přednost takzvanému mezinárodnímu zkušebnímu řádu (MZŘ). To jsou zkoušky oblasti IPO a SchH/VPG. Ale jaký je vlastně podstatný rozdíl samotných řádů? Tedy mezinárodního a národního?
 • Historie výcviku asistenčních psů

  Čtvrtek, 11. prosinec, 2008
  Jistě jste se už někdy setkali s vozíčkářem, nevidomým či jinak postiženým člověkem, jehož společníkem byl pes označený jako asistenční. Co to vlastně znamená? Přesná definice tyto psy označuje jako pomocníky všem postiženým. Nejde o jev nijak nový, první zmínka o vodicích psech se poprvé objevuje v 18. století. Ředitel vídeňského ústavu pro nevidomé Johann Wilhelm napsal "Učebnici pro výuku nevidomých", kde se o výcviku psů pro nevidomé zmiňuje. O mnoho let později se objevila snaha dát výcviku psů řád a byla založena mezinárodní organizace  International Federation of Guide Dog Schools for the Blind. Tato organizace funguje dodnes a přidružuje i jiné organizace podobného zaměření z celého světa.  Členové navštěvují jednotlivé země a kontrolují dodržování daného standardu.
 • Základní výcvik I. : Přivolání

  Pondělí, 1. prosinec, 2008
  Přivolání psa je velice důležité. Patří mezi základní cviky celé poslušnosti. Je nedílnou součástí veškerých oddílů i samostatných výcvikových úkolů. Mělo by se propracovat až do dokonalosti jako první prvek výcviku. Jednoho dne se Vám určitě bude hodit buď na procházce, nebo na cvičišti.
 • Sedni! Lehni! Vstaň!

  Pondělí, 1. prosinec, 2008
  Všeobecně je známo, že tyto cviky patří do základní ovladatelnosti psa. Za jeden z nejlehčích je považován úkol „sedni". Je pro pejska přirozený. Měl by se pouze od malička rozvíjet. Opět na začátku je pamlsek, na který psa motivujeme a odměňujeme ho jím.
 • Plachost psů aneb když se pes bojí

  Středa, 19. listopad, 2008
  Plachost je strach z neznáma, přecitlivělost na běžné podněty, stud. Trpí jí lidé, ale i zvířata a stejně tak jako člověk i oni s ní musí bojovat. K tomu, abychom psa zbavili plachosti, je zapotřebí velká dávka trpělivosti, nikoho nezbavíme strachu tím, že ho budeme děsit.
 • Školka pro štěňata

  Pondělí, 17. listopad, 2008
  Proč je dobré se štěňátkem školku navštěvovat? Jak to ve školce probíhá? Školička pro štěňátka se těší nejen velké účasti žáků, ale i velké oblíbenosti. Svědčí o tom i fakt, že téměř každé cvičiště pro psy tuto službu již nabízí.
 • Zkoušky dle Národního zkušebního řádu

  Pátek, 31. říjen, 2008
  Národní zkušební řád obsahuje několik různých zkoušek a různou obtížností. Zkouška ZZO, jak již název napovídá, obsahuje cviky, které by měl zvládnout každý pejsek - ať už malý nebo velký. Tato zkouška obsahuje dvě části, které ve zkušebním řádu najdete pod písmeny „B" a „D". Pod písmenem B se vždy uvádí poslušnost, kterou daná zkouška obsahuje. Zde tato poslušnost obsahuje přivolání psa (možnost přivolat psa k noze nebo ke mně), ovladatelnost na vodítku, polohy sedni a lehni, kdy je pejsek u nohy na vodítku, odložení psa za pochodu, aport a na závěr pak dlouhodobé odložení Za každý splněný cvik může pejsek získat až 10 bodů, v součtu tedy 60. Pro splnění zkoušky pak potřebuje minimálně 42 bodů.
 • Zkoušky ZKO v Turnově (podle NZŘ)

  Pátek, 31. říjen, 2008
  Dne 19. 10. 2008 pořádala ZKO Turnov zkoušky, které byly posuzovány podle Národního zkušebního řádu (NZŘ). Začátek zkoušek byl plánován na osmou hodinu. Celkově se sešlo deset psovodů se svými psy - osm ze ZKO Turnov a dva z jiných ZKO. Osm jich nastoupilo na zkoušku ZZO, dva pak na ZVV1. Celé zkoušky měl pod taktovkou pan rozhodčí Smejkal, kterému byl celou dobu po ruce vedoucí zkoušek David Mlejnek. Figurování se pro tento den ujal Luděk Sucharda.
 • Policejní výcvik psů

  Čtvrtek, 15. květen, 2008
  Ani v dnešní, moderní době, nejsou vyjímkou situace, kdy je psovod se psem přivolán k případu doslova jako poslední naděje. Přes veškeré technické vybavení policie je tak stále psí čich, sluch, rychlost, vytrvalost a síla ve stisku čelistí zcela a beze zbytku nenahraditelná. V okamžiku vstupu České republiky do EU vyšlo při porovnávání zkušebních řádů platných pro výcvik policejních psů najevo, že téměř nikde jinde na světě nejsou psi při odhalování zločinu natolik úspěšně využíváni, jako právě v Čechách. Především práce s pachovou stopou je pro mnohé členské státy velkou neznámou, případně je využívána jen částečně.
Celkem záznamů: 114

Top inzerát

Reia - kríženka NO

Reia - kríženka NO

Plemeno : Německý ovčák
Pohlaví : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace