Výchova a výcvik psa

 • Výcvik vojenských psů

  Úterý, 13. květen, 2008
  Armáda České republiky využívá pro své potřeby přibližně 1350 psů různých plemen.Mezi nejčastěji používaná plemena patří němečtí ovčáci, belgičtí ovčáci, briardi, rotvajleři, dobrmani a velcí knírači.
 • Zaměstnání: Psí psycholog a vychovatel

  Pátek, 18. duben, 2008
  Možná ho znáte z obrazovek televize Nova nebo jste si přečetli článek v několika časopisech - každopádně práce Rudolfa Desenského opravdu stojí za zmínku. Na rozdíl od mnohých chovatelů psům opravdu rozumí a ví, jak na ně. Bývalý hodinář psům obětoval všechno a rozhodně nelituje. I když se občas převýchova neobejde bez četných kousanců a bolestivých zranění, zkušeného kynologa to rozhodně nemůže od jeho poslání odradit. Kdykoli zahlédne v televizi reportáž o pokousání vzteklým psem, už si na agresivního jedince brousí zuby. Z neovladatelného psa dokáže přes noc udělat mazlíčka celé rodiny. Jak to všechno dokáže? Spoléhá na důležitost hierarchie ve smečce, inspiruje se a učí od divokých vlků. A zabírá to. Pomohl už téměř dvěma tisícům psů.
 • Canisterapie

  Čtvrtek, 3. duben, 2008
  Canisterapie, léčení za pomoci psů, patří mezi další odvětví, kde nám zvířata pomáhají z krizových situací a zdravotních problémů. Pro neznalého laika je až překvapením, jaké účinky se při léčení touto metodou dostavují. Samotná léčba může vypadat spíš jako hra, nebo dokonce odpočinek se psem, ve skutečnosti však dochází k aplikaci osvědčených fyzioterapeutických zásad a k rehabilitaci celého organismu i mysli.
 • Vodící psi

  Čtvrtek, 3. duben, 2008
  Vodící psi se používají už od první světové války, kdy pomáhali vojákům zasaženým agresivním bojovým plynem. Dnes se už označují čistě jen jako psi vodící a pomáhají nevidomým k lepší orientaci v neznámém prostoru. Aby byli schopni bezpečně provázet svého pána, musí projít velice složitým výcvikem. I proto nejsou levnou záležitostí, cena plně vycvičeného vodícího psa se pohybuje kolem 200 000 Kč. Někomu se částka může zdát příliš vysoká, ale takový pes pomůže nejen při chůzi, ale také dokáže najít místo v tramvaji a ukázat majiteli, kde si má sednout, umí vyhledat telefonní automat, projít bezpečně nádražím až k nástupišti i přejít frekventovanou křižovatkou přesně přes přechod.
 • Výchova a důslednost

  Středa, 2. duben, 2008
  Výchova psa probíhá již ve chvíli, kdy si ho donesete domů od feny. Štěně se musí co nejdříve naučit respektovat všechny členy rodiny, která s ním žije a se kterou je v kontaktu. Musí se odnaučit tvrdohlavosti a sobectví. Dosud musel o svou přízeň bojovat se sourozenci, proto se mu musí dát najevo, že jeho nynější postavení je „výsadní" a že se s ostatními členy rodiny nebojuje. Pokud se to štěně nenaučí, bude mít pocit, že má navrch a v dospělosti s ním tak budou problémy. To platí zvláště u dominantnějších plemen.Pes se musí naučit, že pánem jste vy.
 • Psí cvičiště – tzv. „cvičáky“

  Pátek, 7. březen, 2008
  Pokud už vaše štěňátko není při trhání bot a odmítání poslušnosti tak roztomilé jako dříve a vy si nejste jisti, jak nově vzniklý problém s disciplínou a nevhodným chováním řešit, návštěva psího cvičiště (tzv. cvičáku) by vás ho mohla poměrně rychle zbavit. Zavrhněte přílišnou sebedůvěru a rozhodně nedoufejte, že se váš problém časem vyřeší sám. Nejjistější cesta k úspěchu vede skrz rady profesionála s neocenitelnými a snadno aplikovatelnými zkušenostmi v oboru. I ti zkušenější, co si se základní výchovou štěněte dokáží poradit, se stejně mohou setkat s problémy v jejich vztahu se psem, nebo by zkrátka rádi rozšířili dovednosti svého miláčka v oblasti agility, lovu, nebo obrany. I pro ně je cvičiště (cvičák) ideálním východiskem.
 • Výcvik záchranářských psů

  Čtvrtek, 28. únor, 2008
  Motto: Na co nestačí lidé a technika, to dokáže pes. Vyhledávání živých lidí v sutinách domů zničených zemětřesením, zavalených pod lavinami, či zraněných v nepřístupných terénech, vyhledávání lidských ostatků po katastrofách, haváriích, hledání utonulých, odhalování plastických trhavin vyrobených starými metodami a tudíž pro moderní detektory neviditelných - tam všude člověk a jeho technika selhává a musí nastoupit pes záchranář.
 • Výchova a výcvik psa

  Pátek, 22. únor, 2008
  Každý člověk má své zlozvyky a proto se nemůžeme divit, že i naši mazlíčkové jsou na tom podobně. Občas máme tendenci zaměňovat zlozvyky s tím, jakou má náš mazlíček povahu, proto jsme pro vás připravili několik rad a nápadů, jak tyto zlozvyky odstranit nebo jim předejít, aby vaše soužití se psem bylo plné porozumění a přátelství. Pes, který vás neposlouchá a dělá si, co chce, je přítěží jak pro vás, tak pro vaše okolí.
 • Pes a skákání

  Úterý, 12. únor, 2008
  Většina psů projevuje svou radost ze setkání se svým pánem nebo jinou milovanou osobou divokým skákáním. To je způsobeno tím, že se pes snaží pozdravit svého pána "olíznutím brady" a proto se snaží trochu povyskočit, aby dosáhl na váš obličej. Je nutné si uvědomit, že pes se vás nesnaží nijak zranit a že jeho jedinou snahou není vás pouze ušpinit. Váš pes se opravdu pouze snaží o radostné přivítání s vámi. Je rád, že vás vidí a proto mu nemůžete pozdrav odepřít. Je pouze nutné zamezit jeho vyskakování ať už na vás nebo na ostatní, kteří přijdou na návštěvu - ne každému hostovi se to musí líbit.
 • Když si pes vynucuje pozornost štěkáním

  Úterý, 12. únor, 2008
  Pes štěká vždy, když na sebe chce upoutat pozornost nebo upozorňuje na příchod cizí osoby, ale co dělat když štěkat nepřestává? Příčin může být několik. Někdy chce na sebe jen upoutat pozornost, protože vy se zrovna věnujete úplně něčemu jinému než on by si přál, nebo se může cítit ohrožen a štěká ze strachu, jindy zase štěkáním upozorňuje na to, že se ve vašem okolí objevila jemu neznámá osoba.
Celkem záznamů: 114

Top inzerát

Reia - kríženka NO

Reia - kríženka NO

Plemeno : Německý ovčák
Pohlaví : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace