Výchova a výcvik psa

 • Cvičitelem psů snadno a rychle? Na to zapomeňte!

  Pondělí, 13. červen, 2016
  Mnoho majitelů psů dříve či později podlehne kouzlu výcviku a učení svého čtyřnohého společníka. Ať už jde o brilantně poslouchajícího německého ovčáka, či gaučového pudlíka předvádějícího na pokyn „mrtvolku“ či „panáčka“. Některé lidi tyto počáteční úspěchy nadchnou natolik, že zatouží po dráze opravdového cvičitele psů. Častokrát jsou ale zklamáni tím, že cesta k jejich vysněnému cíli bývá velmi dlouhá. Jen málo z těchto nadšenců tedy svého cíle dosáhne.
 • Pět důvodů, proč vás pes chce utahat na vodítku

  Pondělí, 9. květen, 2016
  Venčení je jedno velké fiasko. Vystartujete již za dveřmi, s vlající hřívou či lesknoucí se pleší vlajete kolem bloku od sloupku ke sloupku. Vaše tempo je vražedné, vašim revírem je sídliště a všechny příkopy. Venčení. Psi mají tajný úkol své páníčky utahat a my jsme zjistili proč!
 • Jak naučit psa stopovat

  Úterý, 29. březen, 2016
  V časech, kdy umí kdejaký pes téměř tančit tango a na povel se složí jako mrtvolka, mnozí z nás zapomínají na klasické, tradiční povely a cviky. Jedním z opomíjených je i stopování. Věnují se mu jen ti, kteří chtějí složit zkoušky poslušnosti nebo ti, co chtějí napodobit komisaře Rexe. Jak vlastně na to?
 • Když už hra není hrou

  Sobota, 19. březen, 2016
  Možná máte doma více psů, možná jen chodíte venčit do parku a přátelíte se tam s ostatními psy, možná pravidelně jezdíte se svým psem za rodinou, kde také mají hafana. Říká se tomu socializace a ať ji provedete důsledně nebo nedůsledně, ke rvačce může dojít téměř kdykoliv. Jak poznat, kdy ještě platí zákony smečky a kdy už jde do tuhého? Těžko.
 • Jak odnaučit psa skákat

  Pátek, 22. leden, 2016
  Když se vrátíte domů, těšíte se na svého psa. Jenže ten na vás začne skákat a radost se brzy promění ve smršť napomínání, na kterou váš čtyřnohý kamarád prostě nereaguje. A co teprve, když přijde návštěva nebo jdete na procházku – váš pes má prostě ve zvyku skákat na lidi. Co s tím? Jak ho tento zlozvyk odnaučit? Přečtěte si podrobný návod a vyzkoušejte metody zkušených kynologů.
 • Skákal pes, přes oves…div návštěvu neodnes!

  Úterý, 19. leden, 2016
  Když přijdete domů a váš miláček vás vítá s neutuchajícím entuziasmem, je to úžasný pocit. Kolikrát je váš pes také tím jediným, kdo vás doma doopravdy vítá. A tak se toho nemůžete nabažit a vítací ceremoniál má mnohdy třeba i několikaminutové trvání. Občas se ale z toho stane zlozvyk, kdy se vám pes snaží skočit na hlavu a třeba zrovna návštěva z toho nadšená být nemusí.
 • Jak odnaučit psa utíkat

  Pátek, 15. leden, 2016
  Váš pes se to snad nikdy neodnaučí. Už opět utekl ze zahrady, takže jste s hrůzou sledovali, jak kličkuje na ulici, nebo to vzal přímo přes pole za zvěří. Jste na procházce a pes vám z ničeho nic začne utíkat a nereaguje na povely? Utíká vám pes za jinými psy, nebo za zvěří a nevíte si už rady? Utíkání psů může přerůst ve vážný problém, který ohrožuje nejen jejich život, ale za určitých okolností i životy lidí.
 • Jak naučit psa, aby vás přestal olizovat?

  Pondělí, 4. leden, 2016
  Olizuje vás neustále Váš pes? Může jít o chorobné chování. V takovém případě je nutné poradit se s veterinářem a provést potřebné testy. Pokud jde jen o zlozvyk, existují tréninkové metody, pomocí nichž to psa odnaučíte.
 • Pět tipů, jak cvičit svého psa doma

  Pátek, 9. říjen, 2015
  Každý správný „výcvikář“ ví, že nové povely by se měly učit v klidném prostředí a teprve, když je pes zvládne dokonale, postupně je přenášet i do venkovních prostor. Zároveň je známým pravidlem, že co psa naučíte, neustále byste měli procvičovat, a to i v mírovém prostředí doma. Jenže na co přesně se zaměřit, když už počasí za moc nestojí a stejně dnes nepůjdete cvičit ven?
 • Rozhovor: Elektronické výcvikové obojky doporučujeme tam, kde klasická výchova selhává

  Pondělí, 31. srpen, 2015
  Elektronické výcvikové obojky pro psy se na našem trhu objevily teprve nedávno. Mezi chovateli i veterináři mají své zastánce i odpůrce. Krásného, zdravého a poslušného psa chce mít každý. Jak ho ale správně vychovat? Každý to dělá po svém. Často se používá systém odměn a trestů. Když pak pes neposlechne následuje někdy nepřiměřený fyzický trest jako tahání za kůži, kopání nebo držení na vodítku a s košíkem. To jsou pro psa často velmi silné tresty, jejichž účinek se může odrazit na budoucí povaze psa. Bohužel však mnohdy nejsou tyto tresty k ničemu – přicházejí totiž příliš pozdě po prohřešku – např. pes uteče v lese za zajícem a my ho potrestáme, až když se vrátí.
Celkem záznamů: 114

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace