Výchova a výcvik psa

 • Rozhovor: Protištěkací obojky Aetertek fungují spolehlivě

  Pondělí, 27. červenec, 2015
  Elektronické obojky jsou nepostradatelnou součástí při výcviku psů. Staly se vítanou pomůckou pro celou řadu chovatelů, kteří potřebují usměrnit své psí miláčky. Protištěkací obojky značky Aetertek je možné využít současně jako výcvikové obojky. O jejich výhodách, funkcích a možnostech použití jsme rozprávěli majitelem největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz panem Tomášem Mrázem.
 • Elektrické obojky Aetertek: Špička ve výcviku psů

  Pondělí, 20. červenec, 2015
  Elektrické obojky pro psy si našly cestu k profesionálním kynologům, stejně jako k běžným chovatelům. Výcvikové obojky plní nezastupitelnou funkci při výchově psů. Neustále přitom zkvalitňují své funkce, snižují cenu a vylepšují svůj design. K jedničkám mezi elektronickými obojky patří značka Aetertek. Jaké jsou její výhody? Čím oslovuje zkušené chovatele psů? Jak obojky Aetertek pomáhají při výcviku psů a jakými funkcemi jsou vybaveny?
 • Návnady a výzvy používané při shapingu

  Pátek, 15. květen, 2015
  V prvním díle tohoto seriálu o technice shapingu jsem se lehce zmínil o tom, že pro chrty není snadné naučit se povel „Sedni!“. (Ne)zvládnutí tohoto cviku je velmi úzce spojeno s anatomií jejich těla, kvůli které je pro ně sezení v této pozici velmi nepříjemné. A proto, i když většina psů zvládá tento cvik bez problémů, se u chrtů můžeme setkat s problémem. Pomocí shapingu však lze při správném postupu dosáhnout očekávaného výsledku.
 • Trénink psa hrou - SHAPING

  Pátek, 17. duben, 2015
  Shaping je ideální pro psy, kteří mají z něčeho strach. Pokud od vašeho psa očekáváte lépe odvedenou práci, ať už v rámci zlepšení jeho výkonu, nebo nácviku poslušnosti a obratnosti, je právě tento nástroj to pravé.
 • Kynolog roku 2014 zná své vítěze, hlasovala odborná porota i veřejnost

  Pondělí, 13. duben, 2015
  Praha, 20. března 2015 – Všichni milovníci psů a psích sportů oslavili svůj svátek v sobotu 7. března 2015. V pražském divadle U22 se totiž konalo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Kynolog roku 2014. Kynolog roku je psí anketa zaměřená na lidi. Představuje především ty, kdo stojí za úspěchem psích miláčků. Ať už jsou to úspěchy sportovní nebo chovatelské.
 • Výcvik psa po tmě

  Středa, 1. duben, 2015
  Váš pes umí sedni, lehni i dej pac - je zkrátka geniální. Pokud stále přemýšlíte, co ještě byste jej mohli naučit, přinášíme vám nebývalý článek! S tímto nápadem přišli na Ostravsku relativně nedávno, když řádila kauza s methanolem. Aneb slepecký pes po slepecku!
 • Odborník: Jak vybrat a použít elektronický obojek pro psa

  Pondělí, 1. prosinec, 2014
  Elektronické obojky pro psy jsou fenoménem poslední doby. Profesionální kynology i pejskaře rozdělily na dva tábory. Jeden z nich je jich zastáncem, druhý odpůrcem. Stejně jako o jiných novinkách koluje i o elektronických obojkách řada mýtů. Zeptali jsme se proto majitele portálu Elektro-Obojky.cz, pana Tomáše Mráze, jak tato zařízení fungují, jak je správně používat a co je pravdy na tom, že zvířatům ubližují.
 • Výcvik psa s targetem

  Pátek, 21. listopad, 2014
  Co to proboha je a kde to roste? Roste to všude kolem a záleží jen na vás, co se rozhodnete jako target používat. Je to cokoliv, všechno a nic kolem vás. Je to pomůcka pro výcvik psa s netušenými možnostmi a jednoduchým principem. Aneb článek o tom, jak využít bedýnku od ovoce, anténu z rádia nebo tužku k tomu, aby váš pes uměl například tancovat!
 • Poslušnost psa a jak pomohou konejšivé signály?

  Pondělí, 11. srpen, 2014
  Psi jsou společenské šelmy žijící ve smečkách. Tradiční model výcviku je obhajován tím, že se zakládá na poznatcích, vysledovaných z chování vlků či relativně volně se pohybující skupiny psů. Tento model se zakládá na přílišném důrazu na hierarchii ve smečce a z toho plynoucí dominance (nadřazenosti) a submisivity (podřízenosti). Člověk se prostě musí chovat tak, aby byl v hierarchii smečky (rodiny) vždy výše než pes, jinak ho pes nebude poslouchat. Ale je tomu skutečně tak?
 • Význam reflexů při výcviku psa II. - podmíněné reflexy

  Pondělí, 7. červenec, 2014
  Určitě znáte Pavlovovi psy. Pan Pavlovov zpracoval techniku vzniku podmíněných reflexů, které pozoroval právě na psech při podávání krmiva. Jak tedy Pavlovovo zkoumání převést do praxe? Jak dosáhnout usednutí psa na základě povelu nebo i jen gesta?
Celkem záznamů: 114

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace