Výchova a výcvik psa

 • Význam reflexů při výcviku psa I. - nepodmíněné reflexy

  Pátek, 13. červen, 2014
  Reflexy mají při výcviku psa velmi zásadní praktický význam. Pokud jste četli články Nervová soustava psa jako základ úspěchu výcviku I. a II., tak už víte, že veškerá činnost mozku probíhá na základě reflexů. Všechny reflexy dělíme na dvě skupiny – nepodmíněné a podmíněné.
 • Jak naučit psa, aby hrál mrtvého

  Pondělí, 26. květen, 2014
  Pokud chcete na své přátele zapůsobit nějakým perfektním trikem, který zvládá váš pes, je hra na mrtvého to pravé. A navíc to není nijak náročné!
 • Nervová soustava psa jako základ úspěchu výcviku II.

  Pátek, 23. květen, 2014
  Pokud se budeme zabývat pohybem procesu vzruchu a útlumu, hned na úvod si řekněme, že nejsou vázány pouze na konkrétní místo v nervové soustavě, ve kterém vznikly. Z daného místa se rozšiřují i do dalších částí nervové soustavy. Tento pohyb procesu nazýváme iradiací. Každá provedená iradiace je následována koncentrací procesu vzruchu nebo útlumu opět do místa vzniku. Tento proces je pojmenován koncentrace.
 • Nervová soustava psa jako základ úspěchu výcviku I.

  Pátek, 9. květen, 2014
  Pokud chce psovod dosáhnout dobrých výsledků, aniž by docházelo k problémům během výchovy a výcviku psa, je vhodné porozumět hlavním nervovým procesům probíhajícím u psa nejen během výcviku. Tento článek je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí nahlédnout hlouběji do problematiky výchovy a výcviku psa.
 • Metody výcviku psa

  Pondělí, 28. duben, 2014
  Pokud se svým psem navštěvujete cvičák či cvičíte psa sami, určitě se Vám již stalo, že jste při nácviku některého povelu narazili na problém. Nevěšte hlavu, možná je chyba jen v tom, že jste nezvolili vhodnou metodu výcviku. Každá metoda má totiž své klady a zápory, a každá z nich určitých způsobem ovlivňuje vztah mezi Vámi jako psovodem a Vaším psem.
 • Jak naučit psa sebekontrole

  Úterý, 22. duben, 2014
  Patříte mezi chovatele psů, kteří se potýkají s problémy jako je třeba neustálé poskakování psa v průběhu přípravy jeho jídla, předčasné vybíhání ze dveří při přípravě na procházku, nebo pro vás náročné udržet psovu pozornost? Společným jmenovatelem všech těchto problémů je nedostatek sebekontroly psa, který vás může stát hodně nervů a znepříjemnit leckteré společně strávené chvilky. Nevěste hlavu, je totiž možné získat alespoň částečnou kontrolu nad chováním vašeho psa, a to jednoduchou cestou – zapojte ho do práce.
 • Jak na převýchovu psa

  Úterý, 1. duben, 2014
  Jeden problém za druhým. Nejprve se vám vyčůrá na koberec, pak seškrábe lak na dveřích, aby dal najevo, že chce ven, nakonec vám opatlá po návratu zvenku celý být ťápotami a ještě ke všemu se vám večer dere pod peřinu, aby vypustil všechno vámi nastřádané teplo. Tomu je ale konec. Víme, jak na správnou výchovu psa!
 • Vliv psovoda při výcviku a výchově psa

  Úterý, 4. březen, 2014
  Výcvik psa je vcelku složitý proces, ve kterém hraje osobnost psovoda významnou roli. Pokud chcete jako psovod dosáhnout kvalitních výsledků, musíte disponovat určitými vlastnostmi a chápat jejich význam při výcviku.
 • Naučte psa aportovat hračky i noviny

  Neděle, 22. prosinec, 2013
  Koho by nepotěšila představa, že vám váš pes jednoho dne přinese až do postele nejnovější noviny a na zavolání donese i polštář z obýváku pod hlavu, aby se vám lépe leželo? Možná zdánlivá otročina, ale pro vašeho psa je to zábava! Pohádka budoucnosti to tak zcela není. Přinášíme vám rady a tipy, jak obyčejné aportování nacvičit a vypilovat až k poslíčkovi s novinami.
 • Lovecké zkoušky psů

  Pondělí, 4. listopad, 2013
  Úspěšné absolvování zkoušek lovecké upotřebitelnosti psa prokazuje jejich způsobilost k využití jako lovecky upotřebitelných pro výkon práva myslivosti, tedy pro vyhledávání, dohledání, přinášení usmrcené, postřelené, nebo jinak poraněné zvěře, či práci pod zemí. Je proto prakticky nezbytně nutné zejména pro psy, kteří jsou určeni k čistokrevnému chovu.
Celkem záznamů: 114

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace