Jak na Nový rok, tak po celý rok

Neděle, 31. prosinec 2017

Sedící pejsek prosí, aby lidé nepouštěli petardy, když se jich bojí a vtipně radí, kam si ty petardy mají zájemci dát. Pokud jste neviděli tento obrázek kolující v povánočním období internetem, o dost jste přišli. Aneb jak každý správný pejskař tráví Silvestra? Pravděpodobně ve stresu z toho, že jeho pes je ve stresu… Jak tomu odpomoci?

silvestr.jpg

Když to jinak nejde

Psi mají několikanásobně citlivější sluch než lidé a oslavy konce roku vnímají podstatně citelněji. Někdy je ze silných ran mohou fyzicky bolet zvukovody. Obecně se doporučuje již od rána udržovat psa v klidu. Vezměte jej na dlouhou procházku, přesuňte pelíšek na klidnější místo v domě, kde je pološero a není tam průvan. V žádném případě psa v tento den nestresujte káráním za jakékoliv prohřešky. Je zcela běžné, že citlivější jedinci při prvních petardách udělají loužičku, začnou výt nebo zkoušejí někam za každou cenu utéct či zalézt. Pokud máte zkušenosti s tím, že váš pes v tento den opravdu výrazně trpí, zkuste v dostatečném předstihu navštívit veterináře, který vám může předepsat uklidňující léky. Používejte však pouze přímo léky pro psy, ne pro lidi!

silvestr2.jpg

Dovolená v hotelu

Spousta majitelů se rozhodla řešit petardovou situaci šalamounsky a svého psa posílá trávit přelom roku někam na odlehlá místa – ať již do psího hotelu „na konci světa,“ nebo společně na nějakou horskou chatu, kde přeci jen oslavy nebývají tak bujaré. Je pravdou, že psí hotely jsou většinou situované na odlehlých místech, aby psi nerušili své okolí štěkotem a zvuky ohňostrojů tam obvykle nedolehnou. Dalším nesporným faktem ovšem je, že jsou hotely v tomto období beznadějně a dlouho předem obsazené, takže pokud přemýšlíte o této možnosti, musíte začít přemýšlet již několik měsíců před koncem roku.

silvestr3.jpg

Přírodní abrakadabra tipy

Pokud už si nevíte se svým psem rady, vězte, že vnímá i váš stres a přejímá jej na sebe. Uklidněte nejprve sami sebe. Je Silvestr, nebojte se posilnit domácí půlkou, abyste rozdýchali nervózní ťapkání vašeho mazlíčka a jeho žalostný pohled a neustálé vydávání zvuků. Nenechávejte jej pokud možno v tento den o samotě. Občas pomáhá pustit si televizi nahlas, aby tolik nebylo slyšet veselí z ulice. Klidně jej zabavte nějakou interaktivní hračkou a dělejte, že petardy vůbec nevnímáte. Pokud nechcete vyloženě spoléhat na farmaka, zkuste se svého veterináře zeptat na homeopatika. A nezapomeňte myslet i na krajní případ – stát se může opravdu cokoliv, vybavte svého psa obojkem se známkou, ujistěte se, že čip funguje a je zaregistrovaný v některém z registrů. Je každoroční tradicí, že se právě na přelomu roku městské útulky zcela zbytečně a přehnaně zaplní, i když by stačila jen trocha zodpovědnosti majitelů.

Ať Silvestra ve zdraví přežijete! Přejeme všem našim čtenářům a jejich mazlíčkům krásný nový rok 2018


silvestr4.jpg

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 8207

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  03.01.2018 13:13:35

  Akíčita napsal(a):

  Tak ten obrázek pejska s transparentem jsem předtím neviděla, ale je opravdu vtipný a výstižný.>:)
  Se svým současným psem problém silvestrovského běsnění naštěstí nemusím řešit, neb je proti kraválu odolný. Když si na bonitaci musel vyslechnout postupně asi 30 výstřelů z pistole, ani to s ním nehnulo, neb byl právě už odmalička trénován na "střelbu" rachejtlemi, které takřka s železnou pravidelností víkend co víkend vystřelují jedni z našich sousedů (čert ví proč>:-( )
  Letošní Silvestr u nás tudíž také proběhl v klidu. Nicméně musím říci, že když už ty rachejtle bouchaly skoro 3 hodiny v kuse, že se už ani tomu mému nebojsovi nechtělo moc jít čurat ven. Většinou si při nočním venčení oběhne celou zahradu a vyvenčí se na několikrát, ale tentokrát jen vyběhl k prvnímu stromku, vypustil "nádrž" a honem zpátky do pelíšku. Nebál se, ale bylo vidět, že je mu to nepříjemné...už zkrátka příliš mnoho kraválu i na něho.8-} Doma ale lehnul v pelechu a v klidu chrněl.
  Přijde mi, že je to rok od roku horší...lidé vyhazují za pyrotechniku čím dál víc peněz, všude je každoročně větší nepořádek. Já na Nový rok uklízela zahradu skoro 2 hodiny...zametala papírky a jiné zbytky, co k nám nalítaly snad od všech sousedů>:-( 8-} Takový brajgl neudělal ani náš pes, když ještě jako štěně rozcupoval papírovou krabici na malé kousíčky a roztahal to po zahradě>:)

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

štěňata dobrman

štěňata dobrman

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace