Chcete nás? Chceme!

Neděle, 15. říjen 2017

Sobotní prosluněný den patřil pejskům. V brněnském parku Lužánky se sešlo několik desítek pejsků, kteří v útulcích zatím marně čekali na nový domov. Krásný den, skvělá atmosféra, bohatý doprovodný program, ale hlavně dobré skutky vás, lidí, udělaly tento den výjimečným. A kolik že pejsků tedy v sobotu odešlo do nového domova?

V sobotu 14. 10. se v Brně Lužánkách konala umísťovací výstava psů. Na akci pořádané spolkem Dočasky.cz se sešly desítky pejsků bez domova z několika spolků či útulků z celé republiky. Cílem akce bylo mimo jiné ukázat lidem, že i starší psi či psi s nelehkým osudem můžou být skvělými společníky a zaslouží si mít někde svůj teplý pelíšek a milující rodinu. Hlavním motorem však bylo těmto pejskům domov najít přímo zde.

 

Docasky08.jpg

 

Akce byla od začátku do konce nabitá skvělým programem, od ukázky psích sportů jako agility, tanec se psem či treibball, které si návštěvníci se svými pejsky mohli sami vyzkoušet, přes ukázky práce policejních psů až po ukázky stříhání a úpravy psí srsti. Myslelo se i na děti, pro které byl připraven skákací hrad, malování na obličej a zábavné kvízy o psech.

 

Docasky07.jpg

 

Vrcholem programu bylo představení jednotlivých spolků a útulků a jejich vyprávění o tom, čemu se věnují, jaké pejsky zachraňují a s jakými problémy se setkávají. Návštěvníci se tak mohli dozvědět o problematice chrtích dostihů ve Velké Británii a Irsku, o skvělém a málo známém plemeni Podenco z Lanzarote, seznámili se se smečkou známou pod jménem "Kostřičky z Březolup" a dozvěděli se také o možných zdravotních následcích nezodpovědně množených psů. Každý spolek zároveň předvedl návštěvníkům své pejsky, které na akci přivedl a které doporučuje k adopci.

 

Docasky01.jpg

 

A jak to tedy dopadlo? Posuďte sami. Konkrétní čísla sice zatím ještě nemáme (ta nám dodají Dočasky.cz koncem týdne a my je zde pro vás zveřejníme), ale víme, že přímo na akci dostalo druhou šanci a nový domov více než polovina přítomných psů. A to i takoví psi, kteří v útulku čekali několik let. A další pejsci už mají také své zájemce a adopce je v řešení. Tento skvělý výsledek nám ukazuje, že až tak nezáleží na tom, jestli a jaký má pes rodokmen či že šanci mají jen roztomilá štěňátka. Přátelství mezi člověkem a psem vzniká nečekaně, někdy stačí jeden pohled do očí a vy víte, že tohle je na celý život.

 

Docasky05.jpg

 

Děkujeme spolku Dočasky.cz za skvělou akci a krásně strávený den. A vám děkujeme za to, že nám ukazujete, že takovéto akce mají smysl.

 

Docasky06.jpg

autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 41275

Zpět na výpis

  • paráda

    30.10.2017 20:42:07

    milda napsal(a):

    aspoň občas ten nejkrutější tvor planety udělá něco krásného a nesobeckého. Velké díky patří jak organizátorům, tak těm co dali pejskům nový domov. Jste svělí!!! :-*

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Plemeno : Pudl střední
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace