Nevšední sportovec - ve jménu Jacka russela teriéra

Pátek, 14. duben 2017

Představíme Vám zajímavou dvojici, která spolu harmonizuje už na pohled. Řeč bude o paní Lence Ičo Zábranské a jejím Jack Russelu teriérovi – Taře. Užívají si společné chvilky se vším všudy. Zajímá Vás dovádění této dvojice?

Něco o paní Lence a parťákovi

Paní Lenka vystudovala sinologii na FFUK, pracuje jako lektorka čínštiny a k tomu má roční dcerku. Tara, oficiálně Astute Cadedo, je skoro 4letá fenka Jack Russell teriéra, rodinný pes s obrovským nadšením pro jakékoliv společné aktivity. Už na pohled Tary Vám bude zřejmé, že je velice aktivním psíkem, který si rád hraje.

17965139_1690087474341333_1627360362_n.jpg


Jak se dostala k dogdancingu..

Tara, psík plné vitality a elánu, cvičila zprvu agility, ale po diagnostice luxace pately, museli přejít na sport, který je méně náročný na klouby. Co teď, co bude Tara dělat? Plemeno j.r.t je plemen předurčené pro sportovní aktivity a určitě ne na povalování na gauči, a proto se paní Lenka rozhodla najít alternativu agility (sportu), aby se pejsek mohl dostatečně fyzicky i psychicky vybít a zároveň nebyl náročný na pohybový aparát.

Jak dlouho cvičí dogddancing?..

Dvojice se dogdancingu věnuje krátce a to od roku 2015, kdy se zúčastnily první zkoušky. Pak následovala delší pauza z důvodu narození dcery, ale i tak nezahálí a když se najde čas chtějí se posouvat dál a účastnit se soutěží a zkoušek. Pro „tanec se psem“ nemusí být psovod nutně kovaným tanečníkem, přesto je ale určitá pohybová průprava výhodou. Je to nádherný sport, který umožňuje být minimálně svázaný pravidly, improvizovat, zakomponovat to, co pes umí a baví ho to.. Je o radosti z pohybu, tance, hudby a dokonale sladěné spolupráce psa a člověka. Je to něco, co překračuje psovoda a psa coby jednotlivce a dělá z vás tým v pravém slova smyslu.


Úspěchy

Za poslední rok splnily na výbornou zkoušky Freestyle 1, Dance with Dogs 1 a Musical Dressage 1. Momentálně se chystají splnit poslední zkoušku, která je dělí od titulu Master od Dogdancing 1. stupně. V minulém roce se zúčastnily závodů Dance and Jump, kde zvítězily v kategorii začátečníci. Jak říká paní Lenka „Závody jsou pro nás, ale hlavně o nabytí nových zkušeností, od profesionálních týmů se ještě máme hodně co učit.“

My však věříme, že úspěchů budou mít čím dál víc a také jim přejeme samé štěstí a lásku do dalších společných chvil.

 

veletr.jpg


autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 3954

Zpět na výpis


Top inzerát

prodám štěnata fr. buldočka

prodám štěnata fr. buldočka

Plemeno : Francouzský buldoček
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace