Výživa a strava psů

 • Jak vybrat granule pro psy

  Úterý, 14. květen, 2013
  Jsou granule a "granule". Jsou granule pro psy, u nichž je kvalita samozřejmostí a právem si zaslouží označení "kompletní krmivo", a jsou granule, které, ačkoliv jsou určené pro psy, neobsahují takřka žádné maso. Jak poznat kvalitní granule? A jak se naopak pokud možno vyhnout těm bezmasým či jinak nekvalitním?
 • Výživa odstaveného štěněte

  Pátek, 19. duben, 2013
  Ačkoliv je štěně schopno přijímat jinou potravu než jen mateřské mléko už ve třech týdnech, k jeho úplnému odstavu dochází přece jen o něco později. Děje se tak zpravidla mezi sedmým a osmým týdnem a v tomto okamžiku se ocitáme před otázkou, jak odstavené štěně krmit. To, co štěněti dosud zajišťovalo mateřské mléko, mu nyní musíme zajistit my. Jak to udělat si přečtěte v tomto článku.
 • Nová řada krmiva pro malé pejsky

  Středa, 12. prosinec, 2012
  Často slýcháme o tom, jak důležitá je pestrá a vyvážená strava pro nás, pro lidi. V případě našich zvířecích miláčků je ale důležitá rovněž! Správný výběr krmiva, může mít zcela zásadní vliv na zdraví našeho čtyřnohého kamaráda. To bychom měli mít na paměti vždycky, když svému mazlíkovi kupujeme nový pytel krmení. Každý pejsek má navíc jiné potřeby, které závisí na jeho věku, plemeni i podmínkách, ve kterých žije. A každý pejsek si zaslouží tu správnou péči, aby byl zdravý, spokojený a dělal nám, svým páníčkům, radost po dlouhá a dlouhá léta.
 • Ochrana malých psů ve velkém světě

  Úterý, 13. listopad, 2012
  Nové krmivo Hill’s™ Science Plan™ Small & Miniature, přesně vyvážená výživa s vysokým obsahem vitamínů C a E k podpoře zdraví imunitního systému a dlouhé očekávané délky života u malých psů.
 • Máte doma seniora?

  Pondělí, 21. květen, 2012
  Stárnutí a s ním spojené změny jsou ovlivňovány vnějšími a vnitřními faktory. Výživa je jedním z těchto faktorů a lze s její pomocí ovlivnit některé hlavní příčiny úmrtí a prodloužit tak délku života zvířete. U psů patří mezi hlavní příčiny úmrtí (mimo úrazů) nádorová onemocnění, onemocnění ledvin a onemocnění srdce. Pomocí správné výživy můžeme optimalizovat délku života a minimalizovat rozvoj onemocnění.
 • Správná výživa psa

  Čtvrtek, 17. květen, 2012
  V poslední době si lidé zvykli na nákup tzv. rychlovek. To znamená jídel buď hotových, nebo v podobě polotovaru. Šetří to samozřejmě čas, kterého se nám tak zoufale stále nedostává, ovšem naprostá většina těchto jídel není v souladu se zdravou výživou. Co je ale horší, nešetříme před těmito kalorickými bombami ani naše psí miláčky. Kdo by přece těm smutným očím odolal?
 • Proč je pro psy důležitý živočišný protein?

  Čtvrtek, 29. březen, 2012
  Chcete svému psovi dopřát kvalitní krmení za rozumnou cenu? První, co vás zaujme, je množství masa obsaženého v granulích. Dále je to ale často seznam všech možných mouček, které kromě funkce snižování ceny granulí mají i jiné vlastnosti.
 • Co je to BARF?

  Neděle, 5. únor, 2012
  BARF je ne moc známá zkratka, kterou lze vyložit vícero způsoby: Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově), nebo Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava), popř. Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa). Ať si pod písmenky určíme kteroukoli variantu, vždy znamená totéž. Jedná se o výživu masožravých domácích zvířat „přirozeným“ způsobem, kdy naší domácí šelmě podáváme syrové maso, kosti a zeleninu. Inspiraci můžeme nalézt v jídelníčku například vlků.
 • Pamlsky pro domácí mazlíčky? Ano, ale…

  Pondělí, 28. listopad, 2011
  Pro většinu chovatelů je při výběru krmiv důležitý pozitivní vliv na zdraví zvířete. Dobré úmysly dopřát kočce nebo psovi to nejlepší ale bývají porušovány mlsáním, kterým chovatelé svým domácím mazlíčkům bezděky mohou škodit. Kde je zlatá střední cesta mezi tím, aby si naši čtyřnozí parťáci pochutnali a jejich zdravím?
 • Potřebuje kastrovaný pes jinou stravu?

  Pondělí, 7. listopad, 2011

  OTESTUJTE krmivo Royal Canin Sterilised

  Kastrace je výrazným mezníkem v životě psů. Důsledkem kastrace je změna metabolizmu. Pohlavní hormony se z těla kastrovaného psa vytrácejí pomalu, takže změna v aktivitě a apetitu psa je pozvolná. Majitelé psů zaznamenají u svých svěřenců menší pohybovou aktivitu, zvýšenou chuť k jídlu třeba až po několika měsících. K poklesu potřeby energie však dochází již bezprostředně po kastraci. Pokud je pes po kastraci krmen stejným krmivem, ve stejné dávce jako před ní, začne přibývat na váze.
Celkem záznamů: 60

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace