Výživa a strava psů

 • Je pes nemocný? Čím ho mám krmit?

  Neděle, 30. říjen, 2011
  Zdravý pes je hravý, pohyblivý, pozoruje své okolí se zájmem, reaguje na pokyny majitele a přítomnost jiných lidí. Potravu přijímá ochotně, pije přiměřeně, a na vnější podněty reaguje úplně normálně. Zdravý pes není tlustý ani hubený. Jeho srst má být lesklá, přiléhající k tělu. Viditelnou známkou dobrého zdraví jsou čisté oči, vlhký a chladný nos, dobré držení těla a malé množství dobře formovaného trusu. Všechny odchylky od tohoto ideálního stavu svědčí o onemocnění.
 • Z čeho se vyrábějí krmiva pro psy?

  Neděle, 23. říjen, 2011
  …pokaždé z něčeho trochu jiného! A přesto zůstávají z hlediska obsažených mikronutrientů stejná…Jak je to možné? Potrava je jako skládanka – běžná strava obsahuje asi 30 nutných komponentů pro zajištění základních potřeb organismu. Jsou to látky poskytující energii (sacharidy, tuky, bílkoviny), esenciální a neesenciální aminokyseliny, esenciální nenasycené mastné kyseliny, minerální látky a vitamíny. Cílem doplňkových látek (např. antioxidantů, glukosaminu, výtažku ze slávky pyskaté z nejčistších vod apod.) je upevňovat zdraví, zpomalovat stárnutí buněk a celého těla. Čím kvalitnější je strava pro psy, tím víc obsahuje různých živin (ovšem ve vyváženém poměru).
 • Výživa psů v holistickém pojetí

  Středa, 14. září, 2011
  O výživě psů byly popsány již stohy papíru, zvěřejněno nespočet studií, článků a elaborátů. Budeme-li se touto problematikou zabývat hlouběji, zjistíme, že názory na správnou výživu se značně liší a snad jediné na čem se odborníci shodují, je skutečnost, že výživa je tím nejvýznamnějším faktorem pro celkové zdraví jedince. Tento článek si neklade za cíl uvést informace na pravou míru a podat jediný správný návod. Spíše se podíváme na relativně nové pojetí v celkovém přístupu k životu a tedy i k výživě.
 • Krmivo jako prevence zdraví zvířete - po čem Váš pes bude štěkat vesele

  Čtvrtek, 30. červen, 2011
  To, že špatný zdravotní stav zvířete může být podpořen, nebo dokonce vyvolán nevhodnou stravou, je podle veterinářů neoddiskutovatelný fakt. Zátěž organismu zvířete s sebou přináší náchylnost k onemocněním jako cukrovka, rakovina, nemoci oběhového systému a srdce. Proto je vhodnou ochranou zdraví psa i kočky podávání krmiv, která maximálně šetří organismus a poskytují obranu před negativním působením vnějších vlivů. Co by měly krmné dávky obsahovat, aby zvířeti neublížily, ale naopak přispěly k jeho dobré kondici? Podívejte se, které látky mají preventivní účinky a zjistěte, jsou-li obsaženy i ve Vašem krmivu.
 • Podle čeho vybírat správné psí masové konzervy

  Pondělí, 30. květen, 2011
  Speciálním druhem psích krmiv jsou masové konzervy. Někteří chovatelé nedají dopustit na jejich pro psa atraktivní chuť, jiní výhody šťavnatých masových pochoutek neznají a používají pouze suchá krmiva. Pojďme se zblízka podívat na jejich druhy, vhodný obsah a správný způsob dávkování.
 • Krmivo jako prevence zdraví zvířete

  Sobota, 28. květen, 2011
  Co z Vaší kočky dělá lva salónů a po čem Váš pes bude štěkat vesele. To, že špatný zdravotní stav zvířete může být podpořen, nebo dokonce vyvolán nevhodnou stravou, je podle veterinářů neoddiskutovatelný fakt. Zátěž organismu zvířete s sebou přináší náchylnost k onemocněním jako cukrovka, rakovina, nemoci oběhového systému a srdce. Proto je vhodnou ochranou zdraví psa i kočky podávání krmiv, která maximálně šetří organismus a poskytují obranu před negativním působením vnějších vlivů. Co by měly krmné dávky obsahovat, aby zvířeti neublížily, ale naopak přispěly k jeho dobré kondici? Podívejte se, které látky mají preventivní účinky a zjistěte, jsou-li obsaženy i ve Vašem krmivu.
 • Jak uživit psa? Náklady na krmení

  Středa, 30. březen, 2011
  Láska prochází žaludkem. Když si pořídíme milovaného chlupáče, většinou mezi naše první otázky patří ty o stravování. „Co pes může? Co nesmí? Kolik mu toho mám dávat? Je v konzervách dostatek živin, nebo mám přidávat maso, zeleninu apod.?“
 • Může být pes vegetarián?

  Středa, 13. říjen, 2010
  Přesto, že psi patří mezi masožravce, řada psů může dobře prospívat i při vegetariánské stravě. Na trhu již existuje několik vegetariánských krmiv pro domácí zvířata, která jsou doplněna výživnými látkami nenacházejícími se v rostlinách. Vašemu pejskovi se může dařit velice dobře i s některým z takových krmiv nebo i s vyváženou domácí vegetariánskou stravou. Měli byste ale svého psa pečlivě sledovat, zda se u něj neobjevují matná srst, lupy, nedostatek energie, průjem nebo jiné příznaky. Může to ale trvat měsíce nebo i roky, než se nějaké příznaky projeví.
 • Jaké potraviny jsou pro psa nebezpečné

  Středa, 1. září, 2010
  Mnoho chovatelů pejsků svým čtyřnohým miláčkům podstrkuje různé dobrůtky, laskominy a sladkosti, ale neuvědomují si, že trávicí soustava psa masožravce a člověka všežravce se podstatně odlišují.
 • Velikonoční slavnostní recepty pro psy

  Středa, 24. březen, 2010
  Vybrali jsme pro vás tři nejpopulárnější velikonoční recepty z Hafici.cz. Udělejte z Velikonoc svátek i pro vašeho psa! Na vaše chlupáče tu čeká slavnostní dort, velikonoční koláč a oblíbená masová dobrota. Veselé Velikonoce celé vaší smečce :)
Celkem záznamů: 60

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace