Výživa a strava psů

 • Dieta pro psa při problémech s trávením

  Pátek, 5. březen, 2010
  Trávicí problémy jsou jedny z nejčastějších problémů u psa. Patří sem nejen průjmové onemocnění, ale i opačný problém – zácpa. Oba zmiňované problémy jsou způsobeny nejčastěji dietní chybou, kterou ve většině způsobí sám chovatel svojí nepozorností, nevědomostí či nadměrnou láskou a neschopností něco odříci svému čtyřnohému kamarádovi. Svůj podíl mají i děti a příliš starostliví sousedé.
 • Dieta pro psa při nadváze

  Úterý, 16. únor, 2010
  Obezita se u psů stává závažným problémem. Snižuje jejich kvalitu života, poškozuje klouby a utlačuje všechny vnitřní orgány. Řešení je prakticky stejné jako u lidí, zvýšit pohyb, přizpůsobit stravu dennímu výdeji a změnit její skladbu.
 • Co se dozvíte z obalu krmiva pro psy

  Středa, 13. leden, 2010
  Suchá a konzervovaná krmiva patří v dnešní době mezi nejběžněji používaná krmiva pro psy nebo kočky. Jsou výhodná pro snadná a rychlá podání, pro vysokou trvanlivost při vhodném uložení a v neposlední řadě poskytují psovi či kočce vyváženou stravu. Na našem trhu existuje mnoho druhů a značek krmiv, méně či více kvalitních, různého složení a mnohdy je těžké pro člověka nevědoucího, se v druzích orientovat.
 • Smí pes vánoční cukroví?

  Úterý, 22. prosinec, 2009
  S blížícími se vánočními svátky, s pohledem na vánoční výzdobu v ulicích a výkladech, začínáme oprašovat recepty na vánoční cukroví, přidáme ty, které jsme letos získali od známých jako zaručenou „vánoční bombu“ a začínáme plánovat pečení. Protože nejsem výjimka, začínám plánovat již koncem listopadu a při pročítání receptů vzpomínám.
 • Chcete mít "létajícího psa"? - FlyingDog pro aktivní psy

  Pátek, 23. říjen, 2009
  Počet lidí, kteří se svým psem věnují nějaké sportovní aktivitě, v České republice stále roste. Někteří závodí na profesionální úrovni, jiní si občas jdou zaběhat se psem do lesa. Úroveň kynologů v ČR se stále zvyšuje. Na trhu se objevují speciální pomůcky pro výcvik, píšťalky, postroje, krmiva pro sportovní psy. V této souvislostí není neobvyklé, že česká společnost Equi-max přišla s novou řadou nutričních doplňků Flyingdog pro sportovní a aktivní psy.
 • Psí vrtochy při krmení

  Středa, 30. září, 2009
  Nevíte, jak dát pejskovi misku s krmením, aby vám při tom neukousl ruku?! Vrčí snad kdykoliv projdete kolem „jeho“ misky na krmení? Žebrá pes, jen vás vidí s nějakým jídlem? Nebo je to pravý opak a do krmení ho musíte dokonce nutit? Tyto a jiné problémy často vyplývají z „pouhé“ nevědomosti majitele a z jeho nepochopení psího chování. Vy kupujete kvalitní krmení a pes si musí uvědomit, že za ně vděčí vám a ne si ho před vámi bránit!
 • Je dobré měnit značku psího krmiva?

  Úterý, 4. srpen, 2009
  Po pečlivém a náročném vybírání krmiva, máme konečně to „naše“. Pejsek ho dobře přijímá, evidentně mu chutná a má po něm krásnou srst. Nám ale po nějaké době začne v hlavě vrtat červíček. Chudinka pejsek, každý den papá to samé. Určitě by uvítal nějakou změnu. Přeci nebudeme celý život krmit stejným krmivem. Co když už se mu toto krmení přejedlo? Neexistuje nějaké chutnější? Tyto a další úvahy nás nutí přemýšlet o změně krmiva. Je to však správná volba?
 • Bio krmiva pro psy

  Středa, 10. červen, 2009
  Bio potraviny se staly nedílnou součástí mnoha domácností. Tak proč je nedopřát i našim domácím mazlíčkům? Je to jen obchodní trik nebo na tom opravdu něco je? Na trhu se objevuje mnoho dalších firem a výrobců, které nabízejí svoje bio výrobky a to nejen pro psy, ale i pro další domácí mazlíčky. Především ve vyspělých kulturách mají psi důležitou společenskou úlohu. Z těchto důvodů je kladen velký důraz na pohodu a kvalitu jejich života, ke které jim pomůže také kvalitní strava - bio strava.
 • Jak vybrat správné krmivo

  Úterý, 7. duben, 2009
  Každý majitel chce pro svého čtyřnohého kamaráda to nejlepší. Základem je výběr správné stravy, ale na trhu je tak velká nabídka nejrůznějších druhů krmiv, že se v nich laik může jen těžko orientovat. Jaké krmivo je tedy pro Vašeho psa nejvhodnější?
 • Kolik vápníku potřebuje pes?

  Pátek, 13. březen, 2009
  Potřeba vápníku, vitamínů, základních živin i ostatních minerálií je odlišná. Závisí na věku psa, jeho tělesné hmotnosti, jeho genetické či biochemické individualitě. Biochemickou individualitou se rozumí jedinečné genetické založení konkrétního psa, projevující se kromě jiného jeho jedinečnou nutriční potřebou vycházející z metabolických dějů, které pobíhají v jeho organizmu.
Celkem záznamů: 60

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace