Výživa a strava psů

 • Výživa a krmení malých a trpasličích plemen

  Pondělí, 2. březen, 2009
  Když se náhodně zeptáme chovatelů, v kolika letech pes dospívá, odpoví nám vcelku jednotně, že ve dvou letech. Tahle představa o jednotném věku dospělosti je ale velice mylná. Tělesné dospívání se liší velikostí psa. Zatímco střední a velká plemena skutečně dospívají kolem druhého roku (některá i déle), trpasličí už v osmi měsících. A tomu musí být přizpůsobena i strava.
 • Chyby při krmení psa

  Pátek, 27. únor, 2009
  Chovatelé se dopouštějí nejrůznějších chyb ve stravování svého mazlíčka. Důležité je vybírat stravu podle plemene a váhy psa. Dále páníčkové nesmějí zapomínat na to, že jejich psí přítel se během svého života mění a je tedy důležité krmit ho podle aktuální životní fáze. Krmivo by se mělo přizpůsobovat, jinou potravu musí dostávat štěně, dospělý pes či pes senior. Zajištění dostatečného množství vitamínů a minerálních látek zabezpečuje to, že pes bude v dobré kondici.
 • Výživa obřích plemen

  Čtvrtek, 26. únor, 2009
  Mezi obří plemena patří psi vážící nad 45 kilogramů. Mezi ně můžeme zařadit plemena jako irský vlkodav, německá doga, novofundlandský pes, brazilská fila či velká plemena pasteveckých psů. Všichni majitelé chtějí samozřejmě, aby jejich mazlíček byl zdravý, netrpěl žádnými onemocněními či obezitou. Tito chovatelé by tedy měli dodržovat určitá pravidla ve výživě obřích plemen po celý jejich život od štěněte až po psa seniora.
 • Psí jogurt

  Čtvrtek, 30. říjen, 2008
  Pejsky si pořizujeme proto, abychom se měli o koho starat, s kým se smát, aby tu byl někdo, kdo bude vděčný za podrbání za uchem. Starat se znamená dát jim péči i v nemoci, nebo ještě lépe nemocem předcházet. Vaříme nebo kupujeme co nejlepší krmení, ale i přesto může mít zrovna náš pes špatné zažívání. Může být vrozené, u pejsků z útulku může být způsobeno předchozím špatným zacházením, nebo prostě proto, že dostává suché krmení.
 • Nevhodné a nestravitelné potraviny pro psy

  Pátek, 10. říjen, 2008
  Na co bychom si měli v potravě psa dávat pozor? Co omezit a co z jeho stravy zcela vyřadit? Pes není člověk, proto není dobré, když jí stejné a stejně upravené potraviny jako my. Existují látky obsažené v potravinách, které nám lidem nevadí, pes na ně ale může reagovat jinak. V naší potravě jsou látky, které mohou být ve větším množství pro psa i smrtelné. Proto pozor na to, co váš pejsek jí.
 • Obezita a nadváha psů

  Čtvrtek, 24. červenec, 2008
  Obezita a nadváha psů je stále častějším problémem.V dnešní době se u psů stále více setkáváme s obezitou a nadváhou a to i přesto, že existuje celá řada kompletních granulovaných směsí, které jsou firmami naprosto přesně vyvážené zejména z hlediska energie tj. tuků, cukrů a bílkovin. Přestože jsou krmiva přesně rozdělena dle velikosti psa a jeho věku, je procento obézních psů stále vyšší.
 • Doplňky stravy pro psy

  Pondělí, 21. duben, 2008
  Vitamíny a minerály jsou pro zdravý vývoj psa velice potřebné. Strava určená pro psy obsahuje veškeré potřebné látky, některé je však třeba dodávat ve větším množství, než jaké krmiva obsahují.
 • Obezita u psů

  Čtvrtek, 3. duben, 2008
  S rozvojem moderní kultury se nejen u lidí, ale čím dál častěji i u psů, objevuje nadměrná váha nebo dokonce obezita. Na rozdíl od nás však za ni psi nemohou. Ve většině případů nese vinu sám majitel, který psa překrmuje, nebo mu nevěnuje dostatek času a zvířeti chybí dostatečný pohyb. V přírodě si divocí psi potravu sami redukují, ale když se celý život válejí na gauči s plnou miskou pamlsků u nohou, někde je chyba.
 • Potravinové alergie a špatná snášenlivost potravin

  Středa, 19. březen, 2008
  Jak alergie na potraviny, tak špatná snášenlivost některých potravin vyvolávají podobné příznaky, ale přesto se v něčem liší. Alergie na potraviny znamená, že imunitní systém reaguje na určité složky v potravě. Špatná snášenlivost některých potravin imunitní systém vůbec nezatěžuje, jedná se pouze o podráždění žaludku nebo střev.
 • Vařená strava pro psy

  Pondělí, 17. březen, 2008
  Granule, konzervy, vaření, nebo zbytky lidského jídla? Téměř věčná otázka, jak stravovat vašeho psa. Každá varianta má své nesporné výhody a nevýhody, záleží jen na vás, které dáte přednost. Dnes se ovšem zaměříme na metodu pro nás nejpracnější, a to vaření. Vaření se u některých psů se stává nezbytností, když se projeví alergie na granule a chovatel je nucen postarat se o správný obsah misky sám.
Celkem záznamů: 60
|< << 23456 >> >|

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace