Recept měsíce pro psy: Mátovo-karobové máčené vánoční cukroví

Úterý, 22. listopad 2016

Vánoce jsou pro řadu z nás těmi nejkrásnějšími svátky v roce. Může za to relativní klid, který nastává nejpozději se Štědrým dnem, množství pohádek, které můžeme během svátků sledovat na obrazovkách, dárky, které dostáváme od našich nejbližších, a také cukroví. Kdo z vás si umí představit Vánoce bez cukroví? A ruku na srdce – kdo z vás během mlsání nenabídne kousek našim čtyřnohým přátelům, ačkoli víme, že cukroví pro ně není to pravé? Proto mám návrh – co takhle jim upéct zdravé cukroví s upraveným složením tak, aby jim nijak neuškodilo?

Vyzkoušejte mátovo-karobové máčené cukroví pro psy a uvidíte, že sklidíte úspěch. Jak na to?

 

Máčené psí vánoční cukroví - přísady:

  • 2 šálky čerstvé máty
  • 1 a ½  šálku obyčejné nebo celozrnné mouky
  • 1 vejce
  • ¼  šálku vývaru s nízkým obsahem sodíku
  • Asi ½ šálku karobových kousků pro namáčení

Postup přípravy cukroví pro psy

Mátu jemně nasekejte a rovnoměrně smíchejte s prosátou moukou. Ve směsi si připravte dolík, do kterého přidáte vejce. Směs zlehka promíchejte, aby se vejce zapracovalo. Přilijte vývar a míchejte, dokud nezískáte lepkavé těsto. Takto vzniklé těsto zabalte do igelitu a vložte nejméně na jednu hodinu do lednice.

Rozválejte těsto na důkladně pomoučeném válu, nebo mezi dvěma archy pečícího papíru. Tloušťka těsta by měla nakonec být okolo asi 0,5 až 1 cm. Pamatujte na to, že se silnějším těstem se lépe pracuje, ale peče se delší dobu.

Pro efekt můžete použít vykrajovátka s typickými motivy – stromečky, zvonečky, komety… Upřímně řečeno – pokud budete vašim psím kamarádům servírovat ručně vytvořená kolečka, rozhodně tím nic nezkazíte.

Takto vykrájené tvary se pečou v troubě na 160 až 180 °C podle typu trouby. Doba pečení je přibližně 3 až 5 minut, dokud cukroví neztvrdne (silnější kusy budou mírně pružné, což je v pořádku). Nechte vše vychladnout.

Jakmile je cukroví studené, rozpusťte karobové kousky stejně, jako se běžně rozpouští čokoláda na vaření. Karob taje velmi rychle, takže se nenechte zaskočit. Postupně namočte všechny kousky cukroví pro psy do roztaveného karobu a odložte je na pečící papír, aby poleva zatuhla.

 

Chlupatá recenze

Tento recept jsme poprvé vyzkoušeli minulý rok na Vánoce. Podle osobních zkušeností mohu konstatovat, že toto vánoční cukroví pro psy sklízí u našich čtyřnohých členů rodiny opravdu úspěch. Příprava není složitá, použité suroviny nejsou nijak zdraví škodlivé pro psy, a jejich nadšení z toho, že si – stejně jako my, lidé – mohou během svátků dopřát trochu mlsání, bylo zřejmé na první pohled.

autor článku: Petr Zuleger

Počet přečtení tohoto článku: 1818

Zpět na výpis

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace