Zpestřete psím kamarádům jídelníček!

Pondělí, 30. květen 2016

Vyvážená a chutná, ale také pestrá, taková by měla být strava našich psích kamarádů. Jaké výhody přináší pestrý jídelníček a jak ho správně poskládat?

Psi preferují vlhké krmivo a jejich majitelé jim ho často dopřávají – zejména malým plemenům, která jsou mlsná a dávají přednost kapsičkám nebo konzervám. Nicméně psům prospívá pestrá strava, kombinace vlhkého a suchého krmiva. Pro zpestření jídelníčku jsou vhodné také dentální pamlsky, které slouží k pravidelné péči o chrup.

 

Výhody suchého a vlhkého krmiva

Pedigree VitalDenní krmná dávka granulí je poměrně malá, protože jde o koncentrovaný zdroj živin, cenově vychází také o něco lépe než kapsičky nebo konzervy. Granule také pomáhají zvířatům čistit zuby. V tomto směru mají jedinečnou texturu a tvar granule pro psy Pedigree Vital Protection – mechanicky odstraňují ze zubů plak, a tím pomáhají předcházet vzniku zubního kamene a následnému zánětu dásní.

 

PedigreeVlhké krmivo je pro zvířata více atraktivní, protože po otevření lákavě voní. Výhodou kapsiček pak je to, že jsou jednoporcové, malé a lehké, takže praktické i na cesty. Kapsičky a konzervy obsahují na rozdíl od granulí vodu, což hraje významnou roli v pitném režimu psů, protože nízký příjem vody může mít za následek poškození ledvin.

 

Na zdraví ledvin a celého močové ústrojí psů má zásadní vliv také obsah minerálních látek ve stravě. Vlhké i suché krmivo pro psy Pedigree se vyznačuje optimálním množstvím a skladbou minerálních látek, a díky tomu výrazně napomáhá i k dobré kondici močového ústrojí.

 

Správně poskládaný jídelníček

Pedigree DentastixPsům podáváme krmivo dvakrát denně – 1/3 krmné dávky ráno a 2/3 večer, na poměru suchého a vlhkého krmiva nezáleží. Po celý den by měli mít přístup k čerstvé pitné vodě, zato ke krmivu by během dne mít přístup neměli – na rozdíl od koček nevědí, kdy mají dost, a v případě přejedení hrozí torze žaludku (převrácení žaludku, uzavření vstupu a výstupu ze žaludku). Ideálně po každém krmení, nebo aspoň po tom večerním, podáváme psím kamarádům dentální pamlsky, které pomáhají odstraňovat zubní plak a předcházet problémům se zuby a dásněmi (např. Pedigree Denta Stix).

 

U suchých i vlhkých krmiv je vhodné vybírat varianty odpovídající jednotlivým fázím života zvířete. Štěňata potřebují pro zdravý růst a vývin jiný poměr živin než dospělí psi, proto se pro ně míchají receptury Junior. Stárnoucí zvířata zase mívají problémy s trávením, a tak jsou pro ně vhodnější lépe stravitelná krmiva s označením Senior. Dospělým psům podáváme krmiva Adult, která se dále rozdělují podle velikosti plemene.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 4735

Zpět na výpis

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám štěňata BŠO bez PP

Prodám štěňata BŠO bez PP

Plemeno : Bílý švýcarský ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace