Clumber
španěl

Clumber Spaniel

Obecné informace

Povaha

Povaze clumber španěla je těžké něco vytknout - tito pejsci jsou velice dobrosrdeční, na svět hledí převážně optimisticky, jsou klidní, vyrovnaní a nic je nerozhází. Tedy kromě jediné věci, a tou je nezájem páníčka, protože clumber španěl ke svému pánovi a jeho rodině přilne láskou, která nemá hranic. K dětem se toto plemeno chová s nekonečnou trpělivostí. Další možné psy, kočky a jiná zvířata v domácnosti obvykle bez problémů toleruje.

Popis

Clumber španěl je jen středně velký pes, který ale působí mnohem mohutnějším dojmem. Srst tohoto plemene je hustá, hedvábně jemná, dlouhá a přiléhavá. Barevné variety clumber španěla jsou čistě bílá se světle citrónově žlutými znaky nebo čistě bílá s pomerančově zbarvenými znaky.

Plemenný standard neuvádí žádnou přesnou výšku, ale obvykle se pohybuje kolem 45 cm. Tělo clumber španěla je dlouhé a působí těžkým a silným dojmem. Hřbet je široký a viditelně svalnatý, hrudník je hluboký s dobře klenutými žebry. Nízko nasazený ocas je krátký, což ještě umocňují široká a silná stehna zadních končetin. Přední nohy jsou krátké, rovné, silných kostí. Hlava clumber španěla má masívní čtvercový formát a výrazné nadočnicové oblouky. Uši jsou dlouhé a svěšené, přiléhající k lícím. Oči nesmí mít clumber španěl umístěné příliš blízko sebe.

Historie plemene clumber španěl

Původ tohoto plemene nepatří mezi nejjasnější - pravděpodobně však byli čistokrevní předchůdci plemene clumber španělů chovaní historicky doložitelnou postavou vévody z Newcastlu na zámku Clumber ve Velké Británii, kam údajně přicestovali z Francie. Poněkud těžkopádný exteriér clumber španěla je odvozován od postupného křížení s basetem a svatobernardským psem.

VIDEA plemene clumber španěl

Pro videa plemene clumber španěl klikněte ZDE

 

Základní péče

Srst clumber španěla vyžaduje zaslouženou péči - je třeba ji pravidelně česat, kartáčovat podle aktuálního vzhledu a uvážení, doupravuje se do silulety nůžkami. Vyžaduje se také zkracování chlupů pod chlopní ucha, čímž se předchází nepříjemným zánětům zvukovodu. Výchova clumber španěla není složitá jednak proto, že tento pes je přirozeně inteligentní a také proto, že rád dělá, oč ho jeho pán žádá.

Jedná se o plemeno původně lovecké, které ale na rozdíl od mnoha jiných nemá problém se sníženým množstvím pohybu. Tento pesse klidně přizpůsobí i životu na gauči, jeho majitel však musí myslet na to, že clumber španěl velice snadno ztloustne, což může významně ohrozit jeho zdraví a ovlivnit délku života. Přesto i přizpůsobivého clumber španěla nekonečně potěšíte, pokud mu dopřejete lovecký výcvik nebo když se cosi podobného pokusíte zimprovizovat jen sami doma.

Chovatelské stanice

Fabulous Team | od Bílých jelenů
Počet zobrazení: 24 545

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 48 - 51 cm
Hmotnost v dospělosti 30 - 36 kg
Věk 12 - 13 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Sekce Slídiči
Číslo standardu FCI č. 109 (12. 1. 2011) EN

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Clumber španěl doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?