Comtois

Obecné informace

Popis

Comtois je lehký chladnokrevník. Jeho výška se pohybuje od 150 do 160 cm v kohoutkuKopyta jsou tvrdá a kvalitníNohy má comtois silné a dobře stavěné, i když může být sklon k šlachovitému postoji. Ocasní žíně i hříva jsou bujné, oproti tomu rous je jen minimální a spíše na zadních patkách. Hrudník je hluboký a hřbet rovný a silný. Záď je poněkud spáditá, ale dobře osvalená. Hlava je rovná, někdy může být lehký klabonos. Comtois vyniká mohutnými žuchvami.

Původ a historie

Jedná se o francouzské chladnokrevné plemeno pocházející z kraje Franche-Comté nedaleko švýcarských hranic. Původní zástupci tohoto plemene byli všestranní, využíváni jak do tahu, tak pod sedlo. Postupem času sílili a začali se ve středověku využívat jako váleční koně pro rytíře. Z těchto dob zůstal koním klenutý krk s tukovým hřebenem a vysoký kohoutek. Díky krajinnému rázu nikdy nebyli comtois šlechtěni do extrémních rozměrů jako jiní chladnokrevníci, proto si po staletí udrželo charakteristický typ a výraz.

Plemenné znaky

Převládají ryzáci a hnědáci. Nezřídka se u ryzáků objevuje plavá hříva a ocas.

Charakteristika

Povahu má comtois přívětivou a klidnou. Na chladnokrevníka vyniká pohyblivostí a hbitostí. Je také velice odvážný a rychlý. Je to zvíře přizpůsobivé a skromné. Dokáže se velmi obratně pohybovat, díky čemuž je využíván na vinicích.

Využití

Charakter tohoto koně je velice ovlivňován horským prostředím, odkud pochází. Narozdíl od jiných chladnokrevníků má jistý krok a dokáže se pohybovat i po strmých srázech. Nevadí mu ani chůze po na okrajích propastí. Jeho nesporným kladem je velká učenlivost a pevné nervy, díky čemuž se dokáže z napjatých situací dostat vlastní iniciativou a šikovností. Nebojí se hluku, ani střelby, což je vítané obzvláště při práci v lese. Comtois se využívá rovněž při práci na poli a nedocenitelný je jako tahoun na úzkých horních cestách, kdy nepotřebuje tolik prostoru, jako jiní tažní koně. Díky své hbitosti je zapřahán rovněž i do bryček a poslední dobou do loveckých vozíků.

Ve střední Evropě je toto plemeno prakticky neznámé.

VIDEA plemene Comtois

Pro videa s plemenem Comtois klikněte ZDE

Počet zobrazení: 13 185

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Chladnokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Comtois doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?