Cornish Rex

Obecné informace

Povaha

Cornish rex je přátelské, extrovertní a milé povahy. Rády se mazlí a zbožňují být středem pozornosti. Jsou spokojené ve společnosti, a proto pokud netrávíte mnoho času doma, pořiďte si raději ještě jednu kočku. Raději jsou však ve společnosti svých pánů, se kterými se mohou mazlit a hrát si. Na jiné kočky v domácnosti mohou žárlit, ale spíše se to týká velkých skupin koček. Jsou to poměrně aktivní a hbité kočky. Dokáží vyskočit z podlahy až vám na ramena, aby vás uvítaly. Cornish rex je velmi hravé plemeno a vyvádí neuvěřitelné kousky. S dětmi i psy vychází obvykle velmi dobře. Plemeno je vhodné pro majitele, kteří se svou kočkou budou rádi a často mazlit a udržovat s ní kontakt.

Popis

Cornish rex dosahuje váhy 2,5 až 4,5 kg. Poměrně malá hlava je vejčitá s vyklenutou lebkou a klabonosem. Je středně dlouhá a má výraznou bradu. Oči jsou poměrně velké a kulaté a mají žlutou až zlatou barvu. Velké uši jsou klenuté a vysoko nasazené na hlavě. Krk je dlouhý a štíhlý. Tělo je malé až středně velké, svalnaté s jemnou kostrou. Nohy má cornish rex dlouhé a velmi štíhlé. Zadní jsou delší než přední. Ocas je dlouhý, útlý a zakončený špičkou. Tlapky jsou malé a oválné.  Kudrnatá srst, která je srovnaná v řádcích, nemá pesíky a je proslulá svou jemností na dotyk, připomíná stříhaný samet. Zbarvení je povoleno jakékoliv, například červeně kouřové, želvovinové, bílé nebo černě kouřová s bílou. Také se objevují kočky siamského zbarvení.

Původ a historie plemene

V roce 1950 se v Cornwallu objevilo ve vrhu selské kočky jedno kadeřavé kotě, kocourek  Kallibunker. Jeho majitelka Nina Ennismoreová rozpoznala, že se jedná o mutaci podobnou králíkům typu rex. Nina proto zkřížila Kallinbunkera s jeho vlastní matkou, aby upevnila tento recesivní znak. Jejich potomky pak křížila s britskými krátkosrstými a barmami. V roce 1957 se cornish rex dostal do USA, kde byly přikříženy orientální krátkosrsté a siamské kočky. Tímto křížením se americký typ cornish rexe stal štíhlejším a měl útlejší stavbu než kočky v Británii.

Orientační cena: cca 17.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

VIDEA plemene Cornish Rex

Pro videa s plemenem Cornish Rex klikněte ZDE

Základní péče

Cornish rex není nijak náročný na údržbu srsti. Bohatě postačí hlazení a občasné vykartáčování díky tomu, že jeho srst postrádá pesíky a téměř nelíná. Tvrdí se, že je vhodný také pro alergiky, avšak nic není stoprocentní. Cornish rex je plemeno, které velmi rádo jí, a proto je vhodné pečlivě hlídat váhu. Po kastraci mají tyto kočky ještě větší sklon k tloustnutí.

FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Malá

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.