Cornish Rex

Obecné informace

Povaha

Cornish rex je přátelské, extrovertní a milé povahy. Rády se mazlí a zbožňují být středem pozornosti. Jsou spokojené ve společnosti, a proto pokud netrávíte mnoho času doma, pořiďte si raději ještě jednu kočku. Raději jsou však ve společnosti svých pánů, se kterými se mohou mazlit a hrát si. Na jiné kočky v domácnosti mohou žárlit, ale spíše se to týká velkých skupin koček. Jsou to poměrně aktivní a hbité kočky. Dokáží vyskočit z podlahy až vám na ramena, aby vás uvítaly. Cornish rex je velmi hravé plemeno a vyvádí neuvěřitelné kousky. S dětmi i psy vychází obvykle velmi dobře. Plemeno je vhodné pro majitele, kteří se svou kočkou budou rádi a často mazlit a udržovat s ní kontakt.

Popis

Cornish rex dosahuje váhy 2,5 až 4,5 kg. Poměrně malá hlava je vejčitá s vyklenutou lebkou a klabonosem. Je středně dlouhá a má výraznou bradu. Oči jsou poměrně velké a kulaté a mají žlutou až zlatou barvu. Velké uši jsou klenuté a vysoko nasazené na hlavě. Krk je dlouhý a štíhlý. Tělo je malé až středně velké, svalnaté s jemnou kostrou. Nohy má cornish rex dlouhé a velmi štíhlé. Zadní jsou delší než přední. Ocas je dlouhý, útlý a zakončený špičkou. Tlapky jsou malé a oválné.  Kudrnatá srst, která je srovnaná v řádcích, nemá pesíky a je proslulá svou jemností na dotyk, připomíná stříhaný samet. Zbarvení je povoleno jakékoliv, například červeně kouřové, želvovinové, bílé nebo černě kouřová s bílou. Také se objevují kočky siamského zbarvení.

Původ a historie plemene

V roce 1950 se v Cornwallu objevilo ve vrhu selské kočky jedno kadeřavé kotě, kocourek  Kallibunker. Jeho majitelka Nina Ennismoreová rozpoznala, že se jedná o mutaci podobnou králíkům typu rex. Nina proto zkřížila Kallinbunkera s jeho vlastní matkou, aby upevnila tento recesivní znak. Jejich potomky pak křížila s britskými krátkosrstými a barmami. V roce 1957 se cornish rex dostal do USA, kde byly přikříženy orientální krátkosrsté a siamské kočky. Tímto křížením se americký typ cornish rexe stal štíhlejším a měl útlejší stavbu než kočky v Británii.

Orientační cena: cca 17.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

VIDEA plemene Cornish Rex

Pro videa s plemenem Cornish Rex klikněte ZDE

Základní péče

Cornish rex není nijak náročný na údržbu srsti. Bohatě postačí hlazení a občasné vykartáčování díky tomu, že jeho srst postrádá pesíky a téměř nelíná. Tvrdí se, že je vhodný také pro alergiky, avšak nic není stoprocentní. Cornish rex je plemeno, které velmi rádo jí, a proto je vhodné pečlivě hlídat váhu. Po kastraci mají tyto kočky ještě větší sklon k tloustnutí.

Počet zobrazení: 60 605

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Cornish Rex doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?