Devon
Rex

Obecné informace

Povaha

Devon rex je velmi společenské plemeno. Chovatelé se spíše soustředili na jeho zábavnou povahu, někdy je nazýván pudlí kočka. Mohou se chovat téměř jako psi, chodí za svým pánem a mávají ocasem. Se psy vycházejí většinou velmi dobře. Jejich dlouhé nohy jim umožňují vysoko skákat, jsou to výborní akrobaté. Pokud by závodili s jinými kočkami ve sprintu, rozhodně by měli nejlepší starty, protože se dokážou dostat z klidu neuvěřitelně rychle do běhu. Devon rexové jsou výborní lovci. Jsou to velmi zvědavé kočky, nic před nimi neutajíte. Nepatří mezi tiché kočky, často se ozývají a hlasitě předou.

Popis

Devon rex dosahuje váhy 2,5 až 4 kg. Zakulacená klínovitá hlava je posazena na velmi štíhlém krku. Polštářky vousu jsou nápadné stejně jako stop. Vousy jsou hrubé a zkadeřené. Velké, oválné oči jsou posazeny daleko od sebe a jsou mírně zešikmené. Nadměrně velké uši jsou posazeny nízko, u základny jsou široké. Špičky jsou kulaté. Tělo devon rexe je středně velké, hruď je široká. Nepůsobí však robustně, je štíhlý, ale přesto svalnatý. Nohy jsou silné a dlouhé, zadní delší než přední. Dlouhý ocas se směrem ke špičce mírně zužuje. Srst devon rexe je krátká, zvlněná a může tvořit prstýnky. Kudrnatá srst je po celém těle nevyjímaje nohy a ocas. Uznány jsou všechny barvy. Zbarvení si-rex značí siamské zbarvení.

Původ a historie plemene

Devon rex vznikl v Anglii roku 1960. Blízko Buckfastleighu v Devonu se narodil kudrnatý kocourek Kirlee. Byl synem želvovinové kočky s bílou a zdivočelého kocoura typu rex. Kirlee byl připuštěn ke cornish rexovi, neboť se domnívali, že se jedná o stejnou genetickou mutaci. Ale koťata z tohoto vrhu měla rovnou srst. Devon rex se tímto začal vyvíjet jako samostatné plemeno. Jako samostatné plemeno byl ve Velké Británii uznán roku 1967. V USA byli rexové odděleni až roku 1979, doposud byli bráni za jedno plemeno. Postupně byly přikříženy i jiné kočky včetně peršanek, jelikož se objevili i dlouhosrstí rexové.

Orientační cena: 7.000,- Kč až 8.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

VIDEA plemene Devon Rex

Pro videa s plemenem Devon Rex klikněte ZDE

Základní péče

Srst devon rexe téměř nelíná, proto není třeba často kočku česat. Devon rex je vhodnou kočkou i pro alergiky, ale neplatí to vždy, mohou se nalézt případy, které jsou i na tuto srst alergičtí. Měli byste jim zajistit ochranu jak před zimou, tak před horkem, neboť se kvůli své řídké srsti snadno prochladí nebo přehřejí. Pokud je velká zima, neměli by chodit ven a ani dlouho zůstávat v přetopeném pokoji. Normální tělesná teplota rexů všeobecně je cca o dva stupně vyšší než u ostatních koček. Kvůli této vyšší teplotě mají zrychlený metabolismus a tím také mnohem větší chuť jíst. Drápky zastřihujte, jen pokud to je nezbytně nutné. Pravidelně čistěte uši.

Počet zobrazení: 81 843

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 2 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Mají rádi mazlení
 • škrabkání za ouškem
 • NESTŘÍLET!
 • NETÝRAT!!

Doufám že se líbilo :) :* Janana

 • Mazlivá
 • Hravá
 • Samostatná
 • Žere skoro všechny granule
 • i horší druhy
 • Často se pere
 • Doporučuji obojek proti klíšťatům!
 • Jsou tvrdohlavé
 • Myší se spíše bojí než aby je chytali

Jako mazlík dobrý, ale deratizátor ne.

Farma Cihelna
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Devon Rex doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?