Diskuze arab

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

já můžu přispět jen svou menší zkušeností. Arabové se hrnou dopředu, pořád by tahali za otěže, před auty většinou nervozně tancují a když vystřelí nikdo je nezastaví. To tedy dělá naše kobylka a to je křížená s velšákem. Jinak s váhou by problém být neměl, koník unese i těžšího jezdce a 80 kg je průměrná váha. Jde o to jaký bude mít koník charakter. Pro začátečníky se ale podle mě víc hodí třeba ti ČT, nebo pak houževnatější koníci jako je Hafling nebo Hucul a ti unesou tém+ř jakoukoliv váhu. Existuje ale spousta jiných plemen, které se hodí na ježdění pro začátečníky. Poradila bych se třeba s trenérkou, nebo někým takovým :)
ahoj,na arabovi jezdím každý den, a nedoporučuji ho pro začátečníka. Je to občsa tvdohlavý koník a furt tahá za otěže a na vyjížďce se tlačí doředu. Na jizdraně občas vyvadí. Je to kůň pro pokročilé jezdce s trělivostí, tvdou rukou, láskou a porozuměním.
ahoj..myslím že Ti mám co říct o tomto plemeni.Mám araba doma,a vím že to absolutně není kůň pro začátečníky,i když je to inteligentní kůň,kdyby neměl pořádný výcvik a každodenní práci,a to jako začátečník spíše potřebuješ ty. víš co se říká,koně můžeš rychle zkazit,a napravovat arábka..to je dřina..a co se týče té výšky a váhy,arab jsou opravdu menší postavy proto ti doporučím staršího klidného učitele ČT nebo norika.ti bývají klidní a snesou i nějakou tu chybičku jezdce..Přeji dobrý kup a ať se daří:)):-)
drak (02.05.2013 13:09:16) napsal: dobry den jsem zacatecnik a zvazuji koupi sveho prvniho kone,velmi se mi libi arbsky plnokrevnik ,ale mam nekolik otazek. predevsim moje vaha se mi zda pro tohoto kone vysoka vazim 80 kg coz pri me vysce 180 cm je sportovni postava ale nevim jestli je to vaha uplne vhodna pro mensiho kone jako je arab.do sve staje planuju dva kone aby konik nebyl sam,takze mne napadla i varianta araba nechat jezdit lehcim jezdcem a pro sebe poridit vetsiho kone . dekuji za radu Já bych asi spíše než arabské plnokrevníka pořídila raději starší ČT.Přece jenom arabek je plnokrevník :-) nemysleno zle
drak (02.05.2013 13:09:16) napsal: dobry den jsem zacatecnik a zvazuji koupi sveho prvniho kone,velmi se mi libi arbsky plnokrevnik ,ale mam nekolik otazek. predevsim moje vaha se mi zda pro tohoto kone vysoka vazim 80 kg coz pri me vysce 180 cm je sportovni postava ale nevim jestli je to vaha uplne vhodna pro mensiho kone jako je arab.do sve staje planuju dva kone aby konik nebyl sam,takze mne napadla i varianta araba nechat jezdit lehcim jezdcem a pro sebe poridit vetsiho kone . dekuji za radu Ahoj, jak píšeš, jsi začátečník, takže být na tvém místě, zvolila bych raději variantu nějakého jezdeckého oddílu. Tam nasbíráš dostatek zkušeností a pak bych možná uvažovala o koupi koně, není to lehká záležitost, chce to opravdu hodně péče a někteří koně jsou temperamentní a nikdy nevíš co mají v hlavě.. Nevím jak jsi na tom s ježděním a zkušenostmi okolo koní, takže nemohu posoudit, je to pouze můj názor.
Já osobně bych se do koupi nehrnula. Píšeš že jsi začátečník, proto zvaž, zda máš tolik zkušeností, aby jsi zvládla péči a starost kolem koně. Nevím kolik máš zkušeností co se týče ježdění a péče o koně. Každopádně to víš nejlíp sama. Pro araba není 80kg nic co by neunesl. Hlavně počítej s tím, že zrovna arab je velmi vnímavý, dost snadno se zkazí a pak dá hodně práce ho napravit. Je to taky docela paličák, nesmí se na něj tvrdě. drak (02.05.2013 13:09:16) napsal: dobry den jsem zacatecnik a zvazuji koupi sveho prvniho kone,velmi se mi libi arbsky plnokrevnik ,ale mam nekolik otazek. predevsim moje vaha se mi zda pro tohoto kone vysoka vazim 80 kg coz pri me vysce 180 cm je sportovni postava ale nevim jestli je to vaha uplne vhodna pro mensiho kone jako je arab.do sve staje planuju dva kone aby konik nebyl sam,takze mne napadla i varianta araba nechat jezdit lehcim jezdcem a pro sebe poridit vetsiho kone . dekuji za radu
dobry den jsem zacatecnik a zvazuji koupi sveho prvniho kone,velmi se mi libi arbsky plnokrevnik ,ale mam nekolik otazek. predevsim moje vaha se mi zda pro tohoto kone vysoka vazim 80 kg coz pri me vysce 180 cm je sportovni postava ale nevim jestli je to vaha uplne vhodna pro mensiho kone jako je arab.do sve staje planuju dva kone aby konik nebyl sam,takze mne napadla i varianta araba nechat jezdit lehcim jezdcem a pro sebe poridit vetsiho kone . dekuji za radu
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?