Diskuze Bandáže spěchá!!!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

dobrý den chtěl jsem se zeptat k čemu slouží takové ty bandáže jakoby ty plátěné, je to něco jako šlachovky?? a k čemu to tedy splnuje učel???Chtěla bych je jen jako spevnování konských noh stačí to?? děkuji moc za rady...
Ahoj, záleží především na tom, jaký druh bandáží máš. Existují fleesové nebo elastické. Fleesové bandáže se používají na zahřátí nohou, např. po zátěži, aby koníkovi nenatekly nohy. Elastické bandáže se používají přímo pro práci, oblíbené jsou např. mezi drezurními jezdci. Výhodou je, že pokryjí větší část nohy, nevýhodou zase, že při nesprávném upevnění se mohou odmotat nebo koni "zaškrtit" nohu. Nevidím důvod, proč bys nemohla používat bandáže při ježdění. Při správném použití nohu spolehlivě ochrání. Při skákání je používat samozřejmě můžeš, nejdou sice tak tvrdé jako kamaše, ale nohu ochrání. Pokud jde o nižší skákání a kůň nestrouhá, nebo se nohami navzájem jinak nezraňuje, nemusíš používat žádné chrániče. Kvůli bandážím se ti nikdo smát nebude. Jde o běžnou část výstroje, stejně plnohodnotnou jako běžné kamaše, navíc se dají sehnat v nejrůznějších barevných variantách a krásně koně doplní. :-) Přeji hodně užitých chvílí při skákání :-)
Určitě, jak jsem psala dají se sehnat šlachovky kolem 800,- a ani zcela nové nejsou příliš drahé. Každopádně pokud by se jednalo o časté skákání, tak je riziko poškození šlach a léčba je velmi náročná a často nemusí být ani úplné vyléčení možné. Emush =) (06.03.2013 17:12:46) napsal:
Pája (03.03.2013 15:40:08) napsal: Nemusíš používat nic. Pokud jde o občasné skákání a netrénuješ na závody atd. tak nepotřebuješ nic. Pokud bys ale opravdu trvala na šlchovkách, mrkni na nějaké už použité na netu, dají se koupit za levno i málo použité. Myslím, že investice do 800,- není zase tak hrozná. Rozhodně není tak hrozná, narozdíl od ceny kterou by mohl vet požadovat ze kurýrování roztržených šlach nebo nevím co by se mohlo stát při větší zátěži ve skocích... :-| ;-)
Nemusíš používat nic. Pokud jde o občasné skákání a netrénuješ na závody atd. tak nepotřebuješ nic. Pokud bys ale opravdu trvala na šlchovkách, mrkni na nějaké už použité na netu, dají se koupit za levno i málo použité. Myslím, že investice do 800,- není zase tak hrozná. Denda03 (02.03.2013 17:52:33) napsal: no jo a coc mám tedy použít na skákání a bych nemusela kupovat ty platové mamka mi je totiž nechce dovolit.
no jo a coc mám tedy použít na skákání a bych nemusela kupovat ty platové mamka mi je totiž nechce dovolit.
Na skákání je určitě nepoužívej. Pokud ti kůň "nestrouhá" není potřeba aby měl šlachovky. Bandáže slouží hlavně ke zpevnění nohou a při pohybu nejsou vhodné, mohou pak nohy natéct, navíc v nich kůň není tolik pohyblivý. Denda03 (01.03.2013 20:09:22) napsal: aha a nebudou se mi smát třeba když je budu mít na skákání?? a na okrasu? nechci si totiž kupovat zbytečně ty plastové a tak často zase skákat nebu. Nesnesla bych kdyby se mě ptali jestli má něco s nohama třeba nějaký chronický problém
aha a nebudou se mi smát třeba když je budu mít na skákání?? a na okrasu? nechci si totiž kupovat zbytečně ty plastové a tak často zase skákat nebu. Nesnesla bych kdyby se mě ptali jestli má něco s nohama třeba nějaký chronický problém
Více méně bandáže slouží ke zpevnění a zahřívání nohou. Používala jsem je hlavně v zimě, po větší zátěži u svého koně, aby mu nohy nenatekly. Denda03 (26.02.2013 18:11:11) napsal: dobrý den chtěl jsem se zeptat k čemu slouží takové ty bandáže jakoby ty plátěné, je to něco jako šlachovky?? a k čemu to tedy splnuje učel???Chtěla bych je jen jako spevnování konských noh stačí to?? děkuji moc za rady...
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?