Diskuze Border kolie

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den všem, ráda bych se chtěla zeptat co mě čeká když si pořídím border kolii. Jestli ještě někdo neví o někom kdo jí nabízí kolem vánoc. Děkuji za odpověď
Ahojky, přijďte si popovídat o borderákách:-)
Ahojky neznáte někoho kdo by prodávám na Moravě štěně border kolie bez pp???
Mám doma borderu, sice bez PP... sice je na borderku moc klidná, ale když po ní něco chcu, hned ožije :D Má teprv půl roku,a le i tak je na borderu celkem malá, si myslím... má 45cm v kohoutku...
Ahojky, neznám, ale zkus projet různé inzerce na netu, borderek je poslední dobou víc a víc;-)
Ahojky, já mám taky borderáčka bez PP - už dva roky;-), jinak neboj - určitě ještě povyroste - BOC rostou tak do roka a pak ještě trošku zmohutní po roce a navíc to mi nepřijde malá - můj pes měří cca 55cm, tak si myslím, že má tvoje fenka dobrou výšku na svůj "věk":-)
Ahojky, tak to věřím, že od té doby bordery moc nemusíš, ale bohužel platí to všude, že je to většinou jen o lidech, takže když narazíš na blbce, tak ti "zmrví" jakéhokoliv psa, ale co popisuješ je opravdu hodně zvláštní chování a navíc jestli to byli psi a vrhli se po tvé fence. Tak jen popřát, aby byla tvoje fenka v pohodě a aby se to moc neodrazilo na chování k jiným psům a ať už na ně nenarazíte - jinak doporučuji pořídit si pro tyto situace třeba slzák, taky od jisté doby nosím stále něco při sobě, protože nikdy nevíš:-(
Jj přemýšlela jsem o spoustě věcí jak tomu zamezit jinak to na ní zatím zanechalo agresivní chování na psy, kteří mají černou delší srst, dneska jsme před barákem potkali pejska byl malej, měl dlouhou srst, byl bílý, akorát hlavu měl černou, dokud k ní byl otočen zády a nebyla vidět černá hlava, vrtěla na něj ocáskem a chtěla si hrát, ale ve chvíli, kdy se otočil a ona viděla hlavu, začala šíleně vrčet štěkat, naježila celou srst na zádech a úplná nenávist v očích, tak jsem ji okřikla a po chvíli přestala, ale byla neustále ve střehu.
Jojo, vím, Kuciho, moje kamarádka chce po něm štěně :) Ale i tak, každý na srazu borderek kde jsme byli nebo na agility apod. nám řekl že je Abby nějaká malá :D Ale tak mi to ani zas tak nevadí.. No, s těma bordeříma klukama to zní fakt divně, ale tak když nemaj dobrýho pána tak je to docela jasný, i když teď moc nechápu kdo by dal bordery nějkému člověku který by je třeba bil až by zagresivněli.. nevím, divný to je :D
Verča a Abby - vem si, že standard u dospělých fen je 45 - 53,5 cm, takže určitě Abby ještě o nějaký ten cenťák povyroste, kyž jí je půl roku a kdyby ne, tak aspoň budeš mít výhodu, že bude lehounká na agi a nebude tak namáhat kyčle:-)
Na mého tehdejšího pejska kdysi taky zaútočil borderák... já ty psy nějak nemusím, nevím... ale jsou jich plné agility, tak je nějak snášet musím.. ale nikdy bych si ho nekoupila...:( omlouvám se těm, kteří je mají rádi..
Za to se přece omlouvat nemusíš, každý má svá oblíbená a méně oblíbená plemena - já kdybych měla nesnášet všechny rasy, které mi kdy napadli mého nynějšího nebo předchozího psa, tak čtvrtinu psí populace nebudu moct ani vidět:-D:-D, ale tak jak říkám - ono zas tak nejde o plemeno, ale hlavně o jejich páníčky;-)
Děkujeme moc. Zatím se snažíme, chtěli jsme běhat agility, ale nějak jí ty borderky brzdí a tak budeme teď zas nevím ten cizí oficiální název, ale tahat zátěž. Budeme začínat malýma pneumatikama, vzhledem k tomu, že dělá přítel v pneuservisu, nebude problém časem dotáhnout větší, těžší až to půjde, pak když to půjde a nebudou problémy, seženeme něco mnohem těžšího.
domca.f.89,nezoufej ta tvoje čubinka zapomene pokud ty jí oimůžeš,stačí když jí budeš v přítomnosti podobného psa chlácholit,dokud na ní budeš mluvit bude si jistá,že o nic nejde,nauč se pozorovat a znát reakce psů.Lepší bude se obrátit na psychologa psů,je tosice blázen ale etologii má v malíčku.Držte se holky
No to je fakt... australáky taky nemám ráda:D a ten mi dorasoval psíka ještzě víc, než onen borderák. Ale tím to končí. Mně na nich vadí už jen ten pohyb jako by je někdo spráskal bičem:( Já nevím, kde jsem k tomu přišla.. :( Zato miluju belgičany:) ten mi sice taky napadl psa (ale byla to chyba toho mého - on totiž fenku bezmezně miloval), ale toho mi nikdo nevezme:)
ahojky , chtela bych se zeptat , co si myslite o borderkach v byte. Pocitam s tim ,ze pes bude muset mit kazdodenni program a o vikendu ani nemluvim ,ale jde mi to o , ze behem pracovniho tydne bude pejsek doma sam nez dorazim z prace tak jak to tïhle psi zvladaj doma sami aby se neukousali nudou . ma s tim nekdo zkusenosti ??? diky za nazory:-)
diky za odpoved:-)to rada slysim, ze je to s nima v byte ok :-) ja jsem se ted docetla, ze je dobra klec na tyhle psy v byte, protoze to maji jako takovou svoji boudu. vyplati se ta klec nebo je to to same jako kdyz ma pouze pelisek ?? Jestli jsi z prahy , nemas zkusenosti s nejakym dobrym cvicakem v praze ??? uz se tesim az budu mit doma to chlupaty stene:-)
njn každej má něco;-), já třeba na nich ten pohyb naprosto miluju:-D
Ahojky, já mám borderáčka v bytě a naprosto v poho, ani nedělal moc problémy jako štěndo - prostě se naučil, že když nejsme spolu tak odpočívá:-), ale samozřejmě, že mu ten čas musím vynahradit, ale dá se to:-)
jj je to v poho, ale opravdu to chce ve volném čase se hodně borderce věnovat a vymýšlet nejrůznější blbosti, abys zabavila tu jejich chytrou hlavičku:-D. S tou klecí já ti nevím - sice jí někdo doporučuje, dokonce to doporučují i v jedné odborné literatuře o BOC, ale tak nějak mi to přijde divný a když si vezmu, že by měl být pes zavřený třeba půl dne nebo i víc, tak je mi to proti srsti a hlavně si tam opravdu borderu nedokážu představit, i když jde asi samozřejmě o zvyk, ale já bych opravdu pro tu klec nebyla - spíš bych se snažila psa ráno unavit (vstávám kvůli Kucimu v 5hod.) a pak se snažit dát z dosahu vše co by mohl zničit nebo co by mu mohlo ublížit a třeba ze začátku ho nechávat třeba v chodbě nebo tak nějak podobně. Můj pes toho ani moc nezničil jako štěndo, ale to je asi spíš o štěstí;-). Jinak přehled o cvičácích v Praze nemám.
Dne 13. a 14.9.08 pořádáme velký sraz všech milovníků border kolií a australských ovčáků. Přijďte se podívat nebo ještě lépe, zasoutěžit si ! Více info na: www.svezivitr.cz
Ahojky... máme doma pětiměsíčního borderáčka, který teď váží 13 kg, výškově jsme ho zatím neměřili, ale je teď velký skoro jako některé drobnější fenky, s nimiž jsme se potkali. Tak začínáme mít strach, aby nám nějak moc nepřerostl. A ještě nás trápí, že zatím staví jen jedno ucho a druhé plandá dolů, nebo ji je pokládá na hlavu, srovná se to, nebo s tím máme něco dělat..? Máte s tím někdo zkušenosti? Prosíme poraďte, nebo nás jen uklidněte, že je to Ok. Děkujeme mockrát.
prosím poraďte, hrozně chci k 15 narozeninám borderu třeba malou. bydlíme v řadovce 3 patra s ne moc velkou zahradou a máma říká že tady nejsou podmínky pro borderu přesto že chodím na cvičák s ,,cizím,, psem a trávím tím dojížděním pro psa 5 km od města spoustu času : autobus, cesta pěšky přechody atd... to samé zpoět psa vrátit. a tak se chci zeptat že když s borderou budu chodit ven což mě baví (máme dva jezevčíky) jestli to stačí..... děkuji úředem za odpověď
Kolik asi tak vyjde bordera na měsíc nepočítejme pelíšek obojky vodítka atd jenom krmení... a nebo kolik toho sežere.... je to sice blbej dotaz ale nemam zkušenosti s velkym psem co se tyče žradla
Coltovi je teprve 5.5 měsíce, ale zatím sežral asi 20 kg granulí, tedy za 3.5 měsíce, co ho mám. Šlo by to možná spočítat podle tabulek na zadní straně granulí, ale já mu dávám, co sežere a nemá žádné problémy, jak jsme zjistili. Takže víc ti už poradit bohužel nemůžu. A promiň, nějak jsem to "kolik" přehlídla....se nezlob.
no dyt se ptam prave kolik toho sezere
Z8leží nma tom, jaké krmení si vybereš, jsou v tom několikasetkorunové rozdíly, můžeš koupit žrádlo za 500,- nebo taky za 1700,- Kč. Je lepší se ptát kolik toho sežere.
Mojí fence budou 3 měsíce a denně sní 200 g granulí. Kupujeme Proplan Puppy, 3 kg za cca 430,-Kč...docela se to prodražuje takže plánujeme kupovat velké 15 kg balíky, ty stoji cca 1600,- kč...snad nám to něco přes měsíc vydrží, s jejím apetitem...:)
My teď dlabeme Trovet HLD - za 5kg jsme zaplatili přes 500kč a denně pesan zdlábne cca 200g
Tak s tou velikostí ti neporadím, protože už si to štěněcí období moc nepamatuju, co se zeptat chovatelky? Jinak standard u BOCek je dost volný, takže si myslím, že zas tak extrémně nepřeroste;-) a přijde mi, že v poslední době jsou celkově psi o dost mohutnější a větší než tomu bylo dřív - dnes běžně váží borderáci přes 20kg (až na toho mého hubeňoura;-) a to dřív moc nebylo... Jinak nám uši hodně "putovaly" tak nějak do roka než se usadily do dnešní podoby a pokud vím, tak se borderám uši nelepí. Máš krásného borderáčka:-)
...jedete taky někdo na sraz do Horní Suché???
Ahoj vsem,hledam sourozence sve bordery nar.15.7.2007,V Boskovicich bez PP.....8-) kdybyste o nekom vedeli,tak me dejte prosim vedet....
Ahoj, musím tě vyvést z omylu, protože to že jsou boc "hodné" je tak trochu jinak... Mám boc už asi rok a půl, když jsem ji dostal, tak jsem myslel že budou takové jaké jsou ve filmech - že si budou hrát s ostatními psi, že ji budu moct s nimi nechat o samotě... NE. Moje borderka je velmi dominantní, většina je jich prý taková, nemůžu ji většinou ani nechat přiblížit k jinému psovi, aby mu něco neudělala... To že ten "páníček" měl ty boc na volno a nemohl je mít plně pod kontrolou, to o něm značí že je to pěknej kus deb*la... Nic si z toho nedělej, tvé fence se to určitě rychle zahojí a zase budete moci běhat na plno.
Tak uz jste sem nikdo dlouho nenapsal ;-)
Moje border kolie taky nemá moc v lásce ostatní psi, ale naučili jsme ji docela poslouchat a pokud si jí ostatní psi nevšímají, tak je to v pohodě. Nedávno jsme si pořídili ještě druho fenku (křížence).Ze začátku to vypadalo že si na sebe nezvyknou. Ale už si na sebe zvykly, tak je můžeme nechat i samotné. Samotné jsou ale málokdy, protože Sinda (borderka) je v domě a Anynka (kříženec) venku v ohrádce.
Já bych si dovolila tvrdit,že jako lidi tak i psi se rodí s nějakou povahou. Každéh plemeno má danou nějakou povahu a chování a stím se taky narodí.A pak záleží na tom jaké zkušenosti zbýrá pjsek během života,a co se do něho vryje na celý život. ;-)
Náš Aldo je naprosto v pohodě s každým se chce kamarádit,ale běda když jdem večer na procházku(když je tma)pořád si hlídá okolí zda na něho náhodou něco nevyletí,jinak je to naprostý mazel.Naše Mery (3.m.) to má jednoduší ,protože vyrůstá s Aldou a je daleko drzejší,je naprosto skvělá hlídačka a k cizím si drží odstup,ke známým je ale milionek.Martina;-)
Můžu se zeptat jestli si myslíte, že je to opravdu povahou zaviněná ta dominance, nebo špatnou socializací? Jako já co jsem měla možnost vidět borderky, tak byli opravdu jako ve "filmech" a byli naprosto v pohodě.
Hodně s Coloredem cestujeme....Šumava, střední Čechy, Jizerské hory, Ostravsko, Jeseníky... Jsou tu nějací hafíci s páníky, kteří rádi poznávají nové kamarády a chtěli be s námi taky někam vydat, nebo se třeba jen někde někdy potkat? Blannča a Coloredo
Neznáte někdo osud Verči a její fenky Abby? Dlouho se tu neukázaly a našla jsem inzerát, že Abby prodávají, ale nic mi neodpověděli...nevíte někdo, kde je Abby konec?
Často se sem chodím dívat, ale žádné nové články... Tak si říkám, že když nikdo nezačne, nic se dít nebude... Tak je to asi na nás.. ;-)
Přesně, to je na nich právě to krásný!
Ahojky mam doma 5 mesicniho borderaka Bena a ted jelikoz jsem po operaci kotnik a kolene zaroven se o nej staraji rodice. Benik je posloucha uz umi pekne aportovat, ale jediny probelm je v tom, ze venku zere zbyky jidla a ostatni vyklaly od psu. Jednak je to humus, ze pak smrdi cely a taky mam strach, aby neco nechytnul Poradte jak ho to odnaucit. Tatkak skubne voditkem, rekne fuj, nic nepomaha....
Coloreo dělal to samé, a ještě k tomu by sežral i kapesníky, sáčky a kdejaký odpad, popelnička moje jedna. Naučili jsme se povel "pusť!!", nejdřív na hračkách, klacíkách při hře a za čas to začalo fungovat i v situacích, kdy chtěl něco žrát. Občas ještě někde něco zhltene čuník jeden, ale už jsme to hodně omezili, ale taky musíme psíka pořád mít na očích a hlídat.
Ahojky, víte někdo jak vypadá bonitace borderek?? co se tam všechno dělá ? je tam nějaký povahový test a tak?? Máme jít na bonitaci a já vůbec netuším na co se připravit ...
Ahojky.Četla jsem Váš článek až dneska a jsem docela překvapená,že borderka toto mohla udělat?Já si myslím,že strašně moc se dá ovlivnit výchovou.Pěkný den
Ahojky Ben ted bude mit pul roku na hrbete uz ma takovou tu drsnou srst. Jednou uz trosku linal asi ve 3 mes. a ted to vypada ze bude linat znovu porad se drbe a zacaly mu padat chlupy? Jak to bordery maji s linanim???Ja jsem ho prohlizela a na blesky ani jine parazity to nevypada. Tak si rikam ze se asi drbe ze ho ta srts svedi.8-}
Mě přijde, že můj borderák líná celoročně:-DD. Teď je otázká jestli tvému borderáčkovi padají chlupy opravdu ve velkém, všimla sis, že by měl méně srsti nebo to bude třeba opravdu to vypadávání v rámci línání, těžko říct na dálku, ale zase to drbání ve spojené s vypadáváním chlupů je možná způsobené nějakou alergickou reakcí (třeba na žrádlo) nemá někde nějakou vyrážku, suchou pokožku, lupy? Jestli se opravdu drbe často a blechy to nejsou, tak raději jděte k vete, protože to může být předzvěst nějaké nemoci.
Lehounká možná bude, zato se bude muset váce odrážet při skocích, což je zase nápor na nohy. Viděla jsem skákat malinkou (vzrůstově) BOCku, a hned říkám, že bych jí raději, mnohem raději, viděla někde pást či něco, než dělat agility8-} ;-) Jinak..každá bordera je vzrůstově jiná. Tu mojí považují za skrčka, má nějakých 48cm, cirka;-D
Border collie nesmí být žádným způsobem agresivní. Pokud jsou je to zaviněné nějakým špatným zážitkem, socializací..apod. To, že píšeš, že nemůžeš nechat svou ani pořádně přiblížit ke psu, aby mu něco neudělal, to je už docela solidní nezvládnutá výchovu. Promiň mi za to, ale je to tak. Ikdyž má pes každý jinou povahu, se kterou se rodí, borderky nejsou, nebyli a ani by neměli být nadále agresivní bezdůvodně. Psů si povětšinou buďto nevšímají, nebo jsou přátelské
KARTÁČE !!! MUSÍ SE KARTÁČOVAT
Je to jenom sezonni linani nastesti8-) kdyz poradne toho mojeho bobanka vycesu tak je pokoj. Tak jsem rada, ze to neni nic vazneho:D
tak my si nedávno pořídili borderského chlapečka...je to tan nejůžasnější pejsek co existuje
Taky mi to tak příjde:D Ale není to zase tak zlé, horší než tyhle chlupy jsou od krátkosrstých plemen, jako jsou např. jezevčíci nebo labradoři. U těch je někdy celkem problém za sebe všechno dostat:-)
Fakt se musí kartáčovat jo??? Tý jo, díky za radu:-DD :-DD :-DD :-DD
nestras! nicit veci! v pondeli si privezu borderi stenatko, pritel mu udelal moc peknou boudicku, skoro bych tam sama bydlela.. a tak nejak se obavam o jeho zdravotni stav, az si ji psik upravi dle sveho ;-) tedy s nicenim veci jsme u stenete uz tedka psiho duchodce nemeli problem zadny, ale vzdycky znicil /dle jeho upravil/ vsecko, kde bydlel, kreslo, pelisek! krasny ratanovy, cely do kola okousany! ale jemu se to asi libi, jak ho to picha, obal z tech klaciku aby to vypadalo, zmizel docela rychle a to uz davno nebyl stene..;-) vchod do sve stare boudy si taky musel ozrat dle sveho, v tom niceni vidim spis budovatelstvi ;-) navic nove stene? vyborna zalezitost, jak se vsichni cleni domacnosti nauci po sobe nenechavat nic na podlaze a davat boty do botniku ;-)
ahojky, som tu u hafíkov nová, ale moc sa mi tu páči. Pozerám, že je tu kopec kamošov a kamošiek, tak snad sa niekedy uvidime na agility, alebo výstave. >:)
krasny pejsek a jak je chytry.. už moc dobře víme, kde se čůrá a nečůrá..a že se chodí často čůrat a bobíkovat ven. ale přečůrala mě - včera koukám, že miláček leží na koberci všecky tlapky celé na zemi, ale ten ocásek je nějak nahoru..loužička a jak se mi pěkně koukala do očí celou dobu. to sem žádného jiného psa neviděla vymyslet, jeden by to musel obdivovat. moc dobře ví, že jakmile si přičapne, tak už se jde ven, nebo aspoň ke dveřím k hadru.a vleže na to panička nepřijde, že.. a nepřišla, až bylo pozdě :-D
Jsou krásné, jsou inteligentní..jsou nej nej nej...jsou to Borderky... Ale na druhou stranu Co už vám Vaši bordeří miláčci zničili??? Na svého borderáčka nedám dopustit, okousanou nohu os stole a skříň nějak oželím, sponu na batohu vyměním, pantofle vyhodím....:-~ ;-) A co vy???;-)
Ahojky, já teda musím říct, že můj borderák je v tomhle opravdu zlatíčko - od štěnda zásadně likviduje pouze "svůj majetek" - takže hračky a jeden pelíšek - to se dá zvládnout:-D, vůbec si nemůžu vybavit, že by nám někdy něco zničil. Neboj, určitě ho to přejde, je to ještě mlaďoch;-)
Zdarvíme překrásné borderčáto;-D
Ničení ? to známe - na jaře jsme malovali, no a ta naše malá rošťandá spí v ,,prádelně" ( taková odkládací místnost) no a tam bylo taky krásně vymalováno, ráno jsem přišla a barva ze zdi ohlodaná - rohy ohlodaný ]:-(
jinak nam naše myš zničila proutěný košíček na dokumenty, který si maminka neuklidila.. a moc ráda vykusuje koberec, teďka dostala nový pelíšek, ušitý taky z koberce a tak teďka likviduje jen jeho, jinak nemá příležitost, když je sama, nebo zlobí, tak je na zahradě a ta hromada listí, kterou likviduje je tam speciálně pro ní.. i když ona si myslí, kdoví co zas neprovedla, když se to musí hrabat ;-)
máme mimi borderky a vzhledem k tomu, že jsme doma jen trapní dvounožci, nebo kočky, které si odmítají hrát s prdlým psem, tak hledáme, jestli nemá někdo obdobně staré mimino /nejlépe borderku/ někde na praze 4, aby si pejsci mohli hrát na své úrovni, velkých cizích, byť hravých psů, se zatím ještě bojíme ;-)
ne to nemyslím , mylsím nějaké genetické vady nebo tak něco, když má pes pp tak je to alespoň nějak zaručené,ne?
To je trošku hloupá otázka si myslím 8-} jestli je s pp nebo ne to neovlivní , myslíte že voříšci jsou více náchylní na nemoci ??? ]:)
Ahoj, chtěla bych vědět jestli se mám obávat nějaké nemoci když mám psa bez PP, třeba v pozdějším věku? děkuju
jéé ahoj, teď jsem četla že hodně cestujete. Já jsem ze západních Čech, konkrétně od Tachova. Kdyby jste měli cestu kolem tak se zastavte, můžeme třeba zajít na hrad Přimdu, je to zřícenina a taky hezká procházka:-)
jj, děkuji za radu. Zkusím to. Tím nic zkazit nemůžu:-)
Ahojky, papíry by ti měli zajistit zdravějšího jedince, ale poslední dobou stále víc sleduji u borderek s PP, že se hodně stává, že jedna či dvě boc z vrhu po rodičích, kteří mají nulové nebo nízké DKK, mají strašně vysoké DKK - ostatní z vrhu mají nulky nebo nízké DKK - přijde mi, že se to teď stává opravdu často - holt špatná kontrola chovu, nebo si to nedokážu vysvětlit... Jestli se bojíš nějakých nemocí či vad, tak nech borderáčkovy udělat DKK, vyšetření očí, třeba dávej pesanovi jako prevenci nějakou kloubní výživu a snaž se ho osvalit...
myslim, ze zarucene neni nic, ale preci jen clovek vi, zda rodice jsou zdravi, kdyz ma pejsek pp, i kdyz je to jen predpoklad. my sice pp mame, oba rodice DKK 0/0, ale to neni zaruka, DKK se bojim jak cert krize, uz jen proto, ze mam psa - oriska a ten ma klouby, kosti spatny uplne vsude, teda az na ty kycle ;-)
ahojte, nechtěli by jste někdy někde podniknout takovej menší sraz border kolií?
Ahojki...je to skvělý nápad!!! A kdy? Teď ještě v zimě? Nebo jaro...? A jakou formou? Výlet, víkend.... Je to skvělá myšlenka ale chce to důkladně promyslet... Jet na procházku přes celou republiku může být problém...ale jet někam na celý víkend už se vyplatí...ale zase kde se ubytovat... Páníček borderky Amy "Miky" snad už má taky nějaký nápad...nebylo by od věci se s ním o tom pobavit... My zase máme pár tipů na ubytování, kdyby šlo o víkendovou akci...
Já vím že je to někdy docela těžké se někam dostat,hlavně když je to přes půlku republiky. Bylo by to ale fajn, vzít pesany a jít se někam podívat, třeba na nějaký hrad, do přírody a tak..
ahoj, tak jak jste přežily silvestra. já docela v pohodě prvnš jsem štěkala pak mě to nebavilo tak jsem usnula 8-) :D
Potom bych se prosím potřebovala zeptat, jak dlouho asi tak čůrají doma, jasný já vím že u každého je to jiné, ale do kolika asi tak nebyly čistotné ty vaše. Ona už jen přes noc. Jspou jí 4 měsíce a třičtvrtě.
VYŘEŠENO :D pořídila jsem jí klícku ( vejdu se di ní i já ) :-DD má jako boudičku a vní si nečůrá jupí :D
no to je skvělý:-) Psi si málokdy znečistí svoje místečko takže klícka zabrala:-) gratuluji
to mě vcelku pobavilo, mám zajímavý problém ;-) už od zcela malého mimina se naše myš nikdy nepočůrala na návštěvě, vždycky si ukázkově říkala a všecko.. v chodbě, ale daleko od pelíšku je loužička vyjímečně při naší delší nepřítomnosti.. ale obývák? koberec? ať čůrá venku vzorně jako dospělá, tak koberec jí asi rozčiluje.. protože je na něm hodinu a v nestřeženém okamžiku - to se vždycky alespoň nějaká objeví a tam si hraje a taky spí.. snad to vymizí taky, protože zrovna ten koberec mi u rodičů na tom druhém psím nezávazku moc bodů nepřidává :-)
dobrý den. mám půl ročního pejska borderky. až na jeden problém si na něj nemůžu stěžovat. Doma poslochá bezvadně, všude za mnou chodí. i na záchod :) .ale venku, sem pro něj úplně vzduch. jenom kouká okolo, tahá na vodítku. téměř vůbec nereaguje na oslovení, natož tak na nějký povel. zkoušela sem měnit hlas, dělat zvuky, motivovat ho hračkou, pamlskem, když už něco zabere, jenom na chvilku a pak ho to omrzí a zase všude kouká. když odběhne daleko, na zavolání přijde, ale tím to končí. zkoušela sem se mu schovávat, ale hned jak mě najde, ani není moc nadšený a už zase něco čmuchá, nebo běží jinam. Před týdnem sem začala cvičit s klikrem. Ale zatím téměř žádný výsledek.Chtěla bych s ním dělat agility,ale takhle to asi moc nepude:( Nemáte někdo ňáký zkušenosti, nebo cenné rady?Budu moc ráda....Děkuju
ale ja ho mam na voditku jenom na ulici. jinak je porad na volno! myslela sem tim,ze taha na voditku kdyz deme po ulici. jakmile uvidi auto, cloveka, zvire....jinak je na volno a beha jak divej. kdyz ho zavolam, prijde, ale jinak nevnima, ze na nej mluvim. neumi se soustredit. i kdyz ho doma ucim naky blboviny, je nadsenej,ale jediny co dela, je, ze mi chmata zubama po rukach a nejak nepremysli co po nem muzu chtit. asi neco delam spatne, ale nevim co....
uz od te doby, co jsem si borderku privezla ji zapinam na voditko jen kdyz je potreba a ven chodim i bez obojku nekdy. zapinam ji jen kdyz jse, ve meste nebo u silnice. je ji 5 mesicu a drzi se me porad, nezatezuji ji na vychazce a davam ji maximalni volnost ale nekdy ji taky prozkousim jak posloucha :-DD kdyz je porad na voditku tak ji to nebavi, a proto za vami asi nechce :-~
mám dotaz na zátěž pro 4 měsíční obludu. je denně 8 po lese pro ni hodně? nepočítám tedy to, co naběhá přes den na kratších procházkách, nebo na zahradě. polehávání už se hoodně dlouho nekonalo.. do schodů většinou nosíme. les teda zvládá i druhý 15letý pes, ovše ten jde jen po cestě a nenaběhá toho tolik.pejska rozhodně nechci přetížit, bojim se kyčlí a všeho, ovšem chodí na volno a nejvíc miluje povel vpřed ;-) chtěla bych jí vzít v létě do alp, na týden a denně tak 10 - 16 km, víc ne, nebude to na ní v roce brzo? pejskovi se samozřejmě pohybově přizpůsobujeme, ovšem tahle dovolená mě napadla kvůli ní.. nemám pocit na ní neúměrné zátěže, protože si délku proch. určuje sama a může pořád, ovšem velmi by mne zajímaly vaše zkušenosti, případně názory ;-)
Ahoj.Mám takový dotaz. Plánujeme cvičit agility a šli jsme se kouknout na cvičák. Tam nám paní řekla,že by Kaila měla zhubnout na 16 kg, aby se jí lépe skákalo a netrpěli klouby atd...že je "tlustá". Byla jsem docela v šoku, nikdy jsem nemyslela,že má nadváhu! Má 53 cm v kohoutku možná o chlup více a váží 20 kg. Má mohutnější stavbu těla po rodičích a nikdy z ní nebude malá drobná borderečka. Tak je mi z toho smutno, mám ji snižovat dávku...když jsem řekla,že jí dáváme cca 230g na den, tak jsem šokovala..prý stačí 200g, ale každý pes je jiný ne? Tak jsme se těšili na cvičení a místo toho budeme hubnout...:(( Přitom veterinář nic k váze nenamítal, je akorát...tak já nevím, poraďte...
jo a omlouvám se, myslela jsem že máš fenu tak jsem psala všude ,,jí":-D
no tak zkus borderce dělat něco moooc příjemného, musí pochopit, že v blízkosti pána je krásně a příjemně, vezmi nějakou hračku, co má ráda, pamlsky...A když tahá, tak zkus náhle změnit směr chůze, protože pes by měl jít tam kam ty a ne ty za nim. To mi pomohlo a pomalu se můj pes naučil netahat i když to ještě tak slavný není. Nemluv na ní a prostě se najednou rozmysli že půjdeš úplně jinam. Na toto cvičení je dobré dlouhé vodítko.
Hele a nezbláznili se??? Co je na ní tak tlustého? To asi nemá cenu, zkus třeba jiné cvičiště, protože tohle neni asi normální. Můj borderák měří 55 cm a váží 21 kg, a když vyleze z vody vypadá jak kdybych ho týrala hlady a jinak je mohutný, protože je venkovní a má hodně chlupů. Nezoufej a zkus to jinde,ju? Hodně štěstí:-)
Pohmatem cítit jsou, ale rozhodně ji nějak markantně netrčí, viditelné nejsou.:) No krmím proplanem, ted dáváme teda 210 g na den. Na tom cvičáku byla jedn aholčina taky s borderkou, ta byla menší a měla 14 kg. nechávala mi šáhnout na takové dvě kosti na zadku..nevím jak se jim říká, že mají být cítit, ale Kaila je rozhodně nemá tak vystrčené. Víte jak to je, mě se zdá normální, rodině taky, ale byla jsem na vážkách, když to říká holka,která to cvičí tolik let a snad tomu i rozumí. Proto mě zajímal váš názor, jestli nejsem nějak zaujatá a nevidím to objektivně.:)
ahoj,na těchle pejscích se mi hrozně moc líbí jejich inteligentní výraz,je to až k neuvěření jak vypadají chytře.:-) Bohužel mám jednu špatnou zkušenost,když bylo našemu zlaťákovi 3 měsíce tak ho jedna skoro napadla.S ohromným vrčením se na nás vrhla,ale naposlední chvíli si asi uvědomila že je to ještě štěndo a tak zuby cvakly naprázdno.Nějak jsem z toho byla v šoku protože tohle bych od borderky fakt nečekala.Určitě ale kvůli jedné špatné zkušenosti na tuhle rasu nezanevřem:-)
No můj borderák si kamarády vybírá, některé psiska přijme ihned bez zavrčení, jindy vrčí no a někdy ho musim nechat se trochu poprat a když je hotovo, nechají se být a jsou kamarádi:-) Na feny samozřejmě nikdy nezkusil nic a na štěnata už vůbec ne
Dobry den, prosim vas proradte, máme doma 2,5 měsíční borderku. Když odejdeme do školy nebo do prace, pokažde máme ukousané lišty kolem stěn, vypadá to že díky tomu, jak ty lišty odtrhává a škrábe, se snad prohrabe až na chodbu. Už si fakt nevíme rady, zkoušela jsem je posypat i pepřem, ale nic nezabírá. Včera jsem byla pryč jen dvě hodiny a udělala to stejně.:(
Prosrorná pokojová klec.... Kovou.... textilní by asi potrhala..
Jojo, a myslíš, že by stačila ohradka?
Omlouvám se za ty namnožené překlepy..to bude topu chřipkou a horečkou:-(
To záleží jak máš šikovnou borderku...jestli T to přeleze a bude ničit dál.. Můj borderák hlodál vše...cokoli co našel...a našel pokaždé něco... nepřišli jsme na způsob, jak ho to odnaučit...možná nějaký existuje...ale nám nezabralo nic... Dostal kovovu pépokojovou klec, pomalu si na ni zvykal asi týden, přijal ji za svoji noru, nejradši je měl zadělanou přehozem, aby ho tam nic nerušilo, když jsme byli doma měl otevřená dvířky, když jsme odešli, zavřeli jsme ho, protožejsme před tím i potom byli dost akticně a dlouho venku, tětšinu času v kleci prospal... A vypadal spokojeně...
děkuju z radu. občas je to už lepší, když dem po ulici kde to zná a nikdo na ní není, tak je to v pohodě, ale kdekliv jinde zatím hrůza. zkusím to co ríkaš. dík moc
nevím jestli tu něco takového zaznělo, ale zdá se mi že mnho lidí má problém s tím, že jeho psa napadla bordera. myslíte že je to tím, jak si ji teď kupuje každý a je celá přetvořená nebo to tak má být ? Vždyť border kolie bývaly vždy super. Dnes si ji koupí každej kvůlu módě a nemají pohyb atk jsou agresivní to je strašný. Přestaňte už s tím. 8-} :_(
Já ten osud znám ;-) ... Abbinka se má nádherně a to je snad hlavní... :)
psala jsem P R A C O V N Í linie Mimochodem, kdo by kouknul na stránky Lukáše Vaňourka...najdete tam našeho bezpapíráčka COltíka Coloreda...a jeho rodokmen...to jsou samí pasecí machři...až na ten detail, že maka a taťka jsou nevlastní sourozenci.
Jako já bych řekla, že tohle druhý štěndo bude mít taky velmi dobré předpoklady k pasení po matce, takže to popravdě opravdu moc nechápu... Nechci nikoho soudit, jen jsem se nad tím pozastavila, možná proto, že sama mám "psa z farmy bez PP" v městě, možná proto, že to s ním nebylo vždy jednoduché, ale je to naše největší zlatíčko, ale určitě vím, že až si budu k němu pořizovat druhého kámoše, tak se určitě poohlédnu spíš po sportovní linii...
Nechápeš to dobře. Sice to nebyl první pes...což je jedno, ale ten "První pes z farmy" byl pes pořízený spíš emocionálně, bez důkladnějšího zjišťování rodičů a původu. "Druhý pes z farmy s PP" byl vybírán mnohem důkladněji, to jsme studovali rodokmeny, kdo z předků se čemu věnoval a na jaké úrovni, jaké mají povahy, zdravotní stavy atd. Nakonec jsem ráda, že jsem si i toho prvního vzala, protože lepší pro něj je, že skončil u Lukáše a může se věnovat pasení pro které má ideální předpoklady, než kdyby si ho vzal někdo, kdo by to nezládl mnohem hůř a pes by skončil pod autem, nebo totálně zkažený...u borderek to jde snadno.
Jestli to dobře chápu - první pes se pořídil z farmy bez PP - nezvládla se jeho výchova, proto se pořídil druhý pes z farmy, ale s PP???
dívala jsem se na ty stránky, určitě se tam má fajn, ale já spíš nechápu, proč si jako dalšího psa pořídit štěně po matce co se intenzivně věnuje pasení, protože tě může potkat třeba v pubertě s tvojí fenkou to samé - samozřejmě, že taky nemusí a já bych ti to nepřála...
Neberu to jako útok.. Ono je těžké posuzovat situaci podle pár řádků. Fakt je ten, že to celé není o tom, že mám borderku co hodně pase, jsou s ní problémy, tak se jí zbavím, to určitě ne. Jen se Coltík dostal do těch nejlepších rukou, co znám a má možnost dělat denně to, co ho nejvíc baví...což by u mě neměl. Dívala ses na Lukynovy stránky, na Coltíkův profil a jeho fotky, kdybys ho u těch ofcí viděla, možná bys to víc pochopila...? A bereš v úvahu, že se člověk pořád učí, vzdělává a umí a ví toho taky čím dál víc...? Cailin by myslím pásla, kdyby měla možnost, nejspíš ne tak zaníceně jako Coltík. Chodíme na obedience, připravujeme se na agility a pasení zkusíme taky. Nemusí to dělat pořád a vrcholově. Když bude pást a zvládneme třrba udělat nějaké zkoušky, budu ráda. Vím moc dobře, jaké má předky a že pást může pěkně. A Coltík je moje zlatíčko pořád. A kdyby ti ješně něconebylo jasné, můžu ti to soukromě objasnit.
Aha, tak ono šlo hlavně o barvu, tak to jo, už nemám žádné otázky...
Naprosto souhlasím, jak tu tak čtu ten začátek, tak mi připadá jako by tu psali lidé, kteří za život potkali tři borderky a všechny zrovna špatně vychované... Já mám doma nyní tři borderky, kamarádku s dvouma, kamaráda s jednou a společně se setkáváme na procházkách s dalšími bordermaniaky... A nikdy se mi nestalo, že by nějáká z těchto borderek co znám nějákému psu něco udělala... I když na nějákou z těchto mojich známích borderek nějáký pejsek zavrčí nebo dokonce vyjede, tyto (včetně mých) borderky odejdou zpátky ke svému majiteli a onoho pejska si nevšímají... Opravdu, pokud je dobrý majitel tak je dobrý i pes, já svoje BOCky můžu nechat o samotě s jakýmkoliv psem a vím že mu nic neudělají, i když si pes začne moje od něj odejdou s výrazem -ten mi za to nestojí- a běží za mnou :-DD Borderky jsou úžasní psi, ale jen s dobrým majitel a je mi líto, že tolik lidí potkává borderky, které zrovna narazili na špatného majitele... A ti co tu píší, že jsou dokonce ty jeho nějak agresivní... tak... nejspíš dělají něco špatně... HankaD. (03.10.2008 06:11:39) napsal: Můžu se zeptat jestli si myslíte, že je to opravdu povahou zaviněná ta dominance, nebo špatnou socializací? Jako já co jsem měla možnost vidět borderky, tak byli opravdu jako ve "filmech" a byli naprosto v pohodě. Tyto dvě museli být opravdu hodně špatně vychované borderky a jejich majitel opravdový blbec, taky se ti nedivím, že BOCky už moc nemusíš, ale koneckonců, všechny nejsou takové a myslím, že aby si pejsek zvykl, měla bys ho nějákým opatrným způsobem znovu na černé dlouhosrsté pejsky zvykat, třeba s rozumnými páníčky a hlavně náhubky na obou stranách... Věřím, že tvoje fenečka si časem zvykne, ostatně je to hodně starý příspěvěk a možná si již zvykla... <b>domca.f.89 napsal(a): Ahoj, vím, že ve většině případů jsou borderky hodné, ale musím vám napsat jeden zážitek s nimi, stalo se to minulý týden, byla jsem na našem soukromém pozemku, svého bulíčka jsem měla na votíku, zpoza rohu vyběhli dva psi borderáci, běželi k nám a vrtěli ocasem, když doběhli, vytasili zuby, mého bulíčka každej drapnul zubama za jednu půlku zad a rvali jí, každej svým směrem, jako když jí chtějí roztrhnout na dvě půlky. Byla jsem tam sama, řvala jsem jak prdlá o pomoc, ale nikdo nepřišel, tak jsem je musel odkopat, svou pokousanou berušku jsem hodila do auta a chtěla je odehnat, ohnali se a vystartovali i po mě, naštěstí v tu chvíli přišel majitel a úplně mě šokoval, když viděl mou pokousanou berušku řekl mi, že si jeho psi chtěli určitě jen hrát a očuchávat se a já z toho dělám až moc velkou aféru a když jsem řekla, že si půjdu stěžovat na jeho volně pobíhající psy, tak mi řekl, že mám bojové plemeno a co mám čekat a kdo mi dokáže, když jsem tam byla sama, že nenapadla nejdřív moje fenka jeho psy. Byla jsem z toho absolutně v šoku. Takže od té doby borderky nějak nemusím ani vidět.
10.10.2009 se koná sraz pejsků a pejskařů v Rakovníku, kdo se přidá?
A Caica je zrovna příklad borderky,která nepase...:o)teda psi jo
Tak to co tu zmiňuje Blanka není až taková pravda...i psi z jiných chovů než pracovních mohou být agresivní a mít šptané vlastnosti...není to tím,zda mají nebo nemají papíry...potkala jsem hodně borderáků...(většinou papíráky)a téměř všichni byli agresivní...určitě to ,ale není tím jestli mají nebo nemají pp... Co se týče temperamentu...nemyslím si,že by měl dát člověk hned psa pryč pokud ho nezvládá nebo mu na něm něco vadí...(to by asi neměl psa nikdo) Můj pes má velmi silné pastevecké vlohy(taky je pracant) a v životě se mi nerozběhl za neživou věcí....takže to není jen o tom...
Jaký obvod trupu májí vaše border kolie? Chceme našemu štěněti koupit posuvný postroj tak ,aby mu byl dobrý i v dospělosti.
Ahoj, nemůžu se rozhodnout mezi Borderkou a Australským ovčákem. Bydlíme ve městě v domě s menší zahradou, ale stačí vyběhnout kopec a jsme v lese. Co byste doporučili vy? Jsem ochotná věnovat psovi veškerý čas, kdy nejsem ve škole. Mamka ještě nic nedovolila, takže jen tak do budoucna :)
Borderky v barvě sable se hledají těžko, ty nejsou na každém rohu jako čb, s opravdu pěknou sable borderkou je to ještě složitější... Zkus si je někde vyhledat a uvidíš sama. A já jsem člověk, kterému docela záleží taky na tom, jak jeh pes vypadá...Lukáš říká, že barva sice nepase, ale budeš se na ni nějakých 15 let dívat......ty roky ber jen orientačně. Taky jsem přesvědčená, že už toho vím mnohem víc a spoustu projevů dokážu líp vyhodnotit i podchytit a přizpůsobit se tomu. A navíc....ta šance sice je, ale přinejmenším poloviční...dokonce bych řekla že ještě nižší...ale odborník na genetiku nejsem. A jak se říká, že genetika je sice věda a le taky s....., nikdy se na ni nelze spoléhat.
Myslím že to je zase jen o lidech. Zjednodušeně se tomu říká nezvládnutí temperamentu. Ale myslím, že dost lidí si pořídí bordrku bez PP odněkud z farmy, kde se na rodokmen nedbá a rodiče "pracovní psi" se nekontrolovaně spáří a máme kupu štěňátek...někdy i z p***** linie a hlavně s velkým předpokladem pro pasení....a takové štěndo si přiveze rodinka do města...jak to dopadne? Buď ho přejede auto, nebo ho prostě nezvládnou....začíná to tím, že pes najednou neposlouchá, i utíká, je nervózní, pak agresivní....a jen pro to, že má silný neuspokojený pud k pasení.... Je to napsané možná přehnaně, vím že to není pravidlo, ale stává se to hodně často a málo těchto psů se potom ještě napraví tím, že se dostanou k pasení a srovnají se. Píšu i ze své vlastní zkušenosti. Po tom, co jesm si tím sama prošla s Coltem a začala jsem se o tuto problematiku víc zajímat, jsem zjistila, že spoustě lidem je třeba borderku NEDOPORUČOVAT. Chcete-li vědět víc, mrkněte na profil Coltíka..do sedmi měsíců bezproblémového štěněte....pak to začalo... Naštěstí jsme včas našli řešení. Neuspokojená potřeba pást. Colt se teď učí u Lukáše Vaňourka a vypadá to, že by se mohl pod Lukynovým a Dádiným vedením věnovat i trialům.
jezkote mankote! zaciname s dietou, zitra ma potvora naordinovane bezky a bude bez vecere! my sme s pritelem koukali na tvojho pejska po te pochvale a prisla nam malinka.. asi je to vec nazoru ;-) ne, prisla nam akorat, nase ji asi preroste.. ve svym okoli mam dva mlady borderaky, jeden ma 24 kg a druhy 17 a to jsou psi a oba vypadaji dobre, ze by mely byt nejak hodne vystouply kosti na zadku, to se mi nejak nezda..
a zebra jsou citit pohmatem? mame taky mohutnejsi bcku.. zatim je to stene, ma ale uz 15 kg, je vetsi nez psi a je to fenka.. ovsem veterinar ji jen vychvaluje, rozhodne taky bude vetsi, jak ostatni feny, pokud jsou citit zebra, mela bych vahu za ok, navic ja teda krmim pri vetsi zatezi vice, pri mensi tak akorat ... a pokud vypada pes dobre, tak si do toho od zadnyho chytraka kecat nenecham ;-) 30gramu? asi zalezi i na granulich, ale ze by 30g denne u psa s dennim pohybem znamenalo nejaky mnozstvi, co by melo zpusobit nadvahu, to se mi nejak nezda.. 8-|
Nemusíš se omlouvat, každý může mít svůj vlastní názor;-) Já v Borderkách našla 'smysl' života, ale také strašně nerada vidím, jak je lidi mrví. Má je každý. Nedávno jsem se setkala s člověkem co se chtěl rychle zbavit štěňátka BOC, protože ničila věci. To, že ta fena nemá dost aktivity jí nezajímalo, jen jí nadávala a mlátila, když se něco nepovedlo. A aby jsme se dostali k jádru pudla:-), víte proč si jí pořizovala? ...viděla jí v televizi, a slyšela, že je to nejbááječnější pes na zemi! Tak tohle přesně 'miluju'!! :-(
Ahoj, vím, že ve většině případů jsou borderky hodné, ale musím vám napsat jeden zážitek s nimi, stalo se to minulý týden, byla jsem na našem soukromém pozemku, svého bulíčka jsem měla na votíku, zpoza rohu vyběhli dva psi borderáci, běželi k nám a vrtěli ocasem, když doběhli, vytasili zuby, mého bulíčka každej drapnul zubama za jednu půlku zad a rvali jí, každej svým směrem, jako když jí chtějí roztrhnout na dvě půlky. Byla jsem tam sama, řvala jsem jak prdlá o pomoc, ale nikdo nepřišel, tak jsem je musel odkopat, svou pokousanou berušku jsem hodila do auta a chtěla je odehnat, ohnali se a vystartovali i po mě, naštěstí v tu chvíli přišel majitel a úplně mě šokoval, když viděl mou pokousanou berušku řekl mi, že si jeho psi chtěli určitě jen hrát a očuchávat se a já z toho dělám až moc velkou aféru a když jsem řekla, že si půjdu stěžovat na jeho volně pobíhající psy, tak mi řekl, že mám bojové plemeno a co mám čekat a kdo mi dokáže, když jsem tam byla sama, že nenapadla nejdřív moje fenka jeho psy. Byla jsem z toho absolutně v šoku. Takže od té doby borderky nějak nemusím ani vidět.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?