Diskuze chňape

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já bych to určitě až tak nehrotila. Sice nevím co je sazená nemoc a klidně byste mi to mohla vysvětlit. Ale jak jsem psala, tohle dělá téměř každý kůň, protože dotahování je mu nepříjemné a taky se stane, že se mu občas přiskřípne kůže nebo srst. Uživatel66451 (16.02.2011 13:49:38) napsal: ee legraci ne!Vlastnila jsem koně Bellu.pořád se při dotahování oháněla a při jakémkoliv stažení břicha byla nevrlá.Veterynář zjistil že má nějakou Sazenou nemoc.Prý že by se to dlouho léčilo.Museli jsem ji prodat do nějakého zařízení.Radši se nechte vyšetřit.rok po umístění zemřela!
Můžeš třeba zkusit, když je s tebou ještě někdo, aby ho drbal někde kde to má rád. Ale hlavně to není nic hrozného. Můj kůň to taky dělá. Stačí párkrát, aby se mu skřípla kůže, a pak se ohání pořád. Nic si z toho nedělej. Dokud nekousne, je to relativně OK. Sonija (18.02.2011 21:30:37) napsal: na to si davam velky pozor na to aby se mu nerolovala kuze nekdy ho ani nedotahuju na doraz je to jen ze je to zapli on nekouse jen chnape. Je moc hodny a mazlivi ale ma spoustu zlozvyku a na odnaucovani si mysli ze je uz moc stary... nemam ho tak dlouho a proto na nej nechci bejt nak hruba..
na to si davam velky pozor na to aby se mu nerolovala kuze nekdy ho ani nedotahuju na doraz je to jen ze je to zapli on nekouse jen chnape. Je moc hodny a mazlivi ale ma spoustu zlozvyku a na odnaucovani si mysli ze je uz moc stary... nemam ho tak dlouho a proto na nej nechci bejt nak hruba..
Sonija (15.02.2011 17:44:41) napsal: můj konik při dotahováni chňape nevite čim to je?? nedelá si ze me jen legracic?? Může to na tebe jen skoušet, jestli se ho bojíš, protože ví, že se ho bojíš. Nebo je další varianta, že když byl malý tak zažil něco, a od té doby se o své záda bojí
Luneta: na to jsi proboha přišla kde? Pokud vím, tak šelma jde koni po krku, aby ho strhla na zem a zardousila a přitom se vyhnula kopytům. Nebo případně po zadku, aby ho strhla na zem a pak se mohla dostat ke krku.. Neviděla jsi nikdy lva lovit např. zebru?...8-} Pája: dokud nekousne, je to dobrý?! Teda ty máš názory, děvče... Dokud někoho nezabije, tak je to taky dobrý, že.. Už chápu, proč si lidi co na to nemají pořizují rotvajlery..:D Proč si dát tu práci s nápravou zlozvyku, když se dá přehlížet, že..hlavně když to nebolí. Až to bude bolet, začnu to řešit..?8-) Sonija: je to zlozvyk. Je mu to nepříjemné a ne, nedělá si z tebe legraci, ale odhání tě, dává ti najevo, že děláš něco, co se mu nelíbí. Pamlskem jsem to podchytila i u mé kobylky v začátcích - sice nechňapala, ale pochodovala. Teď už ho nedávám. U pamlsku je nevýhoda, že když se dává pravidelně, začne ho kůň vyžadovat - škemrat a kýžený efekt ztratí smysl. Hlavní ale je, že si kůň spojí dotahování podbřišníku s příjemným podnětem, ne s tím nepříjemným. Rada: dotahuj pomalu, jemně. Pokud máš krátký podbřišník - při dotahování bys měla pohodlně dopnout na první dírku a teprve pak bys měla skutečně "dotahovat" - i když se kůň nafoukne, prodloužit na pravé straně, pokud nejde prodloužit, koupit delší. Pomalu dotahuj, když koník začne s chňapáním, nepovoluj, ale přestaň dotahovat, prostě na chvíli pozastav činnost :D . Jakmile přestane, pochválit a začít pomalu znovu. Osobně si myslím, že když budeš dotahovat více "něžněji", nebude mít problém. Koně to obvykle dělají když člověk dotahuje stylem: s vypětím všech sil rychle škubnout nahoru a snad to (přezka) zajede do dírky... To by bylo nepříjemné i mně.;-) Je to otázka chuti do práce - je mu 20, je to starej mazák, ale když si dáš práci, jde to odstranit. Jen se ti musí chtít přemýšlet nad přístupem ke tvému koni, ne nad tím mávat rukou. ;-)
Pája (19.02.2011 08:35:00) napsal: Můžeš třeba zkusit, když je s tebou ještě někdo, aby ho drbal někde kde to má rád. Ale hlavně to není nic hrozného. Můj kůň to taky dělá. Stačí párkrát, aby se mu skřípla kůže, a pak se ohání pořád. Nic si z toho nedělej. Dokud nekousne, je to relativně OK. Dobrý přístup- dokud nekousne je to OK.. U nás to tak taky dělávali a skončilo to tím, že koník jednu holku chytl zezadu za krk a vyhodil ji z boxu... Protože zjistil, že mu všechno prochází..
to moje kobča dělá taky, je to přirozené, jelikož v přírode se šelmy zakusují tam, kde koni dotahování působí tlak
S tim mojim to mam stejne. Jsem jeho aso sesty majitel a to jsem ho koupila v jeho 12ti letech. Muzes zkouset pri dotahovani nejak odvest jeho pozornost, aby si nevsimal podbrisniku, ale opravdu nevim jak to kone odnaucit. Ja to s tim mojim neresim. Ale koupila jsem mu neoprenovy podbrisnik , aby ho to netlacilo nikde a trochu to pomohlo. Sonija (19.02.2011 11:49:59) napsal: kdyz je tam nekdo se mnou tak chnape po nem...jediny co pomaha je pamlsek....(je strasne nenaznarej:-)..)ale pravda je ze nevim co se mu stalo driv je mu už 20a ja jsem už jeho 5 majitel..
kdyz je tam nekdo se mnou tak chnape po nem...jediny co pomaha je pamlsek....(je strasne nenaznarej:-)..)ale pravda je ze nevim co se mu stalo driv je mu už 20a ja jsem už jeho 5 majitel..
ee legraci ne!Vlastnila jsem koně Bellu.pořád se při dotahování oháněla a při jakémkoliv stažení břicha byla nevrlá.Veterynář zjistil že má nějakou Sazenou nemoc.Prý že by se to dlouho léčilo.Museli jsem ji prodat do nějakého zařízení.Radši se nechte vyšetřit.rok po umístění zemřela!
Tohle dělá hodně koní, dává ti tím najevo, že je mu to nepříjemné. Zkontroluj si vždycky, jestli mu pod podbříšník neroluješ kůži nebo srst. Pokud tě tvůj kůň nekouše, není to nic tak hrozného. Jenom ho zkus dotahovat citlivěji. Sonija (15.02.2011 17:44:41) napsal: můj konik při dotahováni chňape nevite čim to je?? nedelá si ze me jen legracic??
můj konik při dotahováni chňape nevite čim to je?? nedelá si ze me jen legracic??
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?