Diskuze chov koni

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Tak. A to je presne ono. Moje rec:-)
Přesně tak, sama uvidíš jestli koník potřebuje přikrmovat nebo ne. Když se ti bude zdát, že hubne, nebo že ztrácí kondici, prostě koupíš pytel krmení a budeš přikrmovat. Tohle je výhoda koní, co jsou pořád venku a jsou jenom jako domácí mazlící. Nejsou zhýčkaní a náchylní na všelijakou nemoc a navíc u nich není tak častá kolika jako u těch sporťáku, kde se do nich rvou vitamíny a všechno možné horem spodem, jenom aby náhodou nebyl moc unavený, nebo malinko nezhubl. Tyna (16.11.2012 22:42:32) napsal: jj s tim ovsem to vim, krmili jsme tim vsechny kone v jedne staji a jeden z toho byl pak dost nadupanej:-D a jeste k tomu plnas..jinak jasne, vim, ze to nejde tak zobecnit, ale potvrdila jsi mi, co jsem si myslela - ze kdyz konik bude dostavat hlavne tu travu, seno, tak je to zaklad a bude spokojeny i bez kdejakych pridavku. tim teda nemyslim lizy a nejaky ovoce, to jsou takove mlsiky, s tim pocitam
jj s tim ovsem to vim, krmili jsme tim vsechny kone v jedne staji a jeden z toho byl pak dost nadupanej:-D a jeste k tomu plnas..jinak jasne, vim, ze to nejde tak zobecnit, ale potvrdila jsi mi, co jsem si myslela - ze kdyz konik bude dostavat hlavne tu travu, seno, tak je to zaklad a bude spokojeny i bez kdejakych pridavku. tim teda nemyslim lizy a nejaky ovoce, to jsou takove mlsiky, s tim pocitam
Oves je energetická bomba, pokud je kůň bez zátěže a denně nemaká jak šroubek, je oves naprosto zbytečný. Všechny obilniny se musí mačkat, jinak jsou nestravitelné. Kůň si vystačí s pastvou a senem, zbytek je důležitý pokud koni něco chybí. Rekreační koně nepotřebují takovou stravu jako sportovní, pravidelně zatěžovaní koně. tana (15.11.2012 22:28:26) napsal: ahoj,přes léto i zimu krmíme seno anebo senáž.V létě se i pasou,ale aby se na pastvě opravu nasytili,počítá se 1 hektar na koně-což nemáme k dispozici.Dostávají denně oves a také na přibrání ječmen.Někdo obilí mačká,někdo ne.Denně dostávají celoročně asi půl kila mrkve a 1-2 jablíčka.Standartně všichi dostávají vitamíny.Na jaře a podzim dostávají lněný olej a přes zimu normální olej do obilí.Dostatek vody je nutností.Další věci jako musli,granule a tak dostávají jen podle potřeby ...Na podestýlku je lepší sláma než piliny,protože ji také žerou.Piliny jesou vhodné pro alergiky.K nezbytným výdajům si přičti 4 x ročně odčervení,1-2x ročně očkování,každých 6-8 týdnů kování či uprava kopyt.Na kolik to vyjde penez ani nepočítám...ale pro naše miláčky všechno :)
Krmila jsem Nutrihorse pro koně bez zátěže, jednu odměrku denně. To kolik krmit, ti nikdo nedokáže říct. To musíš poznat sama, jak je kůň záživný. Mě kůň tloustl i ze vzduchu :-D, takže nakonec pak na léto byl jenom na seně, mrkvi a jabkách. Když budeš potřebovat, dokoupíš nějaké minerální lizy a vitamínové doplňky, ale to poznáš sama podle toho, jak koník vypadá. Nehledej v tom vědu, kůň když bude na zeleném a bude mít seno, tak mu nebude prakticky nic chybět. Tyna (16.11.2012 09:05:45) napsal: tak zatím holky díky moc! v dost vecech souhlasim - co se tyce valaska, tak jak pise Paja. samozrejme pristresek, to je jasny a s odcervenim, ockovanim, kopytama...rozhodne taky pocitam!;-) no a dost dalsich uzitecnych veci jste mi napsaly. to je prave ono, ze v zakaladu vim, cim se tak kone krmi, ale nevedela jsem co k cemu, co na leto a na zimu a taak.. a hlavne kolik. ja zazila jen to, ze kdyz ten kun neni muj, tak mu proste dam, co mi reknou, ale proc to a proc ono, to uz ne, takze diky za rady v tomhle. urcite mi budou radit i ti zkuseni znami, ale chtela jsem vic nazoru. Pajo, pises tam 15 kg pytel...ceho? abych vedela, po cem tolik pribiraj:D
tak zatím holky díky moc! v dost vecech souhlasim - co se tyce valaska, tak jak pise Paja. samozrejme pristresek, to je jasny a s odcervenim, ockovanim, kopytama...rozhodne taky pocitam!;-) no a dost dalsich uzitecnych veci jste mi napsaly. to je prave ono, ze v zakaladu vim, cim se tak kone krmi, ale nevedela jsem co k cemu, co na leto a na zimu a taak.. a hlavne kolik. ja zazila jen to, ze kdyz ten kun neni muj, tak mu proste dam, co mi reknou, ale proc to a proc ono, to uz ne, takze diky za rady v tomhle. urcite mi budou radit i ti zkuseni znami, ale chtela jsem vic nazoru. Pajo, pises tam 15 kg pytel...ceho? abych vedela, po cem tolik pribiraj:D
tak zatim holky diky moc! v dost vecech souhlasim - co se tyce valaska, tak jak pise Paja. samozrejme pristresek, to je jasny a s odcervenim a s kopytama rozhodne taky pocitam;-) no a dost dalsich uzitecnych veci jste mi napsaly. to je prave ono, ze v zakaladu vim, cim se tak kone krmi, ale nevedela jsem co k cemu, co na leto a na zimu a taak.. a hlavne kolik. ja zazila jen to, ze kdyz ten kun neni muj, tak mu proste dam, co mi reknou, ale proc to a proc ono, to uz ne, takze diky za rady v tomhle. urcite mi budou radit i ti zkuseni znami, ale chtela jsem vic nazoru.
ahoj,přes léto i zimu krmíme seno anebo senáž.V létě se i pasou,ale aby se na pastvě opravu nasytili,počítá se 1 hektar na koně-což nemáme k dispozici.Dostávají denně oves a také na přibrání ječmen.Někdo obilí mačká,někdo ne.Denně dostávají celoročně asi půl kila mrkve a 1-2 jablíčka.Standartně všichi dostávají vitamíny.Na jaře a podzim dostávají lněný olej a přes zimu normální olej do obilí.Dostatek vody je nutností.Další věci jako musli,granule a tak dostávají jen podle potřeby ...Na podestýlku je lepší sláma než piliny,protože ji také žerou.Piliny jesou vhodné pro alergiky.K nezbytným výdajům si přičti 4 x ročně odčervení,1-2x ročně očkování,každých 6-8 týdnů kování či uprava kopyt.Na kolik to vyjde penez ani nepočítám...ale pro naše miláčky všechno :)
Krmení záleží na tom, jakou budou mít koně zátěž a jak budou záživní. Pokud budou denně využití pod sedlem a budou mít velký výdej energie doporučila bych krmit krmením na způsob müsli, které dodá i potřebné vytamíny. Rozděluje se to i pro tipy koní, jestli v mírné zátěži, nebo koně v klidu. Pokud chcete mít kobylu i hřebce dohromady, hřebec bude majetnický a kobylku si hlídat. S takovýmto hřebcem není moc snadná práce. Já taky nejsem zastánce kastrace, ale upřímně vím co hřebec dokáže napáchat. Já jsem s koňmi mám mnoholeté zkušenosti a hřebce bych nedoporučovala. Valach je dobrý kompromis mezi kobčou a hřebcem. Je na něj spolehnutí a s kobylkou budou tvořit super dvojici. Jinak náklady spojené s chovem koní, u vás bude asi jenom to krmení, když budete mít koně na svém pozemku. 1 balík sena se pohybuje kolem 300 - 500,- Nevím jak je to u vás. Pokud budou venku 24/7 je potřeba přístřešek, aby se měli kam schovat. Voda a nějaké to krmení, já jsem kupovala 15kg pytel cca 400 a koník mi pěkně nabral :-) Tyna (15.11.2012 09:04:36) napsal: Ahojte, mam vice dotazu ohledne chovu koniku. Situace: vybeh pro dva kone, pro moji 9letou sestru a me - 23 let (appaloosa a paint asi, valasek a kobylka - chtela jsem hrebce, protoze moc nesouhlasim s kastracemi, ale rozhodne nejsem natolik zkuseny clovek. je to s hrebci opravdu tak slozite?)praci u koni zname, jezdit umime tak na pokrocile urovni. Bylo by to na vlastnim pozemku, ale ne primo u meho bydliste, chov 24/7 s pristreskem. Nechci vypiplane pozerske kone, jen kamarady na vyjizdky, popr. sem tam maly zavod. Nekolik lidi, ochotnych dochazet a pomahat, jak laiku a zacatecniku, tak zkusenych (podpora i rodiny). Krmeni senem nebo slamou (co je lepsi? vsude to maji jinak) a na zimu nejake prikrmovani (cim, granule?). Jen si potrebuju zjistit, jestli na to opravdu s temito vyse psanymi podminkami mam, chovat koniky, precejenom je to velike rozhodnuti, ale i nas sen. Bylo by to takto mozne? Na kolik to mesicne vyjde na jednoho kone? A jak hledat vhodnou pastvinu co do pozivatelnosti travy?(kdesi jsem cetla) Opravdu bych nechtela je nejak rozmazlovat (nemyslim to spatne, prave naopak), chtela bych jim dat, to co opravdu potrebuji a oceni z jejich pohledu, aby byli spokojeni. Jsem zastancem prirozeneho chovu. Pokud poradite, reknete svuj nazor, dekuju;-)
Ahoj, samozřejmě není hřebec jako hřebec, znám hřebce, který je naprosto v pohodě, ale naopak znám víc hřebců, který se vykastrovat museli. Ale jelikož plánuješ kobylku a chceš je mít dohromady, tak určitě k ní valacha..hřebec by jí nedal pokoj....my tedy krmíme senem a slámu používáme jen jako podestýlku, jinak podestýláme hoblinama...co se týče přikrmování, toho je navýběr hodně a vybíráš dle toho co koník potřebuje, jesetli potřebuje přibrat, energii a jiné....(jádro nepodáváš suché)... Co se týče financí, musíš bohužel počítat i s tím, že koník může onmocnět a to opravdu neni levná záležitost..a tím že ho budeš mít doma, na vlastním pozemku, tak nebudeš muset platit nikomu ustájení, ale musíš počítat s tím, že je to opravdu velká zodpovědost a mraky práce.
Ahojte, mam vice dotazu ohledne chovu koniku. Situace: vybeh pro dva kone, pro moji 9letou sestru a me - 23 let (appaloosa a paint asi, valasek a kobylka - chtela jsem hrebce, protoze moc nesouhlasim s kastracemi, ale rozhodne nejsem natolik zkuseny clovek. je to s hrebci opravdu tak slozite?)praci u koni zname, jezdit umime tak na pokrocile urovni. Bylo by to na vlastnim pozemku, ale ne primo u meho bydliste, chov 24/7 s pristreskem. Nechci vypiplane pozerske kone, jen kamarady na vyjizdky, popr. sem tam maly zavod. Nekolik lidi, ochotnych dochazet a pomahat, jak laiku a zacatecniku, tak zkusenych (podpora i rodiny). Krmeni senem nebo slamou (co je lepsi? vsude to maji jinak) a na zimu nejake prikrmovani (cim, granule?). Jen si potrebuju zjistit, jestli na to opravdu s temito vyse psanymi podminkami mam, chovat koniky, precejenom je to velike rozhodnuti, ale i nas sen. Bylo by to takto mozne? Na kolik to mesicne vyjde na jednoho kone? A jak hledat vhodnou pastvinu co do pozivatelnosti travy?(kdesi jsem cetla) Opravdu bych nechtela je nejak rozmazlovat (nemyslim to spatne, prave naopak), chtela bych jim dat, to co opravdu potrebuji a oceni z jejich pohledu, aby byli spokojeni. Jsem zastancem prirozeneho chovu. Pokud poradite, reknete svuj nazor, dekuju;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?