Diskuze Chování

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Utah když skáče tak všechny překážky porazí a na Pony závodech vždycky vyhrajem!:-D:-D
Když Standu čistim tak si se mnou ce furt hrát. Nebo když cu snim trénovat dosihy tak furt blbne. ale hned se uklidní. Nebo když s nim skáču tak ho to hrooooooooooozně baví a snaží se skákat co nejlíp.:D :D
Graci. Nechci nějak urazit, ale holeň nemá význam, pokud kůň neví, co znamená. Pokud dává hlavu ven, tak je potřeba nejprve protáhnout krk na opačnou stranu, než ho dává. Protože je kůň od přírody křiví, to víme... Vnitřní vejš ano, ale zase musí znát smysl, a druhou ruku bych dala od krku a tím naznačíme koni směr. A i tímto přeneseme váhu koně z vnitřní lopatky na vnější.... A od KUK bych to nebrala, koně spíš tímto vyděsíš.
Tohle patří do inzerce a né sem....
Já mám svého vlastního koně a je to fríský kůň.ráda se o něj pečuji a starám.je to hodnej koník.vůbec nezlobí a umí všechno.jmenuje se Star horse.Kůň Hvězda. Awoj
tak já nemám vlastního koníka ale starám se o jednoho dva roky.... sarinka je hodná ale jak ji čistím tak mě kouše do dupy:-D :-D :-DD ale jinak je hodna až na to še si někdy vyhodí nebo ma svoje dny jako všichni
!! Lidi já sem tak šťastná, já to prostě musim někam napsat, prostě Janička udělala obrovský pokrok, teď sou to asi 2 roky, co jí jezdím, když přišla v zuboženém stavu a bála se lidí, od tý doby jí já znám, byla to hrozně bojácný kůň a tím i velice nebezpečný. Ona hrozně kousala a kpala kolem sebe, nedala se klidně vyčistit a nasedlat už vůbec ne., jak si na ní někdo sedl, jen slabá pobídka namenala rychlý úprk, ona neumněla cválat pomalu, prostě cválala jakoby jí za zadkem hořelo. No, ale tohle se prostě zmněnilo. skoro půl roku sem kn í budovala důvěru a pak už mi věřila jak nikomu, vybudovali jsme k sobě vztah jak má asi málo kdo, mno a teď poslední dobou, po zimně, sme začali hodně pracovat a z ní se stal úžasný kůň, už neprchá, umí zastavovat, dokonce jsme zvládli i drezúrky, je prostě úžasná lidi a já mám takovou radost!! :D :-DD :-D :-)
barsha (03.05.2009 18:50:20) napsal: !! Lidi já sem tak šťastná, já to prostě musim někam napsat, prostě Janička udělala obrovský pokrok, teď sou to asi 2 roky, co jí jezdím, když přišla v zuboženém stavu a bála se lidí, od tý doby jí já znám, byla to hrozně bojácný kůň a tím i velice nebezpečný. Ona hrozně kousala a kpala kolem sebe, nedala se klidně vyčistit a nasedlat už vůbec ne., jak si na ní někdo sedl, jen slabá pobídka namenala rychlý úprk, ona neumněla cválat pomalu, prostě cválala jakoby jí za zadkem hořelo. No, ale tohle se prostě zmněnilo. skoro půl roku sem kn í budovala důvěru a pak už mi věřila jak nikomu, vybudovali jsme k sobě vztah jak má asi málo kdo, mno a teď poslední dobou, po zimně, sme začali hodně pracovat a z ní se stal úžasný kůň, už neprchá, umí zastavovat, dokonce jsme zvládli i drezúrky, je prostě úžasná lidi a já mám takovou radost!! :D :-DD :-D :-) Tak to jses dobra :)… ja ted taky trrenuji jednoho konika – krizence appaloosy a QH a taky dela pokroky, ale nebyl tak nebezpecny. Preji hodne stesti… pujdete nekdy na soutez :D.. ahoj a pozdravuj ji :-)
Chtela bych pomoci… jak jsem zde psala, ze konik dela pokroky, tak mi vcera zase hodil asi sest kozlu… to nastesti jen tak usedim, ale co mam treba delat, kdyz zacne bezet nekam pric, da hlavu nahoru a ani ho nemuzu stahnout na kruh? Po chvili ho sice stisim, protoze zjisti, ze jeho kamos Dante nebezi za nim, ale treba mi nejak poradite jak na nej lepe… ja ho zacnu proste utezovat a tahat a pak ho potrestam ze musi dlouho couvat… to on nesnasi :-)(je to westernovi kun):-)diky za pomoc
Ahoj mam pomerne dlouholetou zkusenost s konmi jezdim anglii uz 5 rok a ted se mi konecne naskytla prilezitost kone poridit. Nechtela bych nejakeho extra velkeho stacil by kv 140 nebo tk neco je mi 15. Jenze z duvodu mista mohui mit pouze jednoho a treba ovecku. Myslite si ze by nestradal?? Kdyby to byl napriklad vetsi ponik totiz pokud vim tk ponici jsou vice samotari. A jeste posledni vec videla bych ho 3 dny v týdnu samozřejmě by tam každý den někdo chodil aby ho vycistil pohladil a nakrmil, ale chci se zeptat jestli by to bylo takhle mozne. A popripade ktery ponik si myslite by byl vhodny moc moc moc dekuji za odpovedi
(04.09.2009 15:33:37) napsal: skus třeba co dělám já tahat otěže takže jedna druha povolíš jednu přitáhneš druhou a nebo dej ruce co nejníž a a táhniho do kruhu skus to třeba ti to pomůže KOnik mi uz chodi perfektne... jezdime i ven bez sedla a uplne v poho... moc mi pomohla prirozena komunikace a hlavne trpelivost... ziskala jsem si jeho srdce a tim i jeho poslusnost ;-)
Ladullka (10.03.2010 19:22:58) napsal: Prosím neporadíte mi někdo, co mám dělat?? Můj koník se ohání a kope, když je někdo v jeho boxe a je to šílený ho tam hřebelcovat. Není na to nějakej grif? :( Všechno souvisí se vším, takže je těžké poradit něco v pár větách, ale pokud chceš, můžeš mě kontaktovat na www.lucky-web.wz.cz nebo na icq 255-590-987 ;-)
Prosím neporadíte mi někdo, co mám dělat?? Můj koník se ohání a kope, když je někdo v jeho boxe a je to šílený ho tam hřebelcovat. Není na to nějakej grif? :(
skus třeba co dělám já tahat otěže takže jedna druha povolíš jednu přitáhneš druhou a nebo dej ruce co nejníž a a táhniho do kruhu skus to třeba ti to pomůže Feiby (28.07.2009 22:23:36) napsal: Chtela bych pomoci… jak jsem zde psala, ze konik dela pokroky, tak mi vcerazase hodil asi sest kozlu… to nastesti jen tak usedim, ale co mam treba delat,kdyz zacne bezet nekam pric, da hlavu nahoru a ani ho nemuzu stahnout na kruh?Po chvili ho sice stisim, protoze zjisti, ze jeho kamos Dante nebezi za nim, aletreba mi nejak poradite jak na nej lepe… ja ho zacnu proste utezovat a tahat apak ho potrestam ze musi dlouho couvat… to on nesnasi :-)(je to westernovikun):-)diky za pomoc
barsha (03.05.2009 18:50:20) napsal: !! Lidi já sem tak šťastná, já to prostě musim někam napsat, prostě Janička udělala obrovský pokrok, teď sou to asi 2 roky, co jí jezdím, když přišla v zuboženém stavu a bála se lidí, od tý doby jí já znám, byla to hrozně bojácný kůň a tím i velice nebezpečný. Ona hrozně kousala a kpala kolem sebe, nedala se klidně vyčistit a nasedlat už vůbecTak to ti gratuluji. Jsi moc šikovná a trpělivá, a kobylka ti to 1000× oplatí… Přeji ti ještě mnoho úspěchů..:-D ne., jak si na ní někdo sedl, jen slabá pobídka namenala rychlý úprk, ona neumněla cválat pomalu, prostě cválala jakoby jí za zadkem hořelo. No, ale tohle se prostě zmněnilo. skoro půl roku sem kn í budovala důvěru a pak už mi věřila jak nikomu, vybudovali jsme k sobě vztah jak má asi málo kdo, mno a teď poslední dobou, po zimně, sme začali hodně pracovat a z ní se stal úžasný kůň, už neprchá, umí zastavovat, dokonce jsme zvládli i drezúrky, je prostě úžasná lidi a já mám takovou radost!! :D :-DD :-D :-)
A nemá třeba říji? To se stává že koník v říji nemá na nic náladu. Dej jí chvilku volna, ona se spraví.Ahoj
Je normální že moje Conny často neposlouchá?????Ale to je skoro celý měsíc co mě neposlouchá.Prosím pomozte mi,co mám dělat.Určitě se vám někdy odměním když mi pomůžete;-)
Ahojky máme stáj koníků!Jestli někdo chcete svést stačí se ozvat!! Máme tu i pravidelné tréningy!Nebo se také mužete k nám přidat do chovatelství mohli by jste si to vyskoušet na ponikách nebo hříbatech a kdyby vám fakt šlo mohli by jste se přidat k nám do klubu velkých koní!!Popřemýšlejte a kdyžtak mi dejte vědět pápá!!:D :-DD :-)
No tak pokud je schoulený tak na jednu či druhou stranu ne? Takže prosimtě přemýšlej co napíšeš. A svaly maj, samozřejmě že né jako dospělí, to snad říkat nemusím. Hříbat jsem viděla hodně, jelikoš jsem byla v Kladrubech (pokud nevíš, je to národní hřebčín) Jistě, že první dny odpočívají, ale stát musej do dvou hodin po porodu, ne?A nikdo neříká, že je hned jak kulturista. A křiví je. Stejně tak jako je člověk pravák nebo levák.... A co se týče paty a rukou....možná někdy trochu vyjede, ale ty je tam máš pořád..... A ruku aspoň jako vy nenám zaseklou v kohoutku, protože je to pro koně dost nepříjemné, no ale hlavně že to vypadá dobře, že?? A nemyslím si, že by jsi ve svém věku byla nejchytřejší na světě. Až budeš mít tolik zkušeností jako já, či někdo jiný, který je u koní déle než 10 let, můžeš kecat moudra..... Teď tvoje keci jsou spíš k smíchu a co se týče koní spíš k pláči....:_(
Já netvrdím že je hříbě natažený já vím že je schoulený ..... ale podíwej se hned po porodu na hříbě sotva vstane a nemůže mít svaly a podíwej se na svoje paty a ruku ju
Ahoj. No buť leží na jedné, nebo na druhé. A pokud vím, neleží rovně, ale schoulené, páč děluha není přes celé břicho kobyli. Z toho vyplývá, že svaly na jedné straně jsou více volné a na druhé skrácené. Kdyby sis všimla zprvu jak hříbě po porodu leží, určitě by sis všimla, že leží více na jedné straně. Na Ivu nenarážim, je sice hodná, ale podle toho co tu říkáš a jak jezdíš o tom velmi pochybuju, že tě něco naučila. Spíš je to tvoje chyba. Tak se na ni neodvolávej.Paty nahoře tě určitě neučila a myslím, že kdyby tě viděla, radost by neměla....:-(
No ty jsi mi nějaká chytrá holka. Přirozená křivost koně je pojem, který by měl znát každý majitel koně (zkus to zadat do Google a uvidíš). Jestli nevíš, že každý kůň je od přírody křivý a jedna z prvních fází výcviku koně je jeho narovnání, tak tvůj kůň je chudák. A když už si nechceš nechat poradit od někoho, kdo o tom očividně něco ví a ještě je ti ochotnej poslat mailem naskenovanou knížku, tak ho alespoň trapně neurážej. Díky ti.
JO a z toho článku co jsi mi poslala akorát vyplývá to,že hříbě leží na jedné straně a ne že je křivé nebo snad že má sval
děkuju za e-mail a omlouvám se za špatné vyjádření a je mi líto žes to nepochopila tak jak jsem myslela že to pochopíš.... a nenarážej na Ivu prosím naučila nás toho víc něž tebe naučila ta tvoje slavná kížka je mi líto měj se
Poslala jsem ti e-mail s fotkou z knihy......
No. Tak mezi koněm a člověkem je dost zásadní rozdíl. Kůň je na 4 a člověk na dvou. Hříbě leží vodorovně a na jedné nebo druhé straně.Dítě je svisle. Ze začátku hlavou nahoru a do kozelce a pak se obrací hlavou dolu - zeptej se matky.. To je smutné, že to nevíte, to vás Iva toho moc nenaučila... Pokud znáš stupnici vzdělání koně tak víš, že tam je NAROVNÁNÍ - nebo že by to tam bylo jen tak?? Tak prostudujte odborné knížky a nečti knížky pro děcka....
Zvláštní......Péťa je stejnýho názoru jako já,že hříbě když se narodí není nasvalený a behem pár prvních týdnů se to srovná asi jako mimono je taky stočený v břiše a nevšimla sem si že by měl člověk protahovat pravou nohu aby ji nasvalil a nebyl křivej např:D
Aha.hmm to je mi novinka... Tak ti o tom povím jo? Když je koník coby plod v břiše matky, leží na jednu stranu. Proto se jedna strana svalů zdelší a druhá zmenší. Proto koník na jednu stranu cválá ochotněji než na druhou. Pokud koníkovi budeš protahovat tu zkrácenou stranu, pomalu ho nerovnáš. odbornější slovo pro křiví je konkávní, někdo používá ohnutý či dutý. měla by sis přečíst pár odbornejch knížek a nedělat tu chytrou. zeptej se Péti, třeba ti poradí...
Hmm,nevyděsíš ho tím a nevím ve který knížce si zase vyčetla že sou koně křiví.....křiví jsou lidi ne koně
tak ono nestačí jen působit holení....přistav si jí v kroku..klusu.. prostě třeba na kruhu hodně vnitřní holeně....a hrát si vnitřní otěží(vnitřní výš vnější stále naplá..klidně opřít ..) až bude chodit v kruhu..no tak rovnou natom kruhu nacválej...tak nějak to dělám já..ikdyž je to unás s nacváláním poněkud složitější:D
SKUS POVOLIT OTĚŽE NEBO JÍ DEJ BIČÍK TAK ABY HO LÍP VYDĚLA, POHLAĎ JI A POPROS ABY TO UŽ NEDĚLALA "MOŽNÁ TO BUDE FUNGOVAT":-| ;-)
Nevim, proč moje kobylka, když chci cválat, vytáčí furt krk ven.Působím holení a ona jde do boku, ale krk má pořád vytočený.}-| nevim, proč
Ahoj normálně muj kůn ne lochtivý a když ho čistím taky úpe kroutí nohou! :-D:D
¨Tady si můžeme povědět o chování svých koníků atd. ..
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?