Diskuze Co dělat s koníkem?...

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

A dělal to vždycky nebo se to spustilo nějakým časem nebo situací? Myslím si, že nejdůležitější je rozebrat si sama pro sebe tuhle historii a pak se budou snáze hledat odpovědi...
mrkni na www.sedlarstvilibich.cz
sedlarstvi-libich.cz/ -mrkni tam taky
Pokud kůň nemaká každý den, tak bych se nad složením stravy zamyslela. Osobně mám musli spíš jako pamlsek, ale možná ti to tak vyhovuje, nevím... Rozhodně bych se ale vrátila k práci ze země, jak tady řekla Pája, a znovu se zaměřila na vzájemný vztah. A investice do zkušeného trenéra taky není k zahození. Když ti třetí člověk sděl svůj postřeh, moc to pomůže ;) Přeju hodně štěstíčka ;-)
Aenica (05.06.2013 17:46:16) napsal: Mám taky pětiletého koníka - jsou to ještě puberťáci. Nejdřív bych zvážila složení krmení. Nepřidávala jsi mu něco jiného? Pokusila bych se omezit vysokoenergetické složky, protože může být jen přebujarý. Taky jde o to zjistit, jestli to dělá jen tobě nebo i ostatním jezdcům. Pokud to zkouší jen na tebe, bude v tom nedostatek respektu, popřípadě v tobě nemá důvěru a snaž se vyhnout případnému nebezpečí. Do stravy mu přidávám ještě musli. Jelikož na koníkovi nikdo jinej nejezdí, ale minulek rok to na kamarádku zkoušel taky...:-|
Mám taky pětiletého koníka - jsou to ještě puberťáci. Nejdřív bych zvážila složení krmení. Nepřidávala jsi mu něco jiného? Pokusila bych se omezit vysokoenergetické složky, protože může být jen přebujarý. Taky jde o to zjistit, jestli to dělá jen tobě nebo i ostatním jezdcům. Pokud to zkouší jen na tebe, bude v tom nedostatek respektu, popřípadě v tobě nemá důvěru a snaž se vyhnout případnému nebezpečí.
Aenica (04.06.2013 12:12:18) napsal: A dělal to vždycky nebo se to spustilo nějakým časem nebo situací? Myslím si, že nejdůležitější je rozebrat si sama pro sebe tuhle historii a pak se budou snáze hledat odpovědi... Koníkovi je 5 let. Začal to dělat na loni na podzim, pak přes zimu moc nepracoval a na jaře byl v pohodě. Skákal, točil se a byl ovladatelnej. Asi před měsícem to na mě začal znovu zkoušet. :(
ahoj,náš kůn,kterého jsme koupily jako 14 letého zkušeného skokana si občas v parkuru a také na nezkušené jezdce tohle zkusil a kroužil s nimi po hale a nešel vodit ani zastavit.Protože byl už starý a dělal to celý život,řekli nám,že to už nejde odvyknout a že to občas na nezkušené nebo nové jezdce zase zkusí ....Když byl na treninku v Německu,doporučili nám tam speciální udidlo,které se nám objednali z holandska za hrozné peníze,ale ted se prodává už i u nás:http://www.equila.cz/udidla . Protože koník nešel nejen zatočit,ale nešel ani zastavit,doporučovali mi i vozatajskou páku-ale to jsem nezkusila a tak nevím jakou,ale má je sedlářství Libich
No trenéři by ti doporučili zkusit ostřejší, nebo pákové udidlo. Já bych volila delší složitější cestu a to je práce ze země. Skusila bych s koněm pracovat tak, aby byl dobře ovladatelný a reagoval na tlak bez udidla. Většina temperamentních koní se naučí, že na sílu jezdce může reagovat větší silou a dělají si pak co chtějí a tak vznikají takovéto zlozvyky. DkonikT (03.06.2013 18:59:33) napsal: Dobrý den, mám problémy s koníkem. Zakousává se mi do udidla a já nevím co s tím. Zakousne se do udidla a nejde s ním nic udělat. Snažím se ho točit na kruh, ale nejde to. Nevíte nějakou metodu??... :D Děkuji :)
Dobrý den, mám problémy s koníkem. Zakousává se mi do udidla a já nevím co s tím. Zakousne se do udidla a nejde s ním nic udělat. Snažím se ho točit na kruh, ale nejde to. Nevíte nějakou metodu??... :D Děkuji :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?